Архітектура і мистецтво Японії XII-XIX ст. – Культурний Проект
Відбулась: 12.12 о 10:00

Архітектура і мистецтво Японії XII-XIX ст.

Філософія
Спецтема
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

На лекції мова піде про маловідому Японію. Ми простежимо, як з'явилось її мистецтво, як відбувався пошук національної самобутності, як він трансформувався та як привів до оригінальної мистецької концепції. 

На формування естетичних принципів японського мистецтва вплинуло особливе ставлення японців до краси рідної природи. Її завжди шанували, як довершене божественне творіння. Японці намагалися жити в гармонії з нею й поважати її велич. Водночас, вкрай небезпечна сейсміка японських островів породила ідею швидкоплинності життя та усвідомлення необхідності цінувати кожну неповторну мить. 

Естетичні принципи японського мистецтва сформувалися під впливом синкретичного злиття двох найважливіших релігійно-філософських доктрин – синто і буддизму.

 

Лектор

Галина Шевцова

Доктор архітектури, сходознавець, Ph.D, фотохудожник, каліграф, поет хайку, перекладач японської поезії, фольклорист. Професор Київського Національного Університету Будівництва і Архітектури, викладач каліграфії Українсько-Японського Центру, ведучий Київського Клубу Хайку, гостьовий професор Кіотійського Університету (Японія), член Наукової Спілки Архітекторів Японії, автор чотирьох монографій з архітектури, мистецтва і культури Японії, а також перекладач декількох збірок японських поезій і містичних оповідок. Бере участь у реставраційно-дослідницьких роботах в Японії, що проходять під егідою Японської охорони пам’яток.  Збирає в Японії старі казки і містичні легенди. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (Київ).

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті