Навчання
Онлайн-курс
/

Європейський авангард початку ХХ століття

Міждисциплінарний
Курс присвячено європейському авангарду початку ХХ століття. В центрі уваги – літературні тексти та маніфести, а також новий живопис (від фовізму до супрематизму), фотографія та музика. Акцент поставимо і на філософії авангарду: зокрема, на «філософії життя», на ренесансі альтернативних релігій.

Важливою складовою курсу є парадокси авангарду і модерності: бунт і повернення до традиції, радикальний нігілізм і релігійність, революція і повернення до архаїки. В результаті цієї розмови початок століття поставатиме не лише як психологія естетичних барикад, але і як неординарне переосмислення людини і історії.
6 вебінарів, початок 1 червня

Про курс

Чому авангард – це не лише картини в музеях чи книги у бібліотеках? На чому ґрунтується філософія авангарду? Якими є його смислові, метафізичні, релігійні виміри?

В цьому курсі ми торкнемося різних епізодів європейського авангарду початку ХХ століття. Поговоримо про вплив філософських та релігійних ідей, адже авангард – це не лише нове мистецтво, але також нове розуміння людини і історії, нове проживання часу, простору та світу.

Італійський футуризм, дадаїзм і французький сюрреалізм, німецький експресіонізм, російський та український футуризм та суперматизм становитимуть основний матеріал цієї панорами. Ми говоритимемо про літературу, живопис, фотографію та музику.
Чого прагне авангард, чим він відрізняється від модернізму, ар нуво чи сецесії?
Як буде викладатися курс
У комплекті із записами вебінарів ви отримаєте презентації до кожної лекції та перелік додаткової літератури
Додаткові матеріали
Онлайн-курс,
6 лекцій
Лекції читатимуться щосереди о 19:00, у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість заняття — 2 години
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Сертифікат

Для кого цікавий цей курс?

Хто хоче навчитися бачити час в статичних картинах та дивитися на світ під кутом зору в 360 градусів
/
Для тих, кого цікавить зв'язок авангарду з філософією, політикою та історією ідей
/
Для тих, хто хоче зрозуміти, що спільного між картинами фовістів та філософією Ніцше, між абстракціонізмом та теософією, або між філософією Бергсона та кубізмом
/

Програма курсу

01.06 | 1 ЛЕКЦІЯ........
Вступ до курсу. Авангард і політика
Проблема визначення «авангарду». Характеристики авангарду. Європейський авангард. Періодизація авангарду. Авангард і суміжні поняття: modernité, модернізм, ар нуво. Епоха – «ізмів». Політичні колізії в авангарді. Авангард лівий чи правий?
08.06 | 2 ЛЕКЦІЯ.........
Авангард і філософія
Вплив філософських ідей на становлення європейського авангарду. А. Бергсон, Ф. Ніцше, З. Фройд. Діонісійські мотиви в авангарді. Революція в розумінні часу у Бергсона та авангард. Значення психоаналізу З. Фройда для авангарду.
15.06 | 3 ЛЕКЦІЯ.........
Авангард і релігія
Релігійний вимір європейського авангарду: розквіт містицизму та теософії. Антропософія, Сектанство та їхній вплив на авангардний живопис (супрематизм) і літературу. Пошуки безсмертя в авангарді. Пошук виходу з-під влади часу і простору.
22.06 | 4 ЛЕКЦІЯ.........
Візуальне в авангарді
Живопис (від фовізму до абстракціонізму) та фотографія в авангарді. Нове сприйняття простору в авангарді. Кубізм. Як виглядає авангард в фотографії?
29.06 | 5 ЛЕКЦІЯ.........
Авангард: майбутнє і традиція
Чи справді авангард спрямований у майбутнє? Парадокси футуризму. Значення італійського футуризму для європейського авангарду. В чому відмінність поміж італійським футуризмом та українським футуризмом (та футуризмом в Російській імперії) та якою є роль традиції?
06.07 | 6 ЛЕКЦІЯ.........
Авангард: свобода від реальності
Авангард який мислить себе як звільнення від реальності. Роль дадаїзму та сюрреалізму, основні поетики: автоматичне письмо (Фройд), техніка сновидіння, сюрреалістична поетика образу. «Сюрреалізм на службі революції».

Лекторка

Тетяна Огаркова

PhD в галузі літературознавства (docteur ès lettres), Університет Paris-XII Val-de-Marne, старша викладачка кафедри літературознавства «Києво-могилянської академії», голова міжнародного відділу Українського кризового медіа-центру, журналістка, есеїстка, членкиня українського ПЕН, співзасновниця та ведуча подкасту про культуру Kult: Podcast.
Формат навчання
Лекції читатимуться онлайн у форматі вебінарів з експертом.
Слухайте вебінар або переглядайте його запис, коли вам зручно.
Доступ до відео курсу гарантовано протягом року.
Мова викладання - українська.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04
Сучасні архітектурні ідеї
Реєстрація на курс
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
З якого ви міста?
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Поширені питання
Для якого рівня підготовки розрахований цей курс?
Курс сподобається слухачам, які бажають вивчати Європейський авангард.
Як буде відбуватись онлайн-навчання?
Всі лекції відбуваються онлайн у форматі вебінарів. Ми нагадаємо вам про початок навчання за тиждень до початку курсу. На сайті Культурного Проекту для вас буде створений особистий кабінет. В ньому будуть зберігатись записи вебінарів, які вже відбулись та додаткові матеріали до них. Ви можете переглядати лекції з моменту їх появи та у будь-який зручний для вас час. Доступ до всіх лекцій курсу у кабінеті гарантовано протягом року.
Як буде відбуватись комунікація під час курсу?
Перед початком курсу наш координатор додасть вас у телеграм-групу курсу, тому просимо заздалегідь налаштувати цей додаток на ваших гаджетах. В телеграм-групу ми будемо надсилати додаткові матеріали та корисні посилання від лектора курсу, обговорювати лекції. Також, ви матимите можливість ставити запитання в чаті вебінарної кімнати під час лекції. Ми розберемо найцікавіші питання в прямому ефірі вебінару. Відповіді будуть також записані і доступні в особистому кабінеті.
Як сплатити за курс?
Ви можете оплатити курс за допомогою карт VISA, Mastercard, сервісів Privat24, Apple Pay та Google Pay.
Якщо виникнуть організаційні питання, щодо курсу, до кого звертатись?
Радо відповімо на ваші запитання та допоможемо за телефоном (095) 493 04 04 або пошті info@culturalproject.org