Навчання
Онлайн-курс
/

Незламні: історія українського мистецтва XX – початку XXI століття

Один із найяскравіших та водночас сповнений перипетій і трагедій час для українського культурного процесу. Період відродження, тоталітарний каток та повстання з попелу — розглянемо основні події і діячів доби крізь оптику соціально-політичних та історичних обставин.
Мистецтво

Про курс

Його мета — виявити особливості українського мистецтва, логіку зміни художніх ідей, причини (не)залученості в політичний контекст, регіональні ідентичності та спільне підґрунтя для поняття «українське мистецтво».

Українське мистецтво, з його преференціями чи ігноруванням певних суспільно-культурних проблем, було в XX столітті тісно пов’язане з тими змінами, які переживало суспільство у своєму прагненні до політичного самовизначення, постійному опрацьовуванню минулого досвіду, що часто був насильницьки витіснений з публічної дискусії, наполегливому ствердженню права на свою культуру, що часто дорівнювало політичним викликам.
Курс присвячений історії українського мистецтва XX – перших десятиліть XXI століття.
Як буде викладатися курс
Онлайн-курс, 10 лекцій
Курс складається з 10 лекцій для самостійного перегляду. Щовівторка та щочетверга ми будемо додавати по 1 лекції до вашого особистого кабінету.

Впродовж курсу відбудеться 3 семінари-дискусії, щоб ви могли поставити питання лекторці та поспілкуватися з нею.
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури, а також пройдете тест наприкінці курсу.
Додаткові матеріали та комунікація
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій курсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року.
Доступ до курсу та сертифікат

Чим цікавий цей курс?

Дозволяє по-новому поглянути на відомі явища й імена та відкрити нові
/
Відповідає на актуальні питання сьогодення – чому ми такі, які є, чому ми чинимо спротив, чому відстоюємо своє право на державу
/
Дає більш об’ємну й складну картину розвитку історії українського мистецтва
/

Програма курсу

Лекторка

Оксана Баршинова

Мистецтвознавиця, кураторка. Заступниця генерального директора Національного художнього музею України (NAMU) з виставкової роботи. Займається дослідженням українського мистецтва XX століття. Була співавторкою концепції постійної експозиції мистецтва XX століття в NAMU (2010 - 2015).
Формат навчання
Не встигаєте на вебінар – його запис теж буде додано до особистого кабінету
Переглядайте відеолекції, коли і де вам зручно. Доступ до лекцій курсу гарантовано протягом року
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном:
+38 (095) 493 04 04 або +38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс у форматі відеолекцій для самостійного опанування та комунікацією з лектором на завершальному вебінарі
Поширені питання