Навчання
/
Відеокурс
Відеокурс, 7 лекцій

Як мислять філософи

Філософія
У курсі ми розглянемо 7 філософських понять, які демонструють стиль та характер філософського мислення. Ви зрозумієте, що відрізняє його від інших способів роботи з досвідом. Адже техніки та підходи, які філософи використовують вже дві з половиною тисяч років поспіль, працюють і в нашому сучасному світі, особливо у сферах, які ми вважаємо фундаментальними.
1 300 грн

Про курс

Процес мислення зʼявляється тоді, коли ви зіштовхуєтесь з невідомим і намагаєтесь зрозуміти його через те, що вам відомо.
Характер цього мислення буде зумовлюватись тим, чим саме це невідоме є. Для філософів важливий зміст понять, звернення до історичного досвіду і акцент на питаннях, від яких залежить наше життя та існування, але які не мають точної і повної відповіді.

У цьому курсі ми зосередимось лише на 7 поняттях, на яких можна побачити характер філософського мислення. Це загальні риси процесу запитування та дослідження, а також аргументації на користь тієї чи іншої позиції. І хоч курс не охоплює всі аспекти мислення філософів, загальна картина тут наявна.

Варто памʼятати, що процес мислення, незалежно від сфери застосування, може бути умовно спрямований на одну з двох сфер — вирішення проблеми чи розширення меж дисципліни. Звичайно, можна вирішувати проблему і в результаті розширити межі дисципліни, як і навпаки. Але саме вибір сфери буде зумовлювати характер самого мислення, бо впливатиме на його напрямок. Філософи мислять непросто, але це зовсім не означає, що ця непростота є недоступною.

Як відбувається навчання?

Курс складається з 7 відеолекцій для самостійного переглдяду. Ви можете переглядати їх коли і де вам зручно
Відеокурс
У комплекті з відеолекціями ви отримаєте перелік додаткової літератури, а також пройдете тест для перевірки засвоєних знань
Додаткові матеріали
Доступ до відеокурсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року
Доступ до курсу

Кому буде цікавий цей курс?

Для тих, хто починає знайомство з філософією
/
Для студентів-філософів, які планують професійно займатися філософією надалі
/
Для професіоналів у сфері соціальних та гуманітарних наук, які мають справу з тими ж викликами, що і філософія
/

Програма курсу

Лектор

Михайло Кольцов

Кандидат філософських наук. Консультант Світового банку в сфері аналізу даних та кібербезпеки. Викладач філософських дисциплін у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» у 2012-2019 роках.
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
1 200 грн
Вартість курсу
1 300 грн