Навчання
Онлайн-курс
/

Зрозуміти країну та її народ: історія української культури

Культурологія
Культура, як і мова, складова ДНК нації. Звідки ми пішли? Що є нашим корінням? Як зароджувалася наша культура? Цей курс — авторський погляд на історію культури українського народу, в якому представлені думки видатних українських істориків. Такий синтез ідей і міркувань дозволяє подивитися на історію нашої культури та проаналізувати її з різних боків. Спонукає до роздумів та поглибленого дослідження культурних процесів й ідентичності українського суспільства.
Початок 18 березня
6 модулів, 2 семінари

Про курс

Культура — один з основних аспектів самовизначення кожного народу та індивіда. На курсі поговоримо про українську культуру як середовище самозростання і самоусвідомлення спільнот і громад, які згодом стануть нацією. Зупинимося на нетривіальних, неочевидних речах — багато говоритимемо про давньослов’янську міфосвідомість та її вплив на києво-руську, а пізніше й українську культуру.

Прослідкуємо етапи, процеси та події історії української культури з давніх часів до кінця XVIII століття. Поговоримо про писемність, освіту та літературу, науку, мистецтво та архітектуру. Розглянемо українську культуру як цілісний феномен і як складову культурного розвитку світу.

Часові рамки програми курсу не охоплюють сучасний період нашої історії як час свідомої побудови нації, коли задача постати на європейських теренах була визначена як національна. Зосередимося лише на епосі визрівання, коли відбувалося проЯвлення слова, за термінологією Т. Гундорової, звуку, лінії, ідеї.
В усі часи музика вважалася мистецтвом, що здатне впливати на людей і трансформувати стан їхньої свідомості. А майстри-музиканти — доісторичний шаман, міфологічний Орфей чи сучасні боги і богині сцени, такі як Мадонна, — мали силу керувати емоціями мас.
Як буде викладатися курс
Додаткові матеріали та комунікація
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури та корисних джерел.
Доступ до курсу та сертифікат
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій курсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року.
Курс складається з 6 тематичних модулів та 2 семінарів з експерткою. Щопонеділка ми будемо додавати відеолекції одного модулю до вашого особистого кабінету. Ви можете переглядати їх коли і де вам зручно.
20 відеолекцій, 2 семінари

Для кого цей курс?

/
Для всіх дотичних до гуманітарної сфери для формування загального розуміння предмета
/
Для тих, хто захищає і просуває проукраїнські наративи в інформаційному просторі для кращого розуміння природи національної культури та її історії
/
Для всіх, хто цікавиться українською культурою та її історією

Програма курсу

Лекторка

Наталія Кривда

Докторка філософських наук, професорка КНУ ім. Тараса Шевченка. Академічна директорка Единбурзької бізнес-школи в Україні. Експертка УКФ. Членкиня Експертної ради при МКІП з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму. Авторка понад 120 наукових і методичних публікацій. Лекторка Культурного Проекту
Формат навчання
Не встигаєте на семінар – його запис теж буде додано до особистого кабінету
Переглядайте відеолекції, коли і де вам зручно. Доступ до лекцій курсу гарантовано протягом року
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном: +38 (095) 493 04 04 або
+38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс у форматі відеолекцій для самостійного опанування та комунікацією з лекторкою на семінарських заняттях
Поширені питання