Час простої людини в американській музиці – Культурний Проект
Відбулась: 2.03 о 17:00

Час простої людини в американській музиці

Музика
Спецтема
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

25 листопада 1947-го року був укладений список із десяти діячів Голлівуду, які відмовилися свідчити перед спеціальною комісією з розслідування антиамериканської діяльності Конгресу США. Усі вони отримали рік ув’язнення, їм заборонили займатися професійною діяльністю — і все через їхні політичні переконання чи просто симпатії до «лівих» ідей.

Полювання на «ворогів» Сполучених Штатів зачепило не лише кінематографістів. 1948-го року з країни був депортований відомий композитор Ханс Ейслер через обвинувачення у «поширенні комуністичних ідей засобами пісні». Зрештою, 2 липня 1950-го року вийшов друком сумнозвісний памфлет Red Channels, що містив списки прокомуністично налаштованих діячів культури і науки США. Чільне місце у списку зайняли Аарон Копланд та Леонард Бернстайн — музиканти, без яких просто неможливо уявити історію музики ХХ століття.

Лектор

Віталій Вишинський

Композитор, музикознавець, піаніст. Кандидат мистецтвознавства. Член Національної спілки композиторів України. Стипендіат Міжнародного вагнерівського товариства. Доцент кафедри теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Лектор відкритого лекторію про музику «Звук», організованого OK projects.   Закінчив композиторський факультет Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, згодом аспірантуру на кафедрі історії зарубіжної музики. Захистив дисертацію на тему «Симфонізм Д. Шостаковича і Г. Малера: рух як структуруючий та музично-драматургічний фактор».   Є автором камерно-вокальних, камерно-інструментальних та симфонічних творів, які виконують на фестивалях сучасної музики в Україні та за кордоном. Має наукові публікації у фахових та спеціалізованих виданнях.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті