Навчання
/
Відеокурс
Відеокурс, 5 лекцій

Українська література: від Франка до Жадана

Література
Бурхливі події XX століття прокотилися хвилею трансформаційних процесів й по українській літературі. Ціла плеяда яскравих талантів залишила по собі творчий здобуток, розмаїття й потужність якого і досі зачіпає до глибини душі.

На курсі ми звернемося до помітних імен того періоду, щоб за їхньою діяльністю і творами прослідкувати становлення і розвиток літературних течій, жанрів, об'єднань, які фіксували та осмислювали історичні події без прикрас і міфів, підживлювали український культурний рух та вибудовували ідентичність.

Подискутуємо про справжній потенціал української підрадянської літератури, поговоримо про літературу української діаспори. Для подальшого дослідження теми ви отримаєте список літератури.
1 100 грн

Про курс

XX століття стало чи не найдинамічнішим і найнапруженішим в українській літературній історії. Його відкриває надзвичайно цілісна та сильна епоха творчості Івана Франка та Лесі Українки, рівня якої національним авторам досі важко сягнути.

Окремо поговоримо про літературний вибух 20-х років: тоді з’явилися не просто першорядні автори в царині високої літератури, а й масштабно розвинулася масова література. На жаль, радянські репресії не залишили жодного шансу українському відродженню, знищивши все і всіх вщент.

Чи була тоді безплідною соцреалістична література, котру писали ті, хто вижив й зміг пристосуватися до компартійних ідеологічних вимог? Наскільки сильно розвинулася література українських вигнанців у світовій діаспорі?

Прослідкуємо реальне відродження української літератури, що почалося у 60-х роках, тривало напівпідпільно й врешті вибухнуло з небаченою силою у 90-х. Започатковані тоді тенденції відчутні й зараз — сучасна українська література логічно сформована досвідом непростого й страшного попереднього століття.

Як відбувається навчання?

Курс складається з 5 коротких епізодів для самостійного перегляду. Загальна тривалість кожного епізоду — 30 хвилин. Ви можете переглядати їх коли і де вам зручно
Відеокурс
В комплекті з відеолекціями ви отримаєте перелік додаткової літератури
Додаткові матеріали
Доступ до відеокурсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року
Доступ до курсу

Для кого цей курс?

Для всіх охочих дізнатися про головні тексти та імена української літератури
/
Для не гуманітаріїв, котрі хотіли б мати докладніші знання з літератури
/
Для гуманітаріїв, які шукають відмінного від традиційного погляду на українську літературну історію
/

Програма курсу

Лектор

Ростислав Семків

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри літературознавства Національного Університету «Києво-Могилянська Академія», директор видавництва «Смолоскип». Автор популярно-літературознавчих книжок «Як писали класики», «Як читати класиків», «Уроки короля жахів. Як писати горор». Перекладач романів Зеді Сміт «Білі зуби» та Дж. С. Фоера «Все ясно».
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
Вартість
1 100 грн