Навчання
Онлайн-курс
/

Європейський авангард початку ХХ століття

Міждисциплінарний
Курс присвячено європейському авангарду початку ХХ століття. В центрі уваги – літературні тексти та маніфести, а також новий живопис (від фовізму до супрематизму), фотографія та музика. Акцент поставимо і на філософії авангарду: зокрема, на «філософії життя», на ренесансі альтернативних релігій.

Важливою складовою курсу є парадокси авангарду і модерності: бунт і повернення до традиції, радикальний нігілізм і релігійність, революція і повернення до архаїки. В результаті цієї розмови початок століття поставатиме не лише як психологія естетичних барикад, але і як неординарне переосмислення людини і історії.
6 вебінарів, початок 1 червня

Про курс

Чому авангард – це не лише картини в музеях чи книги у бібліотеках? На чому ґрунтується філософія авангарду? Якими є його смислові, метафізичні, релігійні виміри?

В цьому курсі ми торкнемося різних епізодів європейського авангарду початку ХХ століття. Поговоримо про вплив філософських та релігійних ідей, адже авангард – це не лише нове мистецтво, але також нове розуміння людини і історії, нове проживання часу, простору та світу.

Італійський футуризм, дадаїзм і французький сюрреалізм, німецький експресіонізм, російський та український футуризм та суперматизм становитимуть основний матеріал цієї панорами. Ми говоритимемо про літературу, живопис, фотографію та музику.
Чого прагне авангард, чим він відрізняється від модернізму, ар нуво чи сецесії?
Як буде викладатися курс
У комплекті із записами вебінарів ви отримаєте презентації до кожної лекції та перелік додаткової літератури
Додаткові матеріали
Онлайн-курс,
6 лекцій
Лекції читатимуться щосереди о 19:00, у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість заняття — 2 години
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Сертифікат

Для кого цікавий цей курс?

Хто хоче навчитися бачити час в статичних картинах та дивитися на світ під кутом зору в 360 градусів
/
Для тих, кого цікавить зв'язок авангарду з філософією, політикою та історією ідей
/
Для тих, хто хоче зрозуміти, що спільного між картинами фовістів та філософією Ніцше, між абстракціонізмом та теософією, або між філософією Бергсона та кубізмом
/

Програма курсу

Лекторка

Тетяна Огаркова

PhD в галузі літературознавства (docteur ès lettres), Університет Paris-XII Val-de-Marne, старша викладачка кафедри літературознавства «Києво-могилянської академії», голова міжнародного відділу Українського кризового медіа-центру, журналістка, есеїстка, членкиня українського ПЕН, співзасновниця та ведуча подкасту про культуру Kult: Podcast.
Формат навчання
Лекції читатимуться онлайн у форматі вебінарів з експертом.
Слухайте вебінар або переглядайте його запис, коли вам зручно.
Доступ до відео курсу гарантовано протягом року.
Мова викладання - українська.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04
Поширені питання