Навчання
Онлайн-курс
/

Практична антропологія: як розуміти людей?

Антропологія
Нам всім буває важко зрозуміти один одного. Дуже часто це пов’язано з тим, що поведінку інших людей ми розглядаємо крізь призму власного досвіду і цінностей.

Цей курс розповідає про антропологічні інструменти, які допомагають виходити за межі цих упереджень, бачити ширший культурний контекст і розуміти людей, незалежно від того, наскільки їхні уявлення про світ відрізняються від наших.
5 відеолекцій, початок 11 липня

Про курс

Сьогодні світ став складним і суперечливим. Глобальність поєднується з культурною різноманітністю, консервативне вкраплюється у ліберальне, західне - у східне і навпаки. Все перемішалось, але водночас культурні кордони стали видимими, як ніколи до того. У всій цій строкатості буває важко розібратись і ще важче – знайти спільну мову.

Мета курсу – допомогти опанувати базові знання з антропології, необхідні для того, щоб навчитися розуміти людей з іншим культурним бекграундом. Як в офлайні, так і в онлайні. І йдеться не лише про мігрантів з далеких країн, а про такі знайомі щоденні ситуації як збори мешканців багатоквартирного будинку або зустріч представників різних відділів однієї компанії.

Антропологія вчить дивитись на культуру з точки зору її носіїв, а не власних уявлень про світ. І це вміння є життєво необхідним для того, щоб знаходити спільну мову з іншими у нашому дивному новому світі.

Ви навчитесь

Дивитися на культуру з точки зору її носіїв, а не власних упереджень
Розуміти, як культурний контекст впливає на поведінку людей
Використовувати антропологічні методи для спілкування з людьми у щоденному житті
2
3
1
Як буде викладатися курс
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури та корисних джерел від лекторки, а також пройдете тест наприкінці курсу.
Додаткові матеріали та комунікація
Онлайн-курс,
5 лекцій
Курс складається з 5 відеолекцій, які будуть додаватись до вашого особистого кабінету щопонеділка. Ви можете переглядати лекції, коли вам зручно. Тривалість лекції — 1 година.
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій буде гарантовано зберігатися для вас впродовж року
Доступ до курсу
та сертифікат

Для кого цей курс?

Для тих, хто багато подорожує і любить занурюватись в інші культури
/
Для тих, хто щоденно працює з людьми і потребує розуміння їхнього культурного бекграунду
/
Для тих, хто шукає правду про людей, а не підтвердження власних упереджень і стереотипів
/

Програма курсу

11.07 | 1 ЛЕКЦІЯ
Що таке антропологія, і яка з неї користь?
Антропологія вивчає, як культура впливає на поведінку людей, і як люди впливають на культуру. При цьому головне її завдання – побачити іншу культуру із середини.

Як виникла антропологія, і яких її темних сторінок соромляться сучасні антропологи? Що таке раціональність, та чому це не лише про західне суспільство? Навіщо знати, як дорослішають діти на Самоа? Як антропологи знайшли екзотику у себе вдома і чому вона не менш екзотична? Що вивчають антропологи сьогодні? Що такого вміє антропологія, чого не вміють інші науки? Як використовуються антропологічні дослідження? Навіщо Nokia, Nike і Lego наймають антропологів?
18.07 | 2 ЛЕКЦІЯ
Як антропологія допомагає зрозуміти сучасний світ?
Більшість антропологічних теорій склалися ще в ті часи, коли антропологи проводили багаторічні дослідження на віддалених островах за гроші колоніальних імперій. Здавалося б, що може бути спільного між їхніми спостереженнями і сучасним життям? Однак культура змінюється повільно, а наше життя сповнене традицій і ритуалів не менше, ніж життя мешканців Папуа Нової Гвінеї початку ХХ ст.

Чому не існує споконвічних традицій? Чому ми даруємо подарунки? Звідки взявся пшонка-стайл? Чому в проблемних київських новобудовах краще розвинене сусідство? Чому українці одержимі вирощуванням картоплі? Чому все завжди складніше, ніж здається на перший погляд?
25.07 | 3 ЛЕКЦІЯ
Антрополог у полі: як побачити світ очима іншого?
Реальності не існує – все, що нас оточує, це соціальний конструкт. З такою думкою антропологи прокидаються вранці і розпочинають свої дослідження. На відміну від точних наук, які працюють з повторюваними результатами, антропологи працюють з людьми, які говорять одне, а роблять інше під впливом культурного контексту, у якому вони живуть. Саме тому інтерпретація – це один з китів, на яких тримається антропологія. А вміння інтерпретувати дані спостережень – крутий скіл, який може знадобитися кожному в професійному і повсякденному житті.

