Навчання
Відеокурс
/

Історія понять:

Філософія
Курс складається з 5 лекцій і присвячений аналізу та порівнянню 5 явищ людського буття у різних культурах та епохах.

Мета курсу – поговорити про ці філософські поняття, спираючись на сучасні дані та об’єднуючи різні дискурси. Як би не відрізнялися між собою етнічні та національні культури, вони завжди мають спільне, на основі чого ми можемо їх порівнювати і вчитися у них.

любов, влада, смерть, праця та гра

5 вебінарів у записі
1 500 грн
1 250 грн
Реєстрація на курс 
Історія класичного мистецтва
Ваша електрона адреса
Ваше ім`я
Ваш телефон
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод

Про курс

Що таке кохання – як трактували цей стан, чого очікували, до яких соціальних наслідків він призводив.

Що таке праця – покарання, тягар й прокляття чи благо, служіння й інструмент спасіння.

Що таке влада – за яким принципом виокремлюється соціальна еліта, що від неї очікувати, які функції вона виконує, як відбувається ротація еліт та чим виправдовується, як у різних культурах долається соціальне розшарування.

Що таке смерть – пояснення феномену помирання, смерть у коловороті життєвих циклів, еволюція ритуалів поховання крізь епохи та цивілізації.

Що таке гра – альтернатива реальності, психоделік чи емоційне розвантаження, а також ігровий характер творчості та гейміфікація виробничих процесів.
Феноменолог Ойген Фінк свого часу звернув увагу, що всі явища людського життя пов’язані з пошуком відповідей на «прокляті питання».

Як викладається курс

Відеокурс,
5 лекцій
Тривалість однієї лекції — півтори години.
Мова викладання – українська.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації з візуальними матеріалами.
Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.

Для кого корисний курс

/
Для тих, хто хоче ознайомитись з основними культурними поняттями та процесом їх еволюції
/
Для тих, хто хоче поглибити і систематизувати свої знання про культуру, навчитися аналізувати культурні явища і процеси
/
Для тих, хто бажає дослідити вплив культури на суспільство та подивитись на культурологічні явища під новим кутом зору

Програма курсу

1 ЛЕКЦІЯ
Любов
Кохання як вразливість у часи Античності. Бог є любов – в епоху Середньовіччя. Еротизм та інтимність – акценти любовної культури Нового часу. Економічне та емотивно-символічне обгрунтування шлюбу в різних національних традиціях. Фізіологія пристрасті. Мотив любові та бажання в психоаналізі З. Фрейда, К. Г. Юнга. Все одно добро закохає зло?
2 ЛЕКЦІЯ
Праця
«Праця – покарання за гріхопадіння» у біблійному переданні. «Праця зробила з мавпи людину», - вважав Фрідріх Енгельс. «Багатством живиться лише тіло, а душу звеселяє споріднена праця», - повчав Григорій Сковорода. Де істина?

Дозвілля й уникання праці як атрибут аристократичної еліти. Повна технологічна й маркетингова залученість – наратив еліти буржуазної. Праця як молитва і служіння у протестантських теологів. Праця як відчуження від власної природи за К. Марксом. Глобалізація ринку праці. Індустрії майбутнього.
3 ЛЕКЦІЯ
Влада
Фізіологія влади: «мозок раба» та «мозок лідера». Репрезентативна влада: контроль над тілами підлеглих. Практики тортур та публічних страт. Дисциплінарна влада: контроль над вчинками. Зародження клініки, тюрми та психіатрії. Влада інтелектуалів: утопія чи антиутопія?
4 ЛЕКЦІЯ
Смерть
Смерть як найдостовірніший горизонт буття. Національні архетипи смерті та життя: як уявлення про переродження пов’язане з кочовим способом життя? Індустріалізація та формування страху смерті: чому згадка про смерть зараз настільки ж непристойна, як у XIX ст. про секс. Танатологічний психоаналіз Ірвінга Ялома.
5 ЛЕКЦІЯ
Гра
Гра як смисловий надлишок. Гра «буцімто» й «насправді». Ігрові елементи в релігійних ритуалах, судовій практиці, навчанні та любовному флірті. Іронічність, азартність, містичність в ідеологіях бізнесу. Гра як мета й технологія в рекламі, освіті, творчості.

Лекторка

Лариса Осадча

Культурологиня, кандидатка філософських наук, професорка кафедри культурології та міжкультурних комунікацій Національної академії керівних кадрів культури та мистецтв. Експертка Українського культурного фонду, напрямку «Аналітика культури». Має широке коло наукових інтересів, але насамперед досліджує прояви сучасної культури: культурну й комунікативну пам’ять, соціокультурну модернізацію, сучасні субкультури та культурну політику.
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
1 500 грн
Вартість курсу
1 250 грн