Практичний ІНТЕНСИВ
WOW Аргументація

Початок курсу 25 жовтня
Практичний ІНТЕНСИВ
WOW Аргументація

Початок курсу
25 жовтня
Будь переконливим, захищай свою позицію, протидій маніпуляціям

Про курс

А чи вмієте ви аргументувати так, щоб досягти своєї мети? Чому іноді результати ваших комунікацій невтішні? Чи буває так, що ви настільки занурені у процес спілкування, що не помічаєте власних помилок або помилок співрозмовника, підпадаєте під маніпуляції, не можете стати на заваді провокаціям?

На цьому курсі ви навчитеся переконливо відстоювати свою позицію у буденних суперечках та публічних виступах, ділових нарадах та переговорах. Дізнаєтеся про практичні інструменти, які допоможуть вам краще себе почувати та впевнено виглядати, спілкуючись з іншими. Зрозумієте ефективні механізми впливу на співрозмовника/аудиторію. Навчитеся алгоритмам протистояння прийомам маніпулювання. Прокачавши м'які навички на майстер-класах та спеціально розроблених кейсах, ви станете професійним комунікатором
Кожного дня ми спілкуємося з іншими людьми: відстоюємо свою позицію на діловій нараді чи переговорах, коментуємо дописи у соціальних мережах, виступаємо перед аудиторією, переконуємо колег чи родичів у тому, що для нас важливо.

Ви навчитесь

Будувати
Презентувати
Оцінювати
1
2
3
переконливі аргументації, які запам’ятовуються, базуючись на логічних, лінгвістичних та психологічних засобах та інструментах
чітко свою позицію перед співрозмовником та аудиторією під час особистого та ділового спілкування
аргументації інших людей, знаходити в них помилки/маніпуляції та вибудовувати дієву критику
10 тижнів теорії та практики аргументації з експерткою Іриною Хоменко, щоб навчитись глибше розуміти інших людей і продуктивно спілкуватися з ними
Для кого цей курс?
Для професійного спілкування
Для спеціалістів, діяльність яких пов’язана з впливом на людей через різноманітні види комунікацій: публічні виступи, лекції, презентації, тренінги, дебати, дискусії, переговори тощо
Для буденного спілкування
Для всіх, хто прагне вдосконалити власні навички аргументації, кому важливо оволодіти мистецтвом переконання, уникати маніпуляцій та продуктивно спілкуватися у буденному житті
Для кого цей курс?

Для професійного спілкування

Для спеціалістів, діяльність яких пов’язана з впливом на людей через різноманітні види комунікацій: публічні виступи, лекції, презентації, тренінги, дебати, дискусії, переговори тощо

Для буденного спілкування

Для всіх, хто прагне вдосконалити власні навички аргументації, кому важливо оволодіти мистецтвом переконання, уникати маніпуляцій та продуктивно спілкуватися у буденному житті

Старт курсу
25 жовтня
Тривалість
10 тижнів
Формат
10 відеолекції та вебінари
Як буде проходити курс
На першому вступному вебінарі ви зафіксуєте всі свої проблеми та питання, з якими стикаєтесь у комунікації щодня, щоб окремо пропрацювати їх та відстежити позитивні зміни на кінець курсу
Курс відбуватиметься в онлайн-форматі та складатиметься з 10-ти модулів, які містять теоретичні та практичні відеоуроки, завдання з кейсами, тести для перевірки знань та корисні матеріали
Впродовж курсу відбудуться ще 2 вебінари з експерткою з блоком запитань та відповідей, на яких ви отримаєте практичні поради, щодо аргументації. Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відео курсу гарантовано протягом року пілся його закінчення.

Програма курсу

26.10 | ВСТУПНИЙ ВЕБІНАР
Ми познайомимося один з одним!
Авторка інтенсиву розкаже, з чого складається курс і яка його структура; анонсує усі модулі курсу і покаже їхній взаємозв’язок. Вам запропонують ефективні інструменти, які допоможуть без зайвої напруги опрацювати навчальний матеріал і вчасно виконати домашні завдання.

Ви зможете задати запитання, отримати відповіді та поділитися очікуваннями від курсу.

ЦІЛІ ВЕБІНАРУ:
1. Познайомитися з лектором, кураторами та учасниками
2. Отримати вичерпну інформацію про курс та інструменти навчання
3. Поспілкуватися, задати запитання та отримати відповіді від авторки і кураторів
25.10 | МОДУЛЬ 1.......
Як бути переконливим без слів
Тексти, які ви промовляєте, несуть близько 50% інформації. А другу її половину складають ваші жести і пози, тон, тембр голосу, притаманна саме вам швидкість промовляння, а також просторове розташування відносно інших. Це так звана невербальна інформація, яка напряму ніби не пов’язана зі словами та текстами. Проте, саме завдяки їй ваша аргументація може стати значно переконливішою.
Тож засвоївши інструменти body language, ви зможете дізнатися більше інформації не тільки про себе, але й про співрозмовника.

ЦІЛІ МОДУЛЮ:
1. З’ясувати, як впливають інструменти невербальної комунікації на переконливість промов
2. Навчитися ефективно застосовувати невербальний інструментарій у професійних і буденних комунікаціях
01.11 | МОДУЛЬ 2
Станьте стратегами. Лінія аргументації
Найважче у суперечці не тільки вміти захищати свою точку зору, але й мати про неї чітке уявлення. Суттєва риса переконливої аргументації полягає у тому, що ви повинні усвідомлювати, (1) яка мета спілкування, (2) яку позицію ви відстоюєте, і (3) на які аргументи спираєтеся. Тільки за цих обставин ви зможете ефективно спілкуватися, заявляти про себе, про свої переконання, доносити свої ідеї до співрозмовника.

Означені пункти складають стратегічну лінію аргументації. Ми пропонуємо ознайомитися з простим і зрозумілим інструментарієм для її розбудови. Застосовуючи на практиці покрокові алгоритми та правила, презентовані в уроках цього модулю, ви станете справжніми стратегами, позбавитися плутанини у своїх думках і текстах, отримаєте чітку і послідовну лінію поведінки у спілкуванні.

А для того щоб ви змогли візуалізувати свою стратегію, краще її запам’ятати – у цьому модулі ви опануєте такий інструмент, як побудова інтелект-карти лінії аргументації.

ЦІЛІ МОДУЛЮ:
1. Ознайомитися з інструментами щодо розбудови ефективної стратегії аргументації
2. Навчитися вибудовувати лінію аргументації
3. З’ясувати, що таке філософія переконання, і як вона впливає на розбудову переконливої аргументації
08.11 | МОДУЛЬ 3
Переконливий аргумент, або як впливати на розум та почуття
Коли ви працюєте над стратегічною лінією аргументації, однією із найважливіших задач є формулювання аргументів, які підтримують вашу позицію. Як зробити так, щоб аргументи були сприйняті позитивно? Як їх подати в аргументації так, щоб вони виглядали максимально переконливими? Як просто і зрозуміло для оточуючих обґрунтувати їх?

У цьому модулі ви познайомитеся з різними видами аргументів (раціональними, емоційними, раціонально-емоційними), дізнаєтеся алгоритми їхнього обґрунтування, з’ясуєте умови, за яких кожний з аргументів краще за все спрацьовує. Набуті знання ви відпрацюєте на практиці, виконуючи завдання кейсів.

ЦІЛІ МОДУЛЮ:
1. Дізнатися, за яких умов аргумент можна вважати переконливим
2. Навчитися впливати раціонально/емоційно на опонента/аудиторію
15.11 | МОДУЛЬ 4....
Тактика аргументації, або як пояснювати свої ідеї
Розібравшись зі стратегією аргументації, переходимо до вивчення тактичних інструментів. Яку тактику переконання застосувати? Чи дійсно необхідно послідовно викладати аргументи? Чи існують інші варіанти?

У цьому модулі пропонуємо вам опрацювати три тактичні прийоми переконання: простий перелік, активний напад та плюси і мінуси. Вам будуть запропоновані покрокові алгоритми їхнього застосування і на конкретних прикладах розглянуті ситуації, за яких кожен з цих прийомів спрацьовує найефективніше.

У практичному уроці ви зможете на прикладах розглянути два способи обґрунтування аргументів (від загального до часткового і від часткового до загального).
Збагатившись усім цим інструментарієм, у вас з’явиться можливість швидко змінювати тактику залежно від комунікативної ситуації, і не допускати тактичних помилок у суперечках.

ЦІЛІ МОДУЛЮ:
1. Ознайомитися з тактичним інструментарієм аргументації та з можливостями його застосування для пояснення ідей, поглядів, позицій
2. Опрацювати три тактичні прийоми для переконливої аргументації: простий перелік, активний напад, плюси й мінуси
22.11 | МОДУЛЬ 5
Ще раз про тактику, або три інструменти переконання
У цьому модулі ми розкриємо тактичні таємниці. Вони стосуються того, як можна поєднувати аргументи між собою для того, щоб у сукупності вони ще більше посилили переконливість вашої аргументації.

Звичайно, ви можете зупинитися на тактичних прийомах, розглянутих у попередньому модулі. Проте, якщо у вас є бажання стати віртуозом у тактиці, то навички у побудові підрядної, сурядної або множинної аргументації стануть у нагоді.

ЦІЛІ МОДУЛЮ:
1. Ознайомитися з трьома способами зв’язку аргументів: підрядним, сурядним, множинним
2. Дізнатися, про особливості їхнього ефективного застосування у спілкуванні
29.11 | МОДУЛЬ 6
Правило краю, або як звести кінці з кінцями в аргументації
Згадаємо про ефект краю – психологічний прийом, який полягає у тому, що краще за все запам’ятовується початок і кінець інформаційного повідомлення. На практиці люди зазвичай не вміють ефективно розпочати публічний виступ та завершити його.

Такі фрази, як: «Я довго працював перш, ніж виступити»; «Ось і все, що я хотів сказати»; «На цьому я завершую свою промову» і подібні тільки дискредитують позицію промовця, а не захищають її.

У цьому модулі пропонуємо вам розглянути прийоми, які допоможуть подолати означену проблему. Оберіть серед них ті, які вам до вподоби, і застосовуйте їх кожного разу для анонсу/вступу та резюме/висновків своїх публічних аргументацій.

ЦІЛІ МОДУЛЮ:
Освоїти прості та дієві прийоми для анонсу/вступу та резюме/висновків аргументації
30.11 | ПРОМІЖКОВИЙ ВЕБІНАР
Посередині шляху
Ви ознайомилися з 6 модулями курсу і зараз знаходитеся на середині шляху. Ви збагатилися знаннями, відпрацювали нові навички, спробували втілити усе набуте у практику вашого спілкування. Змінилися ви – змінився ваш погляд на аргументацію. А це означає, що з’явилися нові запитання, виникли нові проблеми, які потребують розгляду і відповідей. У свою чергу, наша команда узагальнила (1) типові помилки, які припускалися при виконанні домашніх завдань, і (2) запити, з якими найчастіше учасники зверталися до кураторів.

Обговоренню цих питань буде присвячений другий вебінар нашого курсу.

ЦІЛІ МОДУЛЮ:
1. Узагальнити спільний досвід вивчення 6 модулей курсу
2. Розглянути типові помилки при виконанні домашніх завдань
3. Надати рекомендації щодо типових запитів до кураторів
06.12 | МОДУЛЬ 7....
Критика аргументації, або як вщент розгромити супротивника
Як вщент розгромити позицію опонента? Чи існують універсальні стратегії критики? Як тактично правильно будувати контраргументацію? Ці питання хвилюють багатьох – від політиків до власників бізнесу, від топменеджерів до звичайних офісних робітників. Навчитися прийомам критики хочуть усі. Як це зробити найефективніше – розглянемо у цьому модулі.

Ви ознайомитися зі стратегічною мішенню критики, де зібрані усі можливі стратегії контраргументації і означені умови, за яких вони спрацьовують.

Крім того, у вас буде нагода відпрацювати на конкретних кейсах різноманітні тактичні прийоми критики тези – найсильнішого виду критики. Разом з цим, ви дізнаєтеся, які маніпулятивні контрінструменти щодо тези на сьогодні є поширеними. Ознайомитеся з рекомендаціями, як їх розпізнавати та як їм протистояти.

ЦІЛІ МОДУЛЮ:
1. Дізнатися про ефективні стратегії побудови критики
2. Засвоїти тактичні прийоми критики тези та особливості їхнього ефективного застосування
13.12 | МОДУЛЬ 8
Тактики критики, або як розбити будь-який аргумент супротивника
У попередньому модулі були розглянуті тактичні прийоми для критики тези. Але не завжди є можливість та ресурси атакувати саме тезу. Тоді можна обрати іншу мішень – критикувати аргументи супротивника. Як це зробити? Чим відрізняється критика тези від критики аргументів? Які тактичні інструменти можна тут застосувати?

У цьому модулі ви опрацюєте такі тактики, як: удари по аргументу, його обґрунтуванню, його філософії та його зв’язку з тезою. Крім того, ви розглянете комунікативні ситуації, в яких ці інструменти критики спрацьовують найефективніше.

ЦІЛІ МОДУЛЮ:
1. Ознайомитися з тактичним інструментарієм критики аргументів супротивника та особливостями його застосування
2. Опрацювати тактичні прийоми для переконливої критики аргументів та їхнього зв’язку з тезою в аргументації супротивника
20.12 | МОДУЛЬ 9
Правила та помилки в суперечці. Частина перша
Помилки аргументації мають цікаву природу. Вони можуть бути розглянуті, по-перше, як помилки, які людина робить через незнання. По-друге, та сама помилка може стати прийомом впливу на співрозмовника. І, по-третє, її можна розглянути як прийом маніпулювання, коли співрозмовник навмисно її припускається для введення в оману опонента.

У цьому модулі ви розглянете правила суперечки і систематизуєте усі аргументативні помилки, які виникають при їхньому порушенні. Крім того, ви отримаєте рекомендації, як треба діяти, якщо виявили помилку; або зрозуміли, що на вас впливають; або усвідомили, що ви маєте справу з маніпулюванням.

ЦІЛІ МОДУЛЮ:
1. Дослідити правила суперечки
2. Ознайомитися з типовими помилками
27.12 | МОДУЛЬ 10
Правила та помилки в суперечці. Частина друга
У цьому модулі продовжуємо розглядати правила суперечки та аргументативні помилки, які виникають при їхньому порушенні. Будуємо інтелект-карту аргументативних помилок для їхньої систематизації та ефективного запам’ятовування. Вчимося знаходити помилки у різноманітних текстах. Опрацьовуємо на практиці рекомендовані дії-протистояння маніпуляціям.


ЦІЛІ МОДУЛЮ:
1. Дізнатися ще більше інформації про правила суперечки
2. Ознайомитися з помилками, які виникають при їхньому порушенні
11.01 | ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ВЕБІНАР
Післясмак
На цьому вебінарі ми поговоримо про те, чи відбувся у вас якісний зсув у розвитку комунікативних soft skills і які його ознаки. З’ясуємо, наскільки інтенсивною була ваша робота над собою впродовж курсу, що залишилося у пам’яті, які інструменти стали у нагоді у професійному та буденному спілкуванні. Обговоримо рекомендації, що допоможуть зберегти знання та навички на тривалий час.

ЦІЛІ ВЕБІНАРУ:
1. Узагальнити та візуалізувати у схемах теоретичне та практичне наповнення курсу
2. Поділитися колективним досвідом, який отримали учасники впродовж вивчення курсу
3. Надати рекомендації для подальшої роботи з розвитку комунікативних soft skills
Ірина Хоменко
Українська філософиня. Завідувачка кафедри логіки КНУ ім. Тараса Шевченка. Докторка філософських наук. Професорка. Працює у царинах логіки, теорії і практики аргументації, риторики, критичного мислення. Авторка 18 підручників та близько 200 наукових статей. Викладає, проводить публічні лекції та авторські бізнес-тренінги.

Лекторка

5 000 грн
3 500 грн
Ціна для Ранніх Пташок діє до 22.10.22
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон