Відеокурс, 8 модулів
Навчання
Відеокурс
/

Історія європейського пейзажу

Мистецтво
Пейзаж як самостійний жанр мистецтва постав у XVI-XVII століттях. Проте ні до цього часу, ні після нього він не був сліпим копіюванням природи, як це прийнято вважати. Навпаки, слугував специфічним баченням природи, способом взаємодії з нею людини, а отже, простором політик.

Цей курс присвячений історії європейського пейзажу, але ми розглянемо цей жанр як штучно сконструйований простір, який засвідчує економічні та духовні процеси суспільства або ж підтримує памʼять про них.
4 000 грн

Про курс

Ми звикли шукати місця, “чисті” від політики. І пейзаж здається нам безпечною територією споглядання на більш або менш віддалене в часі манливе прекрасне. Однак сам пейзаж та його бачення ніколи не були цнотливою даністю. Детальний розгляд історії пейзажу переконує в протилежному: політика та пропаганда найактивніше діє там, де залишається найменш поміченою. Впродовж курсу ви переконаєтеся в цьому, розглянувши його символи на прикладі зображень Раю в Середні віки; хмари в мистецтві Ренесансу і Бароко; далекої та утопічної Аркадії; античних руїн у пейзажі (Нео)Класицизму; зникнення людини в пейзажах модерністів.

Автор курсу використовує підходи, запропоновані Кеннетом Кларком (1903–1983), Джоном Берджером (1926–2017) та Мартіном Варнке (1937–2019). Близькі за своїм предметним полем, але різні за поглядами на нього, разом вони дають змогу поглянути на історію пейзажу з принципово різних позицій та перетворити навчання на продуктивну дискусію.
В усі часи музика вважалася мистецтвом, що здатне впливати на людей і трансформувати стан їхньої свідомості. А майстри-музиканти — доісторичний шаман, міфологічний Орфей чи сучасні боги і богині сцени, такі як Мадонна, — мали силу керувати емоціями мас.

Як відбувається навчання?

Відеокурс
Курс складається з 8 тематичних модулів та 22 лекцій для самостійного перегляду. Ви можете переглядати їх коли і де вам зручно
Додаткові матеріали
У комплекті з відеолекціями ви отримаєте перелік додаткової літератури, а також пройдете тест для перевірки засвоєних знань
Доступ до курсу
Доступ до відеокурсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року

Для кого цей курс?

/
Для слухачів та слухачок, що цікавляться історією світового мистецтва та хочуть детальніше дослідити його жанри
/
Для тих, хто прагне більше дізнатися як вибудовувались та безповоротно змінювалися шляхи взаємодії людини і природи.
/
Для всіх, хто бажає побачити за естетичною складовою творів мистецтва суспільно-політичні, економічні та духовні процеси

Програма курсу

Лектор

Ілля Левченко

Історик мистецтва, аспірант кафедри історії мистецтв історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, методист лабораторії інноваційного змісту освіти НЦ “Мала академія наук України”, куратор освітнього проєкту ГО “Музей сучасного мистецтва”, випусковий редактор Міжнародного електронного фахового журналу “Текст і образ: актуальні проблеми історії мистецтв”, співзасновник Центру історіографії та теорії мистецтва.
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
+38 (095) 493 04 04
або +38 (096) 104 20 56
1 200 грн
Вартість курсу
4 000 грн