Етичний ідеал мудреця. Космос і доля людини – Культурний Проект
Відбулась: 14.12 о 19:00

Етичний ідеал мудреця. Космос і доля людини

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Філософія еллінізму та стародавнього Риму (кініки, епікурейці, стоїки, скепики). Неоплатонізм (Плотин). Предметом розгляду є духовна ситуація, що виникла в результаті завоювань Олександра Македонського. Основні тези: занепад античного поліса; поширення космополітичного ідеалу; відкриття індивіда. Розкривається сутність і межі сократичних шкіл, епікурейського канону (фізика й етика), стоїчної філософії (логіка, фізика, етика), окреслюється розвиток і трансформація скептицизму. Слухач познайомиться зі структурою філософської системи Плотина (Єдине як абсолютне начало, походження речей і космосу з Єдиного, природа і доля людини).

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті
  • Смачна хвилинка