Навчання
Офлайн-курс
/

Українське мистецтво. Перезавантаження

Мистецтво
Забудьте про сільську тематику та натужний пафос. Автор курсу пропонує оновлену візію українського мистецтва від середньовіччя до модернізму. Ми змінимо ваш кут зору, аби показати, що українська спадщина – це бренд, а не моральний тягар. Серія незвичних історій про живопис, архітектуру та тенденції дизайну від Київської Русі до бароко та ар-нуво перевернуть ваші уявлення про культуру.
Набір завершено
Офлайн-курс, 6 лекцій
Старт – 4 листопада
Click to order

Про курс

Яке мистецтво вважати українським і чому? Де проходить межа між мистецтвом України та Росії, які твори та художники мають право вважатись українськими, а які — ні?
У курсі торкнемось цих питань, співставляючи українське мистецтво зі світовим, окресливши його сильні та слабкі сторони. Спробуємо поглянути на українське мистецтво очима стороннього глядача, який виділяє оригінальне, цивілізаційно важливе, епатажне, революційне, якісне. Розглянемо стародавні українські фрески та ікони не як шановані експонати, а як сміливі та провокативні перформанси на перетині бурхливого мистецького життя Західної Європи та мусульманського Сходу. Ви відкриєте для себе несподівані твори та імена від ренесансу до модерну й ар-деко. А отже — на вас чекає не лише мистецтво України, але й його світовий контекст. Аби чітко та сучасно відчути своє мистецтво та його місце на світовій арені, ми постійно звертатимемось до Візантії, Франції, Польщі, Італії чи Каталонії.
Як буде проходити курс
Лекції проходитимуть у Освітній станції 31В1 щочетверга о 19:00. Тривалість однієї лекції — 2 години.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації, перелік матеріалів та літератури для самостійного опанування
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Офлайн-курс,
6 лекцій

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, хто прагне любити українське мистецтво не лише за те, що воно українське, а готовий до руйнування стереотипів та несподіваних фактів
/
Для тих, хто хоче навчитися відрізняти українське мистецтво від мистецтва інших країн, впевнено комунікувати і цікаво розповідати про нього іншим – від дітей до іноземців
/
Для тих, хто хоче отримати чітке та цілісне уявлення про українське мистецтво від давнини до сучасності та зрозуміти його взаємозв'язок зі світовою культурою

Програма курсу

Лектор

Антон Проненко

Художник та дослідник мистецтва і культури, автор освітніх програм та кураторських проєктів у Києві та Львові. У його доробку понад десяток курсів, лекцій, освітніх програм та авторських досліджень, серед яких –
«Український модерн, «Українське мистецтво без шароварів», Олександр Мурашко». Сценарна платформа Terrarium «Вплив живопису на кіно» – 2 лекції «Еротика та оголеність у мистецтві». Культурний Проект – курс «Що я забув у музеї?» та лекції «Втрачені шедеври», «Мистецтво крупним планом».
Локація:
Освітня станція 31В1 – сучасний простір у затишному дворику центра Києва з терасою та камерною атмосферою.
Формат навчання
На вас чекає спільнота однодумців та інтелектуальні розмови. А також додаткові матеріали для самостійного опанування тем.
Мова викладання - українська.
Кількість місць на курсі обмежена. Ми проводимо лекції, дотримуючись усіх рекомендації МОЗ, здійснюємо регулярну санітарну обробку лекційної зали та дезінфекцію всіх контактних поверхонь.

У разі недобору групи, курс буде скасовано та повернено сплачені кошти.
Курс розрахований для будь-якого рівня знань.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04