Навчання
Онлайн-курс
/

Історія європейського пейзажу

Мистецтво
Пейзаж як самостійний жанр мистецтва постав у XVI-XVII століттях. Проте ні до цього часу, ні після нього він не був сліпим копіюванням природи, як це прийнято вважати. Навпаки, слугував специфічним баченням природи, способом взаємодії з нею людини, а отже, простором політик.

Цей курс присвячений історії європейського пейзажу, але ми розглянемо цей жанр як штучно сконструйований простір, який засвідчує економічні та духовні процеси суспільства або ж підтримує памʼять про них.
Початок 20 грудня
8 модулів, 3 семінари

Про курс

Ми звикли шукати місця, “чисті” від політики. І пейзаж здається нам безпечною територією споглядання на більш або менш віддалене в часі манливе прекрасне. Однак сам пейзаж та його бачення ніколи не були цнотливою даністю. Детальний розгляд історії пейзажу переконує в протилежному: політика та пропаганда найактивніше діє там, де залишається найменш поміченою. Впродовж курсу ви переконаєтеся в цьому, розглянувши його символи на прикладі зображень Раю в Середні віки; хмари в мистецтві Ренесансу і Бароко; далекої та утопічної Аркадії; античних руїн у пейзажі (Нео)Класицизму; зникнення людини в пейзажах модерністів.

Автор курсу використовує підходи, запропоновані Кеннетом Кларком (1903–1983), Джоном Берджером (1926–2017) та Мартіном Варнке (1937–2019). Близькі за своїм предметним полем, але різні за поглядами на нього, разом вони дають змогу поглянути на історію пейзажу з принципово різних позицій та перетворити навчання на продуктивну дискусію.
В усі часи музика вважалася мистецтвом, що здатне впливати на людей і трансформувати стан їхньої свідомості. А майстри-музиканти — доісторичний шаман, міфологічний Орфей чи сучасні боги і богині сцени, такі як Мадонна, — мали силу керувати емоціями мас.
Як буде викладатися курс
Додаткові матеріали та комунікація
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури, а також пройдете тест наприкінці курсу.
Доступ до курсу та сертифікат
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій курсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року.
Курс складається з 8 тематичних модулів та 3 практичних семінарів з експертом. Щоcереди ми будемо додавати відеолекції одного модулю до вашого особистого кабінету. Ви можете переглядати їх коли і де вам зручно.
8 модулів,
3 семінари

Для кого цей курс?

/
Для слухачів та слухачок, що цікавляться історією світового мистецтва та хочуть детальніше дослідити його жанри
/
Для тих, хто прагне більше дізнатися як вибудовувались та безповоротно змінювалися шляхи взаємодії людини і природи.
/
Для всіх, хто бажає побачити за естетичною складовою творів мистецтва суспільно-політичні, економічні та духовні процеси

Програма курсу

Лектор

Ілля Левченко

Історик мистецтва, аспірант кафедри історії мистецтв історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, методист лабораторії інноваційного змісту освіти НЦ “Мала академія наук України”, куратор освітнього проєкту ГО “Музей сучасного мистецтва”, випусковий редактор Міжнародного електронного фахового журналу “Текст і образ: актуальні проблеми історії мистецтв”, співзасновник Центру історіографії та теорії мистецтва.
Формат навчання
Не встигаєте на семінар – його запис теж буде додано до особистого кабінету
Переглядайте відеолекції, коли і де вам зручно. Доступ до лекцій курсу гарантовано протягом року
Мова викладання - українська
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном: +38 (095) 493 04 04 або
+38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс у форматі відеолекцій для самостійного опанування та комунікацією з лектором на семінарських заняттях
Поширені питання