Велике звільнення. Смерть бога, автора, суб’єкта – Культурний Проект
Відбулась: 12.02 о 22:00

Велике звільнення. Смерть бога, автора, суб’єкта

Місце Шоколадний будинок
вул. Шовковична, 17/2

Тривалість 2 години з перервою

Тема смерті стала популярною ще у романтичному ХІХ столітті. У цьому ж столітті батько некласичної філософії ХХ столітті Фрідріх Ніцше у своїй праці "Весела наука" (1881-1882) проголошує: "Бог помер!". Фраза Ніцше стала символізувати зникнення зовнішнього гаранта існування людства. "Смерть бога" була підхоплена філософами постмодерністами і була продовжена у двох інших концептах – "смерті автора" Ролана Барта та "смерті суб’єкта" Мішеля Фуко. У рік народження постструктуралізму (1967) Р. Барт пише есе "Смерть автора", де проголошує, що постать автора, його біографія не має братися до уваги при інтерпритації літературного твору. Говорячи про "смерть суб’єкта", М. Фуко не стає транслятором депресивного світосприйняття, він радше виступає проти шаблонного мислення людини про саму себе, про іншу людину. Тема смерті також була важливою для психоаналітичної концепції "Еросу і Танатосу" Зигмунда Фройда як одвічної боротьби за життя.   Лекція читається українською мовою.

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Шоколадний будинок вул. Шовковична, 17/2

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті