Навчання
Відеокурс
/

10 подій, що змінили Україну

Історія
В історії кожної країни та народу є свої ключові моменти, знання про які дозволяють зрозуміти себе – хто ми, чого хочемо і чому живемо саме так. Кожен з нас знає ці події з історії України і, зазвичай, має свою думку про них. Ці думки різняться, часом є протилежними, інколи – взаємовиключними. І у тому є свої особливість та шарм української ідентичності. Мета курсу – переосмислити ключові події, що змінили Україну.
10 вебінарів у записі
3 000 грн
2 500 грн
Реєстрація на курс 
Історія класичного мистецтва
Ваша електрона адреса
Ваше ім`я
Ваш телефон
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод

Про курс

Це – Хрещення Русі у 988 році та відновлення Незалежності у 1991. Це ті дві події, що визначали і продовжують визначати Україну – незалежний народ з тисячолітньою історією. Також є й ряд інших подій, які радикально міняли нас.

Предки українців – русичі – створили потужні середньовічні та ранньомодерні держави – Русь, Руське королівство, Річ Посполиту.

Козацька старшина відважується творити власну державність всупереч усім усталеним тоді правовим нормам та уявленням про політику.

У ХІХ столітті населення України починає себе ідентифікувати українцями та лунають «Заповіт», «одна, єдина, вільна, самостійна», «від Дону до Карпат» та «Ще не вмерла...»
І невдовзі – проголошують першу модерну незалежність.
Далі українському народові доводиться пережити кілька суттєвих ударів – Голодомор, Великий терор, Другу Світову війну з Голокостом, тоталітарний режим та Чорнобиль.

І врешті – відновлення Незалежності.

Нашим завданням під час курсу стане аналіз та переосмислення головних переломних моментів в історії України.
В історії України є дві події, про які кожен міг би розповісти навіть розбудженим серед ночі.

Як викладається курс

Онлайн-курс,
10 лекцій
Тривалість однієї лекції — 1.5 години.
Мова викладання – українська.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації з візуальними матеріалами.
Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.

Чим цікавий цей курс?

/
Ви подолаєте стереотип про сумну, «плаксиву» і нещасливу долю України
/
Проаналізуєте, чому ми боїмося власної історії, уникаємо розмов про суперечливі події і не даємо оцінок діячам минулого, залишаючи це на поталу політикам
/
Зрозумієте, чому й досі ми нерідко розмірковуємо про історію у рамках росієцентричних концепцій та як цього позбутися

Програма курсу

1 ЛЕКЦІЯ
Хрещення Русі
Завдяки Хрещенню Русь стала «цивілізованою», перейшла від стану варварства до кола середньовічних держав. Легенда про вибір князем Володимиром віри є загальновідомою. Однак, це лише легенда. За літописними рядками ховається зовсім інша історія.
2 ЛЕКЦІЯ
Дві Унії
Дві події, що стались у 1569 та 1596 роках кардинально змінили Україну. Ми стали співтворцями однієї із найбільших держав тогочасного світу – Речі Посполитої та спробували повернути християнству єдність.
3 ЛЕКЦІЯ
Велике повстання
Повстання Богдана Хмельницького кардинально змінило політичну мапу Східної Європи – виникла козацька держава, почалось російське втручання в Україну. Річ Посполита ще протрималась півтора століття, але так і не оговталась від козацької війни. Багато хто вбачає у козацтві початки новітньої України.
4 ЛЕКЦІЯ
Вибір Івана Мазепи
Мазепа об’єднав дві частини України. Зробив модним меценатство. Розбудував храми, монастирі, школи. Оберігав Гетьманщину. Спробував позбутися натиску сусідніх правителів. Після Мазепи Україна стала іншою.
5 ЛЕКЦІЯ
Модерність та народження нації
У 1824 році на території України виник перший завод. Відтоді розпочався новий етап в українській історії – етап модерності. Виникли промислові підприємства, прокладено колії, почали курсувати потяги. Театри тепер освітлювались електрикою. А місцеві мешканці почали себе усвідомлювати українцями
6 ЛЕКЦІЯ
Світова війна, розпад імперій та перша незалежність
У Першій світову війну українці увійшли як піддані двох імперій – Російської та Австро-Угорської. Наприкінці війни, через чотири роки, існувало дві українські незалежні держави. Вони боронили свої кордони від сусідів. Намагались об’єднатись. Перша українська незалежність протривала чотири роки.
7 ЛЕКЦІЯ
Голодомор
У 1932-1933 роках українці пережили величезну трагедію. Мільйони людей загинули від голоду. Україна живе зі зламаним у 1932-1933 роках хребтом. Українці після Голодомору – уже зовсім інші.
8 ЛЕКЦІЯ
Голокост
Перед Другою світовою війною євреї становили четверту частину населення Києва, третину – Одеси та Львова. Нацисти знищили майже усіх. Голокост суттєво змінив етнічну, соціальну та економічну картинку України. З винищенням євреїв Україна втратила частину самої себе.
9 ЛЕКЦІЯ
Чорнобиль
Вибух на Чорнобильській АЕС прискорив політичні процеси. Розпад СРСР та проголошення незалежності стало стрімко наближатись. Колапс комуністичної системи став очевидним. Перші справді масові мітинги в радянській Україні – чорнобильські. А гасла – екологічні. Влада не спромоглась належно відреагувати на катастрофу, а суспільство зрозуміло потребу негайних радикальних змін.
10 ЛЕКЦІЯ
Незалежність
Серед істориків та політологів є дискусія – 24 серпня 1991 року ми відновили чи проголосили Незалежність. Якщо проголосили, то радянське минуле є органічною часткою історії України. Якщо відновили, то комуністичний режим – чужий, не наш. Які б не були підсумки цієї дискусії – з серпня 1991 року українці докорінно змінились. Взялись організовувати власну державу – повільно, боляче, невпевнено, шукаючи компроміси у середині суспільства. За 30 років незалежності ми пройшли неймовірний шлях.

Лектор

Віталій Скальський

Кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України. Сфера наукових зацікавлень включає політичну й соціальну історію періоду Української революції 1917-1921 рр.
3000 грн
Вартість курсу
2 500 грн
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04