Навчання
Відеокурс
/

Культура мислення

Культура
Однією з виразних ознак людини є її спроможність мислити, інтелектуально опрацьовувати інформацію, вдосконалювати своє бачення світу, гармонійно й обдумано з ним взаємодіяти. Ця здатність людини до пізнання світу довкола себе протягом багатовікової історії людства як спільноти реалізовувалася у різних формах і методологіях, які можна назвати культурами мислення

Запис офлайн-курсу, 10 лекцій
Мова викладання – українська.
550 грн
1 500 грн
Розглянути різні традиції осмислення дійсності, які людство виробило протягом своєї історії

Про курс

Римський оратор і філософ Марк Туллій Цицерон у своїх «Тускуланських бесідах» вперше використав слово «культура» не у його прямому сільськогосподарському значенні «обробка», від дієслова colere — обробляти, займатися землеробством, а у переносному значенні як cultura animae — «культура душі» як опис філософії.

На основі такого підходу до поняття культури, запропонований термін «культура мислення» можна розуміти як деяку рамку бачення, сприйняття та осмислення світу за певними принципами і правилами за допомогою спеціальної мови символів. Культур мислення є багато, і складаються вони з частин нормативної і символічної. Як інормативна частина (принципи, правила, уявлення про «правильне мислення»), так і символічна (і мова символів, і символьна мова зі своїм інструментарієм засобів) формують своєрідні комбінації, за допомогою яких людина взаємодіє з іншими людьми та світом довкола неї. Для вироблення індивідуальної культури мислення як методології пізнання світу цей курс пропонує огляд різних традицій інтелектуальної взаємодії людини з тим, що її оточує, як особливих культур мислення, від релігії та езотерики до економіки й психології.
Дослідити ці традиції як особливі методології пізнання реальності
Навчитися аналізувати взаємодії людей у соціумі крізь призми різних підходів - від психології та економіки до релігії та езотерики

Основні завдання курсу

План курсу

Лектор

Максим Яковлєв

Доцент кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», в якій викладає методи суспільствознавчих досліджень на п'ятьох кафедрах. У Могилянці здобув базову освіту з соціальної роботи (бакалавр, 2003 р.) та порівняльної політології (магістр, 2005 р.), кандидатську дисертацію захистив у 2010 р. Навчався та стажувався в Оксфордському університеті, Єнському університеті ім. Ф.Шиллера, Ерфуртському, Ваймарському, Маастрихтському університетах. Поліглот, захоплюється іноземними мовами, оперою та сучасним мистецтвом. Коментує актуальні суспільно-політичні події в Україні та світі.