Навчання
/
Відеокурс

Книги, на яких тримається світ

Література
Є книги, на яких майже буквально тримається світ. Мистецтво приречене на них обертатись, а читачі – чути про них звідусюди: від шкільних класів до масової культури.

Протягом століть ці книги – романи, драми, поеми – залишаються непорушною класикою, їхній статус: «написано у вічність».

Мета курсу – проаналізувати та розібратись, чому саме ці книги у фокусі постійної уваги; чому конкретно вони вважаються еталоном та мають непроминальне значення для культури загалом; як ці історії впливають на нас зараз, чому ми донині продовжуємо їх читати.

І чи можливі тут зміни?
2 500 грн
3 000 грн
6 вебінарів у записі
Реєстрація на курс 
Історія класичного мистецтва
Ваша електрона адреса
Ваше ім`я
Ваш телефон
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод

Про курс

Унасділок чого вони не випадають з поля неослабної уваги як спеціалістів, так і культурного виробництва загалом? Запитань тут багато.

Чому історію західної літератури зазвичай відраховують від Гомера, чому саме Данте є осердям Середньовіччя, а Шекспір — центром західного канону? Як розуміти еротизм Боккаччо, для чого Сервантесу робити Кіхота саме лицарем-невдахою та чи справді Мефістофель у Ґете є дияволічною фігурою?

На що сьогодні в цих текстах слід звертати першорчергово увагу, як ці книги працюють всередині себе та з читачем різних епох? І чому донині про них хочеться думати та говорити? Розберемось на курсі, не сумнівайтесь.
Є такі епохальні книги та історії, про які ми багато всього чули, часто зустрічаємо їхні назви, але майже нічого не знаємо про те, як ці тексти влаштовані та чому вони мають аж настільки грандіозний статус.

Як викладається курс

Відеокурс,
6 лекцій
Тривалість однієї лекції — 2 години.
Мова викладання – українська.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації з візуальними матеріалами.
Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.

Для кого корисний курс

Для тих, хто хоче зрозуміти, як читають та аналізують тексти професійні критики
/
Для тих, кому бракує розмов про книжки у колі таких же бібліофілів
/
Для тих, хто давно цікавиться літературою або тільки починає долучатися до неї
/

Програма курсу

1 ЛЕКЦІЯ
Одіссея: подорож туди і назад
Гомера вважають одним із батьків західної культури як такої, тим, хто вплинув і на загальну поетику, і на конкретне образотворення. Проте чому «Одіссею» ставлять вище від «Іліади»? І як так сталось, що інтерес саме до пригод Улісса-Одіссея небувало активізувався у 20 столітті, перетворивши його на іконічну фігуру складної епохи?
2 ЛЕКЦІЯ
Божественна комедія: текст-собор
Данте своєю тричастинною поемою виводить західну літературу на якісно новий рівень, форматуючи уявлення про справді «високе мистецтво» — а заразом і про структуру світу — на сторіччя вперед. Але чому про «Пекло» ми знаємо куди більше, ніж про «Рай» та “Чистилище”? І як коректно тлумачити складну систему дантівських символів, які перейшли в спадок усій наступній культурі?
3 ЛЕКЦІЯ
Декамерон: тіло хоче любові
Якщо Данте одразу очолив ієрархію «звершень духу», то з Боккаччо трапилось інакше. Якість тексту сумнівів не викликала від початку, однак тематика зробила його статус неочевидним і проблемним. А коли це змінилось? Чи дійсно «Декамерон» породжений переважно народною культурою та добою Відродження? І що за історія ховається під феєричним перекладом руки Миколи Лукаша?
4 ЛЕКЦІЯ
Гамлет: мистецтво помирати
Про шекспірівські історії ми начебто знаєм чи не найбільше з усієї західної класики, адже бачили й чули чимало різноформатних адаптацій. А втім, є враження, що розуміння тут примарне, неповне. Чому в «Гамлеті» ллється так багато крові, конфліктують і гинуть, але запам’ятовується туманний монолог? За що Шекспіра критикували пізніше та чому саме ця п’єса виявилась №1 в англійця?
5 ЛЕКЦІЯ
Дон Кіхот: безумство й відвага
Ваговиту книжку іспанця вважають фактично першим романом нового типу, що встановлює правила гри та закладає параметри самої західної романності. Проте чи коректно ми сприймаємо Дона Кіхота тепер, його мотиви і результати боротьби? Чим Сервантес зобов’язаний Боккаччо, а Сервантесу — класики 19 сторіччя? І де насправді залягає найпринциповіший конфлікт роману?
6 ЛЕКЦІЯ
Фауст: польові дослідження європейського розуму
Вважають, що своєю книгою Ґете досягає апогею романтичного мистецтва, закриваючи епоху класики і провіщаючи новочасний модерн. Чи це так? Якій добі насправді належить поема, героєм якого часу постає Фауст і чому німець переписує фінал народної легенди? А ще: чи справді мріяння доби Просвітництва є пасткою, а нацизм доречно співвідносити із мораллю книги?    

Лектор

Євгеній Стасіневич

Один із найзатребуваніших лекторів, літературний критик, літературознавець, куратор мистецьких проєктів, теле- та радіоведучий, член оновленого Шевченківського комітету, автор книги «Ціна питання»
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
3 000 грн
Вартість курсу
2 500 грн