Через візуальні та аудіо інструменти творці фільмів говорять до глядача. Курс допоможе “почути” ці звернення, розшифрувати або ж віднайти підсвідомо закладені послання.
Курс складається з 5 тематичних блоків, в яких ми будемо досліджувати кадр, монтаж, персонажа, звукове оформлення та авторський стиль фільму. Сфокусуємо увагу на вивченні композиції, розміщенні персонажів у кадрі та на напрямку їхнього руху. Опануємо операторські прийоми і види монтажу. Зануримося у звуковий дизайн та особливості музичного оформлення. Навчимося відрізняти авторське кіно від артхаусу на прикладах культових режисерів.
23 відеолекції, 3 вебінари з лекторкою Початок 19 червня
Про курс
Аналіз візуальної і аудіальної складових здатен розкрити прихований символізм та трюки, за допомогою яких кінематографісти впливають на аудиторію. У 2008 році Роджер Еберт написав есе “Як читати кіно”, у якому розповів про переваги стоп-кадру і те, як він може допомогти інтерпретувати той чи інший фільм. Взявши за основу ідею Еберта, курс “Як читати кіно?” покликаний розповісти про основні засоби подачі сюжету, представлення персонажа, стилю через різноманітні прийоми в монтажі, операторську роботу, звукове оформлення та інше.
Кіно схильні трактувати за сюжетом та ідеєю, однак несподівано багато може розповісти сам кадр.
Як буде викладатися курс
5 модулів, 23 відеолекції
Курс складається з 5 модулів та 23 відеолекцій, які будуть додаватись до вашого особистого кабінету блоками щопонеділка. Ви можете переглядати лекції, коли вам зручно. Тривалість лекцій 1 модулю — 1 година. Під час курсу, ми проведемо три вебінари-дискусії з лекторкою, щоб ви могли поставити свої питання та поспілкуватися з нею.
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з відеолекціями ви отримаєте перелік додаткової літератури, а також пройдете тест наприкінці курсу.
Додаткові матеріали та комунікація
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій курсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року.
Доступ до курсу та сертифікат
Чим корисний цей курс?
Збагатите свій глядацький досвід прикладами фільмів культових режисерів, щоб нарешті відрізняти авторське кіно від артхаусу
/
Ви навчитеся “зчитувати” візуальну та аудіальну мови кіно і вже ніколи не будете дивитися фільми як пересічний глядач
/
Ви дізнаєтесь все про операторські прийоми, види монтажу і зможете пояснювати, що вони означають
/
Програма курсу
Принципи роботи композиції
Операторські прийоми
Співвідношення сторін і як це впливає на сюжет
Рух в кадрі
Колір в кадрі
Перші практики монтажу у Франції та США
Радянська школа та Нова французька хвиля
Як виглядає та відбувається сучасний монтаж
Найпопулярніші види монтажу в кіно
Безмонтажна зйомка
Представлення персонажа
Позиціонування персонажа в кадрі
Прийоми розкриття персонажа
Співвідношення протагоніст-антагоніст
Коротко про саундтрек (дієгезис та музичний супервайзінг)
Функції саундтреку
Звуковий ландшафт та його складові
Звук у жанровому кіно
Шум та тиша як елементи драматургії
Авторське кіно та теорія Андре Базена
Виникнення та еволюція артхаусу
Що таке незалежний кінематограф
Авторський стиль на прикладах культових режисерів
Лекторка
Ганна Дацюк
Кінокритикиня та кураторка кінофестивалю «Київський тиждень критики». Авторка курсу лекцій «Як читати кіно» в Культурному Проекті та подкаста Filmspotting на «Радіо Поділ».
Формат навчання
Переглядайте відеолекції, коли і де вам зручно
Доступ до лекцій курсу гарантовано протягом року
Мова викладання - українська
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном: +38 (095) 493 04 04 або +38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс у форматі відеолекцій для самостійного опанування, комунікацією під час курсу та тестом по його завершенню
Курс буде корисним слухачам та слухачкам, бажають глибше дослідити візуальну та аудіальну мови кіно
Курс складається з 5 модулів та 23 відеолекцій, які будуть додаватись до вашого особистого кабінету щотижня. На сайті Культурного Проекту для вас буде створений особистий кабінет. В ньому будуть зберігатись записи лекцій та додаткові матеріали до них. Ви можете переглядати лекції з моменту їх появи та у будь-який зручний для вас час. Доступ до всіх лекцій курсу у кабінеті гарантовано протягом року.
Перед початком курсу наш координатор додасть вас у телеграм-групу курсу, тому просимо заздалегідь налаштувати цей додаток на ваших гаджетах. В телеграм-групу ми будемо надсилати додаткові матеріали та корисні посилання від лектора курсу, обговорювати лекції. Також, ви матимите можливість ставити запитання в чаті вебінарної кімнати під час лекції. Ми розберемо найцікавіші питання в прямому ефірі вебінару. Відповіді будуть також записані і доступні в особистому кабінеті.
Ви можете оплатити курс за допомогою карт VISA, Mastercard, сервісів Privat24, Apple Pay та Google Pay, у відділенні будь-якого банку України за реквізитами. Якщо ви бажаєте оплатити за курс від організації – ми виставимо рахунок.
Радо відповімо на ваші запитання та допоможемо за телефоном (095) 493 04 04 або +380 (96) 104 20 56, у месенджерах соцмереж та електронній пошті info@culturalproject.org