Як розвинути чутливість до інших культур? Чому ми сліпі до власного контексту? Як навчитися розуміти «інших» і потім пояснити це «своїм»? Як бачити в знайомому – екзотичне, а в екзотичному – знайоме? Чому важливо вміти дивуватися? Чому не можна забувати про «чому»?
01.08 | 4 ЛЕКЦІЯ
Антропологія у цифровому полі
Сьогодні діджитал світ є частиною нашого життя, тому не дивно, що значна частина сучасних антропологічних досліджень перемістилась у віртуальність. Як не дивно, антропологія виявилась дуже гнучкою у цій трансформації, а онлайн – не менш насиченим культурними практиками, ніж офлайн.
Як антропологи вивчають цифрову реальність? Про Big і Thick Data, або чому алгоритмів недостатньо? Як розуміти людей у віртуальності? Як проводити дослідження в комп’ютерній грі? Як фітнес-гаджети впливають на нашу поведінку? Що антропологи думають про кіборгів? Чому в онлайні ми відтворюємо офлайнові культурні практики?
08.08 | 5 ЛЕКЦІЯ
Антропологи у бізнесі: навіщо компаніям вивчати культуру?
Антропологія завжди була прикладною наукою. Однак пройшло чимало часу, перш ніж бізнес помітив, яку користь компаніям можуть приносити антропологи. Наразі по всьому світу щороку збільшується кількість комерційних антропологічних вакансій і росте запит на знання про людей та їхній культурний бекграунд.
Як антропологи занурюються в повсякденне життя споживачів і роблять неочевидним очевидне? Як Люсі Сачман спостерігала за ксероксами і до чого тут user experience? Як дизайн-мислення поклало в свою основу антропологічні методи? Навіщо антропологи вивчають корпоративну культуру? Чому кожна компанія – це плем’я? Як виникають і до чого приводять корпоративні традиції?

Лекторка

Тіна Полек

Антропологиня, популяризаторка антропології. Кандидатка історичних наук, співзасновниця ГО «Центр прикладної антропології». Спершу займалась академічними дослідженнями, а потім перейшла до прикладної сфери. Сьогодні проводить антропологічні дослідження для бізнесу та громадських організацій. Знає безліч неочевидного про те, чому в Україні склять балкони, чим насправді живуть тінейджери, як виникає сусідська взаємодопомога та якою буває корпоративна культура в українських реаліях.
Формат навчання
Переглядайте відеолекції, коли і де вам зручно
Доступ до лекцій курсу гарантовано протягом року
Мова викладання - українська
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном
(095) 493 04 04
Це онлайн-курс у форматі відеолекцій для самостійного опанування, комунікацією під час курсу та тестом по його завершенню
2 500 грн
1 950 грн
Ціна для Ранніх Пташок діє до 07.07.22
Реєстрація на курс
Ваша електронна адреса
Ваше ім`я
Ваш телефон
З якого ви міста?
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
З якого ви міста?
Поширені питання
Для якого рівня підготовки розрахований цей курс?
Курс сподобається слухачам, які бажають вивчати історію антропології та використовувати антропологічні методи для спілкування з людьми у щоденному житті.
Як буде відбуватись онлайн-навчання?
Всі лекції відбуваються онлайн у форматі вебінарів. Ми нагадаємо вам про початок навчання за тиждень до початку курсу. На сайті Культурного Проекту для вас буде створений особистий кабінет. В ньому будуть зберігатись записи вебінарів, які вже відбулись та додаткові матеріали до них. Ви можете переглядати лекції з моменту їх появи та у будь-який зручний для вас час. Доступ до всіх лекцій курсу у кабінеті гарантовано протягом року.
Як буде відбуватись комунікація під час курсу?
Перед початком курсу наш координатор додасть вас у телеграм-групу курсу, тому просимо заздалегідь налаштувати цей додаток на ваших гаджетах. В телеграм-групу ми будемо надсилати додаткові матеріали та корисні посилання від лектора курсу, обговорювати лекції. Також, ви матимите можливість ставити запитання в чаті вебінарної кімнати під час лекції. Ми розберемо найцікавіші питання в прямому ефірі вебінару. Відповіді будуть також записані і доступні в особистому кабінеті.
Як сплатити за курс?
Ви можете оплатити курс за допомогою карт VISA, Mastercard, сервісів Privat24, Apple Pay та Google Pay.
Якщо виникнуть організаційні питання щодо курсу, до кого звертатись?
Радо відповімо на ваші запитання та допоможемо за телефоном (095) 493 04 04 або пошті info@culturalproject.org