Луї Андріссен та його суперечка з Платоном – Культурний Проект
Відбулась: 16.03 о 17:00

Луї Андріссен та його суперечка з Платоном

Музика
Спецтема
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Якою має бути ідеальна держава? Який її лад, будова? Хто нею має керувати? Якими мають бути громадяни цієї держави? А яке місце у ній буде відведене мистецтву, музичному мистецтву? У своєму відомому діалозі «Держава» Платон говорить, що музика відіграватиме величезну роль в будові довершеної країни. Він настільки переконаний у цьому, що вважає неприпустимою зміну музичних законів, адже це неминуче призведе до зміни найголовніших державницьких засад.

Нідерландський композитор Луї Андріссен на це маю свою думку: «Як композитору мені дуже шкода, що Платон неправий. Уявіть тільки, якби музика мала таку силу! Мій твір тому такий шалений та нестримний, що мене розчарувала омана, у якій перебував Платон. Утім, я волів би аби музика знову стала настільки важливою, як це було у часи Платона, коли люди розуміли значення мистецтва».

Лектор

Віталій Вишинський

Композитор, музикознавець, піаніст. Кандидат мистецтвознавства. Член Національної спілки композиторів України. Стипендіат Міжнародного вагнерівського товариства. Доцент кафедри теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Лектор відкритого лекторію про музику «Звук», організованого OK projects.   Закінчив композиторський факультет Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі історії зарубіжної музики. Захистив дисертацію на тему «Симфонізм Д. Шостаковича і Г. Малера: рух як структуруючий та музично-драматургічний фактор».   Є автором камерно-вокальних, камерно-інструментальних та симфонічних творів, які виконують на фестивалях сучасної музики в Україні та за кордоном. Має наукові публікації у фахових та спеціалізованих виданнях.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті