Опера з шампанським: «Дон Жуан» Вольфганга Амадея Моцарта – Культурний Проект
Відбулась: 15.02 о 15:00

Опера з шампанським: «Дон Жуан» Вольфганга Амадея Моцарта

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

У ХІХ сторіччі Теодор Амадей Гофман назвав її «оперою усіх опер». «Перше місце серед усіх класичних творів» належить їй, на думку Серена Кьєркегора. А Петро Чайковський визначив її як «неперевершено прекрасну».

Утім, ще в першій половині XVIII сторіччя Карло Гольдоні писав про сюжет, котрий згодом обрав для своєї опери Вольфганг Амадей Моцарт, як про жахливий та такий, що з незрозумілих йому причин вабить до себе публіку й викликає у неї захват…

То що ж змінилося у сприйнятті історії розпутного Дон Жуана із прем’єрою в 1787 році опери Вольфганга Амадея Моцарта? І, зрештою, що криється за авторським визначенням опери — dramma giocoso?

Лектор

Ірина Ягодзинська

Кандидат мистецтвознавства, музикознавець.   Закінчила історико-теоретичний факультет Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі історії зарубіжної музики. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Музичне та вербальне у процесі смислового становлення художнього тексту (Р. Вагнер – Т. Манн – Б. Бріттен)». Працювала у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського, а також в Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв ім. Л.Утьосова. З вересня 2015 року працює старшим викладачем на кафедрі теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка. Розробник низки курсів з теорії та історії музичного мистецтва, автор наукових статей з питань семіотики, проблем взаємодії вербальних та невербальних художніх практик.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті