Навчання
Відеокурс
/

Світ у війнах: друга половина ХХ – початок ХХІ ст.

Історія
Курс присвячений історії воєн другої половини ХХ – початку ХХІ ст. Його мета – навчитись аналізувати витоки сучасних воєн, зрозуміти багатогранність збройних конфліктів і природу воєнно-політичного протистояння. Особливий фокус, звісно, буде на війні в Україні, на усвідомлення її особливостей, вивченні ворога та пізнанні самих себе.
8 вебінарів у записі
4 500 грн

Про курс

Війна, яка постукала у наші двері в лютому 2014 року, і яку тоді вдалось призупинити на порозі, в лютому 2022-го увірвалась в наше життя з небаченою силою.

Вплив її виходить далеко за межі України і навіть Європи. Російська агресія підірвала увесь міжнародний порядок, той устрій, який відомий під назвою Ялтинсько-Потсдамської системи. Зруйновано міф про «кінець історії», зруйноване уявлення про можливість мирного співіснування тоталітарних систем з демократією. Кінець Ялтинсько-Потсдамської системи – це ще й кінець епохи пацифізму. Війна стала нашою буденністю, а зброя – засобом захисту демократії, не менш важливим, ніж слово і право.

Ключові питання, які постають перед Україною – як нам досягти перемоги? Що нам зробити для цього? Яким буде завтра України? Усі ці питання спроєктовані у майбутнє. А щоб знайти на них відповідь – необхідно зазирнути в минуле.

Ми не будемо заглиблюватись у філософські глибини, не задаватимемось питанням – ЧОМУ люди воюють? Спробуємо розібратись з іншим питанням – ЯК люди воюють? Навчимось розуміти логіку війни. Почнемо наш аналіз з середини минулого століття і завершимо нашим часом.
Війна, яка постукала у наші двері в лютому 2014 року, і яку тоді вдалось призупинити на порозі, в лютому 2022-го увірвалась в наше життя з небаченою силою.
Як буде викладатися курс
Додаткові матеріали
У комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури, а також тест для перевірки засвоєних знань
Доступ до курсу
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час упродовж 6 місяців
Курс складається з 8 лекцій для самостійного перегляду. Тривалість однієї лекції – до 2 годин.
Відеокурс

Для кого цей курс?

/
Для тих, хто хоче навчитись аналізувати витоки сучасних воєн та розуміти природу воєнно-політичного
протистояння.
/
Для тих, хто шукає відповіді на питання, як нам досягти перемоги та яке майбутнє на нас чекає
/
Для студентів, майбутніх істориків, політологів, а також вчителів, журналістів, соціологів, психологів

Програма курсу

Лектор

Андрій Харук

Військовий історик, доктор історичних наук. Професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
Формат навчання
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Після покупки абонемента ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Переглядайте лекції, коли і де вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04