Легкий манірний француз: Марсель Пруст і його час. Огляд французької літератури кінця ХІХ - першої половини ХХ ст. – Культурний Проект
Відбулась: 16.11 о 19:00

Легкий манірний француз: Марсель Пруст і його час. Огляд французької літератури кінця ХІХ - першої половини ХХ ст.

Література
Академічний курс
Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Поруч зі світом інтелекту існує всесвіт мінливих почуттів та найтонших переживань. Можливо, саме їх зміна й творить те, що називаємо часом. Якраз почуття та враження, найчастіше, залишаються нам наприкінці життя – закарбовуються в пам'ять і дають змогу знову переживати давно минуле. Масштабні прозові епопеї ХХ сторіччя починаються з Пруста, проте вряд чи яка з них може дорівнятися його художньому всесвіту за розмахом та яскравістю. Творчість Марселя Пруста на лекції буде розглянуто у взаємозв’язках із контекстами розвитку французької літератури загалом та прози зокрема від кінця ХІХ та упродовж 1 пол. ХХ сторіччя. Детальний огляд біографії письменника дасть змогу краще зрозуміти його шедевр – найбільш масштабний модерністський роман "У пошуках втраченого часу". Буде простежено також його вплив на дальший розвиток художньої літератури та імпресіонізму як одного із її напрямків.   Лекція читається українською мовою.

Лектор

Ростислав Семків

Кандидат філологічних наук, викладач кафедри літературознавства "Києво-Могилянської Академії.   Стажувався в Гарвардському університеті, у Верховній Раді України, у Комітеті з питань свободи слова та інформації. Лауреат видавництва "Смолоскип" 1998 і 1999 років, автор книжки есеїв "Фраґменти" (2000). З 2004 року – директор видавництва "Смолоскип". Основний напрямок діяльності – менеджмент програм та ініціатив.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті