Навчання
Офлайн або онлайн
/

Місто: тенденції та можливості

Урбаністика
Нове місто виникає у просторі, в якому вже існує старе. Нове місто намагається поглинути його, але старе місто не бажає поступатись. У цій боротьбі нове і старе творять синтез форм, середовищ та часів.

Чи може сучасне місто розвиватись і при цьому зберігати історичну архітектуру? Про гармонійне співіснування нового і старого в просторі міста, тенденції в урбанізмі та можливості сучасної архітектури змінити середовище нашого життя поговоримо під час курсу.
4 лекції
Старт 7 лютого
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
З якого ви міста?
Промокод

Про курс

У центрі нашої уваги будуть такі явища і процеси як: інтеграція сучасної архітектури, історична забудова, міська тканина і каркас інфраструктур, екологічні концепції, психологія сприйняття і усвідомлення міського середовища. Особливі акценти будемо робити на якісних, ефективних та естетичних прикладах сучасної архітектури та містобудування.

Ми влаштуємо “політ” над мегаполісами, вдивляючись у загальну картину розвитку людства і спробуємо зазирнути за горизонт глобальної урбанізації. Адже урбанізація – це і є цивілізація.
Розвиток міста – це економічна проблема, а саме місто – це соціально-екологічна проблема. Розглянемо цю проблематику з точки зору архітектури і містобудування, однак у контексті екологічних, соціальних та психологічних чинників.
Як буде проходити курс
До кожної лекції ви отримаєте презентації, перелік матеріалів та літератури для самостійного опанування. Записи лекцій та усі додаткові матеріали курсу будуть зберігатися у вашому особистому кабінеті
Додаткові матеріали
Курс з 4 лекцій
Лекції проходитимуть офлайн у Освітній станції 31В1 та у режимі онлайн-трансляції щопонеділка о 19:00. Тривалість однієї лекції — 2 години з перервою. Якщо ви купуєте онлайн-трансляцію курсу, ви зможете переглядати лекцію наживо або у записі з наступного дня. Усі записи лекцій зберігаються у особистому кабінеті та будуть доступні впродовж року з моменту покупки
Після закінчення курсу усі слухачі, незалежно від формату участі (офлайн або онлайн) отримають сертифікат про його закінчення
Сертифікат

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, хто бажає познайомитись з урбаністикою та сучасними формами інноваційних забудов
/
Для тих, хто прагне розібратись в явищах та процесах містобудування, тенденціях розвитку сучасних міст
/
Для тих, хто хоче більше бачити та розуміти під час подорожей містами

Програма курсу

07.02 | 1 ЛЕКЦІЯ........
Місто: сучасність і історичність
Старе місто нелегко сприймає вторгнення міста нового. Вони намагаються поглинути одне одного, перетворюючи ворога на самого себе. Виходить своєрідний синтез у різних формах: виразних, гармонійних чи непримиренних. Розберемося в естетиці середовища, де новітня архітектура «проростає» крізь історичну і утворюється "нова єдність". Поговоримо про зв'язок місця і об'єкта, про виявлення історичних шарів, про цінність пустоти історичних площ. Подивимось на прикладах, як працюють конкретні правила включення сучасної архітектури у існуючу історичну забудову. А також, як може бути не тільки гармонійне включення нового об'єкту, а ще й композиційно-досконалий розвиток історичної архітектури шляхом реконструкції і додавання нових частин і функцій. І особлива якість архітектурного оточення вулиці чи площі – стан єдності у різноманітті середовища, коли нові об'єкти ніби завершують містобудівну композицію і всі будинки різних часів утворюють архітектурно-історичний діалог.
14.02 | 2 ЛЕКЦІЯ.........
Місто: екологічний аспект
Міст не існує. Є спотворені забудовою зони природного середовища. З точки зору природи ми виглядаємо саме так. Чи можливий насправді сталий розвиток, де міста можуть розвиватись, не погіршуючи власні екологічні умови існування? Чи великі міста невідворотно оточать себе величезними валами сміття, в якому наступні покоління будуть видобувати корисні матеріали, не знімаючи протигази?

