Навчання
/
Відеокурс

Коротка історія України

Історія
Історія — непохитний учитель, який не пробачає легковажного ставлення. За незасвоєні уроки змушує нас страждати та віддавати життя. Але тим, чиє серце і розум залишаються відкритими навіть у найтемніші часи, неодмінно дає натхнення і сили продовжувати боротьбу.

Мета курсу — пригадати основні віхи української історії та державотворення з давнини до наших днів. Ще раз переосмислити, скільки всього пережили наші предки. Віднайти в цьому непростому людському досвіді опору проживати свої власні випробування зараз.

Про курс

І далі не знати своєї історії означає для нас залишатися вразливими та дозволяти ворогові продовжувати маніпулювати нами, ще глибше вкорінювати міфи про «один народ», «братів» та «спільну історію».

Якщо хочемо вибороти своє право вільно жити у своїй країні та керувати власним майбутнім, маємо не лише перемогти ворога на полі бою, але й остаточно розставити всі крапки над «і» щодо нашого минулого.

Під час курсу погортаємо сторінки епох від появи перших людей на теренах України до початків формування української державності. Поговоримо про утворення і занепад Київської Русі, перебування українських земель під владою іноземних держав.

Окрему лекцію присвятимо козацькій добі. Прослідкуємо основні віхи становлення і розвитку українського козацтва. Поміркуємо про взаємодію і взаємовплив козаків і шляхти та що з цього вийшло.

Поговоримо про те, як промислова революція змінила життя наших предків. Також зупинимося на основних подіях XIX – початку XX ст., які зрештою привели нас до національного самоусвідомлення та відродження.

Подивимося на останні сто років нашої історії, сповненої чималої кількості досі не перегорнутих трагічних сторінок, як на нашу власну, українську «столітню війну» за Незалежність.

Для кого цей курс

/
Для тих, хто прагне сформувати цілісну картину українського державотворення
/
Для всіх, хто цікавиться історією та хоче упорядкувати свої знання з історії власної держави
/
Для тих, хто бажає подолати насаджені уявлення про історію України та позбутися проросійських наративів

Програма курсу

Лектор

Віталій Скальський

Історик, співробітник Інституту історії України НАН України, редактор сайту «Історична правда», викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія». Досліджує історію ХІХ-ХХ століть. До сфери наукових інтересів входять питання націєтворення, національної пам'яті, історія довкілля
Формат навчання
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04