Навчання
Онлайн-курс
/

Постколоніальна теорія

Філософія
Курс познайомить з основними теоріями та засадами постколоніальної критики, розкриє сутність і домагання головних імперських наративів.

Поговоримо про феномен імперій і колоніалізму в модерному світі та в умовах глобалізму. Розберемо, чим відрізняється антиколоніалізм від постколоніалізму, та навіщо нам потрібна деколонізація. А також про можливі шляхи протистояння України російському імперіалізмові.
Початок 20 лютого
8 вебінарів

Про курс

З початком широкомасштабного вторгнення все частіше в публічному обговоренні чутно терміни "деколонізація" і "постколоніалізм". Ці концепції стали ключовими в українській культурній сфері, визначивши напрямок спільних зусиль українців у збереженні та осмисленні своєї культурної спадщини. Тому час розібратися та розкрити сутність імперського панування та колоніалізму, дізнатися як ці явища трансформувалися в сучасних умовах глобалізму та мультикультуралізму.

У курсі ми торкнемося проблеми методологічних засад постколоніальних студій. Познайомимося з основними теоретиками постколоніальної теорії, серед яких — Франц Фанон, Едвард Саїд, Ґаятрі Чакраворті Співак, Ева Томпсон та інші. Окремо розглянемо представників російської літератури — Алєксандра Пушкіна та Фьодора Достоєвского як інспіраторів російського імперського світогляду на прикладі їхніх творів.
В усі часи музика вважалася мистецтвом, що здатне впливати на людей і трансформувати стан їхньої свідомості. А майстри-музиканти — доісторичний шаман, міфологічний Орфей чи сучасні боги і богині сцени, такі як Мадонна, — мали силу керувати емоціями мас.
Як буде викладатися курс
Додаткові матеріали
У комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури
Доступ до курсу та сертифікат
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій курсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року.
Лекції читатимуться щовівторка о 20:00 у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість заняття — 2 години
Онлайн-курс
8 лекцій

Кому буде цікавий цей курс?

/
Всім, хто замислюється про причини російсько-української війни
/
Усім зацікавленим питаннями деколонізації України
/
Для тих, кого непокоїть природа колоніалізму та його модифікації

Програма курсу

Лектор

Тарас Лютий

Доктор філософських наук, український філософ, письменник, колумніст, музикант. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди.
Формат навчання
Не встигаєте на вебінар? Його запис теж буде додано до особистого кабінету
Переглядайте записи вебінарів, коли і де вам зручно. Ми гарантуємо доступ до них впродовж року
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном: +38 (095) 493 04 04 або
+38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс. Лекції читатимуться у форматі вебінарів з експертом
Поширені питання

Вам також можуть бути цікаві