Під час курсу ми розглянемо приклади екологічних підходів у сучасній архітектурі. Критично проаналізуємо, як відрізняти дійсний екологізм у проєктах та які концептуальні складові такого екологізму. Як впливають на архітектуру впроваджені екоінновації? Яким чином можна розвивати міста з включеннями відкритої природи? Особливо звернемо увагу на прогресивні архітектурні об'єкти з інтегрованими екосистемами і можливі форми екополісів. На сьогодні вже є чимало реалізованих екологічних ідей в архітектурі, які здатні дати глобальний ефект лише при широкому впровадженні. А поки що людина – природна істота у неприродному оточенні. Спробуємо уявити вигляд міста, що є справжнім синтезом архітектури і природи, а не фабрикою по виробництву сміття та нечистот.
21.02 | 3 ЛЕКЦІЯ.........
Місто: громадські простори та психологічний аспект
Розглянемо нові форми громадського простору. Особливо цікавим явищем є сучасні частково-закриті міські атріуми, пасажі та моли. Міста часто збільшуються кількісно, але не якісно. Чи дійсно сучасні міста – це комфортне середовище для людей? Відповідність міського оточення людині і психологічно і функціонально – це вже давно проблема. Тим виразніше виглядають вдалі проєкти житлового, громадського, рекреаційного просторів. Ми узагальнимо властивості якісного громадського простору у відкритих та атріумних формах, щоб оцінювати сучасну архітектуру міст не тільки за поверхневим виглядом дизайну благоустрою. Також візьмемо до уваги досягнення відеоекології, де аналізуються візуальні поля: позитивні чи агресивні і гомогенні.

На лекції звернемось до форм і принципів містобудівної композиції та особливостей її візуального сприйняття, умоглядного усвідомлення. Ландшафт міста – це умоглядна структура, яку також можна широко застосовувати для різних задач і форм розумової діяльності.
28.02 | 4 ЛЕКЦІЯ.........
Місто: тенденції розвитку та футуристика
Від свого виникнення крізь тисячоліття урбанізму у майбутнє: які тенденції спостерігаються у цій загальній картині розвитку нашої техногенної цивілізації? Що нас об'єднує зі стародавніми містами?

Можливі як прогресивні процеси, так і поглиблення негативних. Принцип неоднорідності зон у розвитку на рівні регіонів, міст, частин міста.

Міста можуть рости і заглиблюватись, виникати у екстремальних та незвичайних умовах: підземна і підводна урбаністика, плавучі платформи на поверхнях морів та океанів; автономні екополіси у пустелях.

На лекції проаналізуємо сучасні форми інноваційної забудови: різні концепції хмарочосів і містобудівних структур. Які можливості відкриваються вже сьогодні при створенні мегаструктур? Які підходи до перетворення міської тканини з двовимірної поверхні до тривимірної структури? Метаболізм, як ідея відкритого розвитку архітектури у містах майбутнього, досі не втрачає сенсу і потенціалу. Заглянемо в утопію і антиутопію одночасно, бо вони розвиваються теж одночасно.

Лектор

Гліб Ушаков

Один з найулюбленіших лекторів серед слухачів Культурного Проекту та поза ним, на його лекції збирається черга, як на моновиставу. Гліб – архітектор-дизайнер та вільний художник, кандидат наук та доцент Київського національного університету будівництва та архітектури. Майже 10 років працював архітектором і не лише в теорії знає, як формується обличчя міст. Він з легкістю розверне перед вами масштабну картину еволюції архітектурної ідеї — від Неоліту до надсучасних хмарочосів.
Локація:
Освітня станція 31В1 – сучасний простір у затишному дворику центра Києва з терасою та камерною атмосферою.
Формат навчання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань. Мова викладання — українська
Після покупки курсу ми запросимо вас до телеграм-групи курсу, де на вас чекає спільнота однодумців, спілкування та додаткові матеріали
Формат офлайн: кількість місць на курсі у форматі офлайн обмежена. Ми проводимо лекції, дотримуючись усіх рекомендацій МОЗ, здійснюємо регулярну санітарну обробку лекційної зали та дезінфекцію всіх контактних поверхонь
Формат онлайн: переглядати лекції курсу ви можете у режимі реально часу або у записі на наступний день. Усі лекції будуть доступні у записі у вашому особистому кабінеті гарантовано впродовж року
У разі недобору слухачів на курс, він буде скасований, а сплачені кошти повернені у повному обсязі
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04 або у месенджерах соцмереж
Ціна для Ранніх Пташок діє до 05.02.22
2 400 грн
Лекції в Освітній станції 31В1
2 800 грн
1 200 грн
1 400 грн
Онлайн-трансляція курсу
Не готові придбати курс одразу або маєте запитання – зареєструйтеся, ми зв'яжемося з вами