Нестерпна важкість буття. Абсурдність існування та екзистенціалізм – Культурний Проект
Відбулась: 30.10 о 22:00

Нестерпна важкість буття. Абсурдність існування та екзистенціалізм

Місце Шоколадний будинок
вул. Шовковична, 17/2

Тривалість 2 години з перервою

Екзистенціалізм є чи не найпопулярнішою філософською течією першої половини ХХ століття серед сучасників, що пояснюється легкістю сприйняття філософської прози Альбера Камю та Жана-Поля Сартра, а також близькістю основних тем аналізу екзистенціалізму самій людині, серед яких – тривога, страх, відчай, відчуження від самого себе. Однак, легітимізація цих деструктивних тем у філософському дискурсі ексзистенціалізму ні в якому разі не може розлядатися як заклик до визнання повної абсурдності існування чи його припинення (від лат. existentia – існування). Екзистенціалізм Ясперса, Сартра, Камю, Франкла перевідкриває людині, духовно спустошеній після двох світових воєн, глибокої кризи західноєвропейської культури, можливість мислити, усвідомлювати себе, а отже, бути за себе відповідальною. На лекції буде розгялнуто еволюцію екзистенціалізму та його ідей від Серена К’єркегора та Лева Шестова до французьких, німецьких та іспанських представників екзистенціалізму. 

Лектор

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».

Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002 р.), «Розумність нерозумного» (2007 р.), збірки малої прози «Вулики сновидінь» (2007 р.), а також співавтор дилогії: «Культура масова і популярна: теорії та практики» (2007 р.) та «Ідеологія: матриця ілюзій, дискурсів і влади» (2016 р.).

У 2016 році книжка «Ніцше. Самоперевершення» опинилася серед кращих видань Форуму видавців у Львові та здобула нагороду Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Софія». Того ж року автор став лауреатом премії ім. Петра Могили.

 

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Шоколадний будинок вул. Шовковична, 17/2

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті