Відеокурс, 37 лекцій
Навчання
Відеокурс
/

Історія європейської музики: від Орфея до Мадонни

Музика
Від найдавніших до найновіших часів музика змінювалася під впливом розмаїтих факторів, а процес розвитку цього мистецтва був насиченим та часом суперечливим. Розуміння історичних закономірностей дає можливість краще відчувати музику, що звучить як на академічних, так і на неформальних майданчиках. Цей курс допоможе сучасному слухачеві систематизувати найважливішу інформацію з історії європейської музики та влучно розставити акценти.
4 000 грн

Про курс

Однак мова музики, як і будь-яка інша мова, розвивалася з кожним поколінням, змінюючись подеколи кардинально. Еволюціонували також естетичні принципи, ставлення до музики в суспільстві, виконавська та композиторська практика, нотація, інструментарій тощо. Зрештою, змінювалися і форми передачі музики — від усної до віртуальної.

Колосальні можливості сучасної цивілізації дають слухачеві широкий вибір музики різних епох, стилів, жанрів, країн, форм. Безсумнівно, підходи до різних “музик” мають відрізнятися. Цей історичний курс дасть необхідні орієнтири, що допоможуть не загубитися у майже безкрайньому просторі європейського музичного мистецтва — від Античності до сучасності. Ми розглянемо найхарактерніші риси історичних стилів, дізнаємося про ключові події та постаті, виділимо найбільш значні жанри та твори, поетапно дослідивши найважливіші процеси в музиці кожної епохи. Звісно, включно з головними віхами становлення української музичної культури.
В усі часи музика вважалася мистецтвом, що здатне впливати на людей і трансформувати стан їхньої свідомості. А майстри-музиканти — доісторичний шаман, міфологічний Орфей чи сучасні боги і богині сцени, такі як Мадонна, — мали силу керувати емоціями мас.

Як відбувається навчання?

Відеокурс
Курс складається з 10 тематичних модулів для самостійного переглдяду. Ви можете переглядати їх коли і де вам зручно
Додаткові матеріали
У комплекті з відеолекціями ви отримаєте перелік додаткової літератури, а також пройдете тест для перевірки засвоєних знань
Доступ до курсу
Доступ до відеокурсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року

Для кого цей курс?

/
Для тих, у кого розмаїття музичних стилів, епох і жанрів викликає бажання розібратися та знайти опорні точки
/
Для тих, хто шукає практичних рекомендацій, які дозволять впевненіше почуватися під час відвідування різних концертних майданчиків
/
Для тих, хто хоче зрозуміти мову музики та значення її елементів

Програма курсу

Лектор

Дмитро Полячок

Музикознавець, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри історії музики Київської муніципальної академії музики імені Р. Глієра, експерт Українського культурного фонду, учасник фольклорного гурту «Древо» та інших фольклорних колективів. Автор курсів з історії світової музики, співавтор та співорганізатор ряду освітніх та науково-популярних проектів, серед яких курс з мистецтва для «Всеукраїнської школи онлайн», веб-серіал «Чумацькі пісні», онлайн-курс «Як слухати музику».
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
+38 (095) 493 04 04
або +38 (096) 104 20 56
1 200 грн
Вартість курсу
4 000 грн