Навчання
Відеокурс
/

Постколоніальна теорія

Філософія
Курс познайомить з основними теоріями та засадами постколоніальної критики, розкриє сутність і домагання головних імперських наративів.

Поговоримо про феномен імперій і колоніалізму в модерному світі та в умовах глобалізму. Розберемо, чим відрізняється антиколоніалізм від постколоніалізму, та навіщо нам потрібна деколонізація. А також про можливі шляхи протистояння України російському імперіалізмові.
Відеокурс, 8 вебінарів у записі
3 500 грн

Про курс

З початком широкомасштабного вторгнення все частіше в публічному обговоренні чутно терміни "деколонізація" і "постколоніалізм". Ці концепції стали ключовими в українській культурній сфері, визначивши напрямок спільних зусиль українців у збереженні та осмисленні своєї культурної спадщини. Тому час розібратися та розкрити сутність імперського панування та колоніалізму, дізнатися як ці явища трансформувалися в сучасних умовах глобалізму та мультикультуралізму.

У курсі ми торкнемося проблеми методологічних засад постколоніальних студій. Познайомимося з основними теоретиками постколоніальної теорії, серед яких — Франц Фанон, Едвард Саїд, Ґаятрі Чакраворті Співак, Ева Томпсон та інші. Окремо розглянемо представників російської літератури — Алєксандра Пушкіна та Фьодора Достоєвского як інспіраторів російського імперського світогляду на прикладі їхніх творів.
В усі часи музика вважалася мистецтвом, що здатне впливати на людей і трансформувати стан їхньої свідомості. А майстри-музиканти — доісторичний шаман, міфологічний Орфей чи сучасні боги і богині сцени, такі як Мадонна, — мали силу керувати емоціями мас.

Як відбувається навчання?

Відеокурс
Курс складається з 8 записів вебінарів і розрахований на самостійне опанування. Ви можете переглядати лекції у зручний для вас час
Додаткові матеріали
У комплекті з відеолекціями ви отримаєте перелік додаткової літератури
Доступ до курсу
Доступ до відеокурсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року

Кому буде цікавий цей курс?

/
Всім, хто замислюється про причини російсько-української війни
/
Усім зацікавленим питаннями деколонізації України
/
Тим, кого непокоїть природа колоніалізму та його модифікації

Програма курсу

Лектор

Тарас Лютий

Доктор філософських наук, український філософ, письменник, колумніст, музикант. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди.
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
+38 (095) 493 04 04
або +38 (096) 104 20 56
1 200 грн
Вартість курсу
3 500 грн

Вам також можуть бути цікаві