Навчання
Онлайн-курс
/

Візуальне мистецтво: діалоги з історією

Мистецтво
Під час курсу ми поговоримо про зв’язки між сучасним та класичним мистецтвом, спробуємо проаналізувати, чому художники часто звертаються до класичного мистецтва, запозичуючи усталені візуальні коди. Чому образ «Джоконди» Леонардо да Вінчі став настільки привабливим для різних митців упродовж всього 20-го століття? Що дає цитування класичних творів — переосмислення та критичний погляд на історію, бажання доєднатись до надважливого художнього процесу, чи навпаки – повалення старих ідеалів?
6 вебінарів у записі
2 400 грн
1 800 грн
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод

Про курс

Питання суспільства, політики, нової етики, гендерної рівності, релігії ніколи не залишають байдужими глядача. Ми торкнемось цих питань, співставляючи практики сучасного мистецтва з мистецтвом класичним. Під час курсу ми спробуємо поглянути на класичне мистецтво очима сучасників, таким чином переосмисливши те, що відбувається у мистецтві сьогодні. Ми розглянемо роботи видатних митців (Білла Віоли, Джеймса Таррелла, Кристофа Бюхеля та багатьох інших) у діалогах з містичним мистецтвом Візантії, роботами Франсіско Гойї, Гюстава Курбе, Караваджо, Теодора Жеріко.
Курс «Візуальне мистецтво: діалоги з історією» пропонує розглянути складні контроверсійні теми, з якими часто працює сучасне мистецтво, крізь товщу історії.

Як викладається курс

Відеокурс,
6 лекцій
Тривалість однієї лекції — півтори години.
Мова викладання – українська.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації з візуальними матеріалами.
Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, хто хоче опанувати різні способи дивитися на художні твори та розуміти їх
/
Для тим, хто цікавиться візуальнаою культурою, виховує в собі тонке відчуття стилю та естетичний смак
/
Для тих, хто хоче навчитися сприймати і взаємодіяти з роботами митців класичного та сучасного мистецтва

Програма курсу

1 ЛЕКЦІЯ.........
Діалоги з історією
Під час лекції ми поговоримо про зв’язки між сучасним та класичним мистецтвом, спробуємо проаналізувати, чому художники часто звертаються до класичного мистецтва, запозичуючи усталені візуальні коди. Чому образ «Джоконди» Леонардо да Вінчі став настільки привабливим для різних митців упродовж всього 20-го століття? Що дає цитування класичних творів — переосмислення та критичний погляд на історію, бажання доєднатись до надважливого художнього процесу, чи навпаки – повалення старих ідеалів?
2 ЛЕКЦІЯ.........
Суспільство
Знаменита картина «Мадонна ді Лорето» Караваджо на початку 17-го століття обурювала сучасників через зображення на передньому плані картини брудних п'ят одного із змальованих паломників. Сьогодні картина приваблює вже інших паломників — поціновувачів мистецтва, які завітають до церкви святого Августина, щоб побачити це полотно. Співставляючи сучасність і класику, завдяки творам мистецтва ми проаналізуємо, що бентежить суспільство сьогодні та у найближчому майбутньому.
3 ЛЕКЦІЯ.........
Релігія
Під час лекції ми зосередимо нашу увагу передусім на творчості видатного відеохудожника Білла Віоли, який у своїх масштабних відеоінсталяціях часто звертається до релігійної тематики та християнської іконографії, поміщаючи свої мультимедійні роботи у сакральні церковні простори. Крім того, ми розглянемо роботи, в яких художники поєднують питання віри та наукове знання про Всесвіт. 
4 ЛЕКЦІЯ.........
Політика
Під час лекції в історичній перспективі подивимось, що є виявом політичного у мистецтві і яким чином його тлумачення трансформується із часом. Ми поговоримо про те, що є спільного між Йозефом Бойсом та Новалісом, Хансом Хааке та Каспаром Давідом Фрідріхом, Вільямом Тернером та Кристофом Бюхелем. 
5 ЛЕКЦІЯ.........
Тілесність
Повсюдна віртуалізація сприяє переосмисленню власного тілесного досвіду. Під час лекції ми подивимось, яким чином змінювались стосунки між твором мистецтва та глядачем, яким чином те, що сьогодні сприймається як еротичне, для сучасників було виявом благочестя та чеснот. Як із часом змінюються інтерпретації творів мистецтва, та що нам очікувати у мистецтві, коли фізичний досвід замінюється на віртуальний.
6 ЛЕКЦІЯ.........
Нові медіа
У лекції ми поговоримо про те, яким чином наукові винаходи та розвиток технології впливає на мистецькі практики. Ми поставимо питання, що є новими медіа сьогодні та у середині 19-го століття, яким чином впродовж історії взаємодіяли мистецтво та наука, як відкриття лінійної перспективи, камери-обскури та фотографії вплинули на подальший розвиток мистецтва. 

Лекторка

Тетяна Кочубінська

Мистецтвознавиця, незалежна кураторка, дослідниця та авторка. Основна сфера діяльності — українське сучасне мистецтво. Була кураторкою Дослідницької платформи PinchukArtCentre, де займалася створенням цифрового архіву сучасного українського мистецтва. У своїй кураторській практиці Тетяна цікавиться питаннями відповідальності, пам’яті й травм, пов’язуючи радянське минуле із сучасним суспільством.
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
2 400 грн
Вартість курсу
1 800 грн