Навчання
Онлайн-курс
/

Як розуміти сучасну класичну музику

Музика
Сучасна класична музика — широка палітра явищ від популярних і чуттєво зрозумілих творів та стилів (як, наприклад, Арво Пярт) до дуже дивних і навіть неприємних. Іноді здається, що сучасні композитори часто-густо видобувають з інструментів скреготи, скрипи, шуми. На цьому курсі ви дізнаєтесь, чому так відбувається, яким чином і чого хочуть досягти композитори, коли пишуть складну, чи, навпаки, просту і доступну музику.
Початок 21 березня
10 відеолекцій, 2 семінари

Про курс

У другій половині XX століття композиторська музика перестала бути найвпливовішою і найважливішою медійно. Деякі інституції і композиторські школи свідомо обрали шлях робити речі, незрозумілі широкому колу слухачів. Інші, навпаки, радикально спростили свою музичну мову, щоб привабити цих слухачів..
Змінилися фундаментальні "налаштування" музики як системи — тілесне сприйняття, організація в часі і просторі, роль музичного інструменту і голосу, ідея ансамблю і оркестру, музична логіка і мова, почуття і відчуття. Сама ідея музики як універсальної практики, що торкається будь-якого представника цивілізації, вже не здається доречною.

Курс знайомить з історією, географією та техніками композиторського впливу на наше сприйняття. Після курсу у з'явиться цілісна картина, що з'єднає музику з філософією, психологією, іншими видами мистецтв.
В усі часи музика вважалася мистецтвом, що здатне впливати на людей і трансформувати стан їхньої свідомості. А майстри-музиканти — доісторичний шаман, міфологічний Орфей чи сучасні боги і богині сцени, такі як Мадонна, — мали силу керувати емоціями мас.
Як буде викладатися курс
Додаткові матеріали та комунікація
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури, а також пройдете тест наприкінці курсу.
Доступ до курсу та сертифікат
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій курсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року.
Курс складається з 10 відеолекцій для самостійного перегляду та 2 практичних семінарів з експертом. Щочетверга ми будемо додавати відеолекції до вашого особистого кабінету, які ви можете переглядати у зручний для вас час.

10 відеолекцій,
2 семінари

Для кого цей курс?

/
Для тих, хто хоче орієнтуватися в прізвищах, мистецьких напрямках і ключових подіях сучасної класичної музики

/
Для тих, хто прагне розширити чуттєве сприйняття музики, додати історичні і технологічні знання про неї
/
Для тих, кому цікаво поєднати розуміння сучасного візуального мистецтва, кіно, філософії і психології з сучасною класичною музикою

Програма курсу

Лектор

Олексій Шмурак

Композитор, саундартист, піаніст, клавішник, вокаліст, куратор концертних програм і артлабораторій, співведучий подкасту про музику АШОШ, лектор, педагог, публіцист. Як просвітник, Олексій поєднує складне мислення і критичний підхід з доступною мовою, гумором, яскравими прикладами і метафорами
Формат навчання
Не встигаєте на семінар – його запис теж буде додано до особистого кабінету
Переглядайте відеолекції, коли і де вам зручно. Доступ до лекцій курсу гарантовано протягом року
Мова викладання - українська
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном: +38 (095) 493 04 04 або
+38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс у форматі відеолекцій для самостійного опанування та комунікацією з лектором на семінарських заняттях
4 500 грн
Ціна для Ранніх Пташок діє до 18.03.24
3 500 грн
Поширені питання

Статті з Журналу

Вас також можуть зацікавити