Суперечки про начала всіх речей – Культурний Проект
Відбулась: 7.12 о 19:00

Суперечки про начала всіх речей

Філософія
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Лекція присвячена зародженню ключових проблем античної філософії: як виникає природа і космос? в чому першопричина їх виникнення? звідки виникає життя? що таке начало? скільки є таких начал? чому є буття, а не ніщо? яким є буття?

Розглядаються позиції представників основних досократичних шкіл Давньої Греції, розкриваються їхні суперечки та фундаментальні відкриття: проблеми обґрунтування, основні космічні сили та принципи існування речей, розрізнення між думкою і гадкою.

Інтерактивний семінар:

Суперечки філософів фюзису. Спроба реконструкції контексту філософування ранніх філософів і аналіз перших філософських запитів. Читання й порівняння уривків і тверджень філософів-досократиків.

Рекомандоване читання:

  • Адо П. Духовные упражнения и античная философия. – Челябинск: Социум, 2010.
  • Диоген Лаэртский. О жизни, учениях и изречениях знаменитых философов. –   М., 1986. – С. 109-149,  234-268.
  • Реале Дж., Антисери Д. Западная философия от истоков до наших дней. В 4 т. Т1. Античность. – СПб: Петрополис, 1997. – с.63-75.
  • Фрагменты ранних древнегреческих философов. Часть 1. От эпических теокосмогоний до возникновения атомистики. – М.: Наука, 1989. – с.274-298.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті