Романтизм. Темперамент і меланхолія – Культурний Проект
Відбулась: 1.11 о 19:00

Романтизм. Темперамент і меланхолія

Мистецтво
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Термін "романтизм" походить від слова "роман" (у ХVII ст. романами називали літературні твори, написані не на латині, а на похідних від неї мовах — французькій, англійській та ін.) Пізніше "романтичним" почали називати все незрозуміле і загадкове. Як явище культури романтизм сформувався на основі специфічного світосприйняття, породженого наслідками Великої французької революції. Розчаровані в ідеалах епохи Просвітництва, романтики, що прагнули до гармонії і цілісності, створювали нові естетичні ідеали та художні цінності. 

 

Герой романтичних творів – людина, що опинилася за волею долі у складних життєвих обставинах. Він ледь не гине під час морської катастрофи, йде в атаку, стоїть на смерть на революційній барикаді. Якщо полює, то не на зайців чи качок, а на левів; якщо закохується, то смертельно. Романтизм став палким прихильником всілякої екзотики, - індіанці, бедуїни, народи Кавказу, - без них мистецтво видавалося прісним.

Хоча романтизм виник як протест проти мистецтва класицизму, вони були багато в чому між собою схожі, і саме романтики наповнили живопис своєрідними національними рисами, тобто тим, чого не вистачало мистецтву класицистів. 

Лекція читається російською мовою.

Лектор

Наталія Романова

Старший викладач Національного університету театру, кіно і телебачення  ім. І.К. Карпенко-Карого та викладач Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Працювала тривалий час у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Публікується в часописах «Галерея», «Народний депутат», «Антиквар», окремі публікації є в інших періодичних виданнях і збірках матеріалів наукових конференцій. Закінчила мистецтвознавчий факультет Київського державного художнього інституту.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті