Навчання
/
Відеокурс
Відеокурс, 5 лекцій

Українська література за 1000 років

Література
Любите читати не лише заради відпочинку і розваги, а й досліджувати через тексти історію та культуру? Намагаєтеся з'ясувати, ким ми є та чим українці відрізняються від інших?

На курсі оглянемо знакові події та головні тексти української літератури від її початків до сучасності. Поговоримо про особливості естетики різних літературних періодів і течій. Подивимося на основні процеси та явища української історії крізь оптику літератури.
1 100 грн

Про курс

Писемній українській літературі вже понад тисячу років. Її коріння сягає часів Київської Русі.
Розпочнемо нашу подорож із першоджерел — літописів, описів життя святих та інших середньовічних текстів. Прослідкуємо розвиток літератури через постаті культових українців та пошукаємо відповіді на нетривіальні запитання, приміром: завдяки чиєму спадку з’являється в нашій культурі Григорій Сковорода, чи справді новий виток українського письменства починається з «Енеїди» Івана Котляревського, і чи є Тарас Шевченко найпотужнішим українським поетом. Також поговоримо, кого вважати першорядними класиками української літератури, без яких годі обійтися.

Далі розглянемо, як змінився характер українського письменства з початком ХХ ст. Які тенденції європейських літератур проявилися, а що було заблоковано з приходом радянської влади. Познайомимося з одними із найсильніших українських письменників цього періоду.

Завершимо наш огляд сучасним періодом. Визначимо стан сучасної української літератури на сьогодні, порівняємо її досягнення зі здобутками попередніх століть. Поговоримо, про що пишуть найпомітніші українські письменники.

Як відбувається навчання?

Курс складається з 5 коротких епізодів для самостійного перегляду. Загальна тривалість кожного епізоду — 30 хвилин.
Відеокурс
В комплекті з відеолекціями ви отримаєте перелік додаткової літератури
Додаткові матеріали
Доступ до відеокурсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року
Доступ до курсу

Чому варто обрати цей курс?

З курсу ви дізнаєтесь про ключові тексти та імена української літератури
/
Складете обʼємну картину української літератури від початку до сучасності
/
Віднайдете альтернативний від традиційного погляд на українську літературну історію
/

Програма курсу

Лектор

Ростислав Семків

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри літературознавства Національного Університету «Києво-Могилянська Академія», директор видавництва «Смолоскип». Автор популярно-літературознавчих книжок «Як писали класики», «Як читати класиків», «Уроки короля жахів. Як писати горор». Перекладач романів Зеді Сміт «Білі зуби» та Дж. С. Фоера «Все ясно».
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефономи +38 (095) 493 04 04 або +38 (096) 104 20 56
1 200 грн
Вартість курсу
1 100 грн