Від «чарівного ліхтаря» до «кінематографа»: три століття оптичних ілюзіонів. Попередники і передвісники кіно – Культурний Проект
Відбулась: 4.04 о 22:00

Від «чарівного ліхтаря» до «кінематографа»: три століття оптичних ілюзіонів. Попередники і передвісники кіно

Тривалість 2 години з перервою

Laterna magica або чарівний ліхтар - пристрій, описаний у роботі Атанасіуса Кірхера «Велике мистецтво світла й тіні» (1646) – будучи однією з найважливіших форм масових розваг і дозвілля аристократії у Франції та Англії XVIII і особливо XIX століття, функціонував за принципом проектування зображень на екран і є одним з найважливіших попередників кіно.   Епоха чарівних ліхтарів, мегаскопів, фантаскопів, репрезентацій «фантасмагорій», а пізніше панорам і діорам, що базуються на фотографічних знімках, була новим етапом в історії європейської культури. Його характерною рисою стали фундаментальні зміни самих способів бачення і сприйняття візуального, без чого винайдення кіноапарату не було б можливим.

Лектор

Ігор Ісіченко

Кандидат наук, автор курсу лекцій про німецьке німе кіно періоду Веймарської республіки; ведучий кіноклубів в арт-клубі "44", "Фонді сприяння розвитку мистецтва" та в Центрі сучасного мистецтва М17; куратор семінару "Мистецтво, культурологія і філософія в часово-просторових трансформаціях" в Інституті проблем сучасного мистецтва НАІ України 2012 - 2013 рр.

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Музей російського мистецтва

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті