Трансцендентальна філософія. Три "критики" Канта – Культурний Проект
Відбулась: 2.02 о 22:00

Трансцендентальна філософія. Три "критики" Канта

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Гостьова лекція з курсу "Історія філософії".   Філософія Канта стала не тільки синтезом попередніх систем європейської інтелектуальної думки, але й вихідним пунктом новітньої філософії, об’єднавши емпіризм, раціоналізм і скептицизм. Ці філософські вчення Кант переосмислив крізьпризму свого критицизму й створив самобутню теорію пізнання та моралі. Розрізнення між феноменом і ноуменом, антиномії розуму, категоричний імператив, свобода як умова морального закону, поняття піднесеного – все це, і ще багато чого іншого, криє в собі подорож у дивовижні лабіринти Кантового філософування.   Лекція читається українською мовою.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті