Навчання
Онлайн-курс
/

Як читати кіно?

Кінематограф
Через візуальні та аудіо інструменти творці фільмів говорять до глядача. Курс допоможе “почути” ці звернення, розшифрувати або ж віднайти підсвідомо закладені послання.

Курс складається з 5 тематичних блоків, в яких ми будемо досліджувати кадр, монтаж, персонажа, звукове оформлення та авторський стиль фільму. Сфокусуємо увагу на вивченні композиції, розміщенні персонажів у кадрі та на напрямку їхнього руху. Опануємо операторські прийоми і види монтажу. Зануримося у звуковий дизайн та особливості музичного оформлення. Навчимося відрізняти авторське кіно від артхаусу на прикладах культових режисерів.
Початок 31 жовтня
23 відеолекції, 3 семінари

Про курс

Аналіз візуальної і аудіальної складових здатен розкрити прихований символізм та трюки, за допомогою яких кінематографісти впливають на аудиторію. У 2008 році Роджер Еберт написав есе “Як читати кіно”, у якому розповів про переваги стоп-кадру і те, як він може допомогти інтерпретувати той чи інший фільм. Взявши за основу ідею Еберта, курс “Як читати кіно?” покликаний розповісти про основні засоби подачі сюжету, представлення персонажа, стилю через різноманітні прийоми в монтажі, операторську роботу, звукове оформлення та інше.
Кіно схильні трактувати за сюжетом та ідеєю, однак несподівано багато може розповісти сам кадр.
Як буде викладатися курс
​​Додаткові матеріали та комунікація
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з відеолекціями ви отримаєте перелік додаткової літератури, а також пройдете тест наприкінці курсу.
Доступ до курсу та сертифікат
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій курсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року.
Курс складається з 5 модулів та 23 відеолекцій, які будуть додаватись до вашого особистого кабінету блоками щовівторка. Ви можете переглядати лекції, коли вам зручно. Під час курсу, ми проведемо 3 семінари-дискусії з лекторкою, щоб ви могли поставити свої питання та поспілкуватися з нею.
5 модулів, 23 відеолекції

Чим корисний цей курс?

Збагатите свій глядацький досвід прикладами фільмів культових режисерів, щоб нарешті відрізняти авторське кіно від артхаусу
/
Ви навчитеся “зчитувати” візуальну та аудіальну мови кіно і вже ніколи не будете дивитися фільми як пересічний глядач
/
Ви дізнаєтесь все про операторські прийоми, види монтажу і зможете пояснювати, що вони означають
/

Програма курсу

Лекторка

Ганна Дацюк

Кінокритикиня та кураторка кінофестивалю «Київський тиждень критики». Авторка курсу лекцій «Як читати кіно» в Культурному Проекті та подкаста Filmspotting на «Радіо Поділ».
Формат навчання
Не встигаєте на семінар – його запис теж буде додано до особистого кабінету
Мова викладання - українська
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном: +38 (095) 493 04 04 або
+38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс у форматі відеолекцій для самостійного опанування та комунікацією з лекторкою на семінарських заняттях
Переглядайте відеолекції, коли і де вам зручно. Доступ до лекцій курсу гарантовано протягом року
Поширені питання