Вкрадене свято: трансформації смислів 8 березня – Культурний Проект
Відбулась: 9.03 о 19:00

Вкрадене свято: трансформації смислів 8 березня

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Від дня солідарності жінок-трудівниць до свята весни та жіночності — як змінився сенс 8 березня? Якщо 1910 року жінки-соціалістки на чолі із Кларою Цеткін прагнули привернути увагу до питання рівних прав для жінок, то сьогодні у цієї дати в Україні геть інший “імідж” і мало хто знає її історичний контекст. Ми простежимо практики святкування 8 березня в СРСР та пострадянській Україні та поговоримо, чому лідери політичних сил різного спрямування незмінно використовують пізньорадянську риторику і продовжують тогочасні традиції відзначення Дня Жінок.

На тлі бурхливих дискусій про відміну цього начебто “совкового” свята в Україні, дізнаємось, чи відзначають його в інших країнах світу.

А головне — спробуємо відповісти на питання: як прагнення відновити первісний смисл свята консолідувало жіночий рух в Україні? Проаналізуємо низку феміністичних вуличних акцій, мистецьких та просвітницьких ініціатив, аби зрозуміти, які нові смисли створюються щодо 8 березня в Україні сьогодні та кому насправді потрібне це свято.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

Лектор

Оксана Кісь

Кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України, президентка Української асоціації дослідників жіночої історії, голова Науково-дослідного Центру „Жінка і суспільство".

З 1994 року досліджує жіночу та гендерну проблематику в межах української історії та історичної етнології; сучасні наукові зацікавлення зосереджені в ділянці усної жіночої історії та жіночого історичного досвіду у ХХ ст., про що має низку публікацій в Україні та за кордоном. Друге видання її книги “Жінка в традиційній українській культурі (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)” вийшло друком у Львові у 2012. Була співредакторкою тематичних чисел „Гендерні студії" (№17, 2000) та „Фемінність і маскулінність" (№ 27, 2003) Незалежного культурологічного часопису „Ї", а також антології „Гендерний підхід: історія, культура, суспільство" (Львів: Класика, 2003). Членкиня редакційної колегії міжнародного щорічника жіночої історії „Aspasia". Викладає авторські курси з усної історії, гендерних студій, жіночої історії, феміністської антропології та становища жінок в контексті постсоціалістичних трансформацій.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті