Навчання
Офлайн-курс
/

Українське мистецтво. Перезавантаження

Мистецтво
Забудьте про сільську тематику та натужний пафос. Автор курсу пропонує оновлену візію українського мистецтва від середньовіччя до модернізму. Ми змінимо ваш кут зору, аби показати, що українська спадщина – це бренд, а не моральний тягар. Серія незвичних історій про живопис, архітектуру та тенденції дизайну від Київської Русі до бароко та ар-нуво перевернуть ваші уявлення про культуру.
Набір завершено
Офлайн-курс, 6 лекцій
Старт – 4 листопада
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод

Про курс

Яке мистецтво вважати українським і чому? Де проходить межа між мистецтвом України та Росії, які твори та художники мають право вважатись українськими, а які — ні?
У курсі торкнемось цих питань, співставляючи українське мистецтво зі світовим, окресливши його сильні та слабкі сторони. Спробуємо поглянути на українське мистецтво очима стороннього глядача, який виділяє оригінальне, цивілізаційно важливе, епатажне, революційне, якісне. Розглянемо стародавні українські фрески та ікони не як шановані експонати, а як сміливі та провокативні перформанси на перетині бурхливого мистецького життя Західної Європи та мусульманського Сходу. Ви відкриєте для себе несподівані твори та імена від ренесансу до модерну й ар-деко. А отже — на вас чекає не лише мистецтво України, але й його світовий контекст. Аби чітко та сучасно відчути своє мистецтво та його місце на світовій арені, ми постійно звертатимемось до Візантії, Франції, Польщі, Італії чи Каталонії.
Як буде проходити курс
Лекції проходитимуть у Освітній станції 31В1 щочетверга о 19:00. Тривалість однієї лекції — 2 години.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації, перелік матеріалів та літератури для самостійного опанування
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Офлайн-курс,
6 лекцій

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, хто прагне любити українське мистецтво не лише за те, що воно українське, а готовий до руйнування стереотипів та несподіваних фактів
/
Для тих, хто хоче навчитися відрізняти українське мистецтво від мистецтва інших країн, впевнено комунікувати і цікаво розповідати про нього іншим – від дітей до іноземців
/
Для тих, хто хоче отримати чітке та цілісне уявлення про українське мистецтво від давнини до сучасності та зрозуміти його взаємозв'язок зі світовою культурою

Програма курсу

04.11 | 1 ЛЕКЦІЯ........
Таке українське мистецтво – ключ до курсу
Ця лекція сформує у вас цілісну картину українського мистецтва у часовому просторі. Пройшовши шляхом хронологічного розвитку від скіфів до постмодернізму, ми свідомо уникатимемо тих тем, які будуть докладно розкриті у наступних 5-ти лекціях. Завдяки цьому, після завершення курсу у вас сформується несподівана, але цілісна картина еволюції українського мистецтва. Перша лекція підготує до сприйняття більш детальних та специфічних тем наступних 5-ти лекцій, що дозволить навіть недосвідченому слухачеві легше зорієнтуватись у стилях та періодах та іменах.
11.11 | 2 ЛЕКЦІЯ.........
Революція, провокація та шедеври у Давній Русі
Сьогодні мистецтво Давньої Русі сприймається на загал, як фон застарілої екранізації клішованих історичних подій. Інша велика помилка – це погляд на храми, фрески та ікони, як на символи та предмети релігійного культу. За дискусіями про роль язичництва та християнства пересічна людина легко втрачає здатність бачити головне та найцінніше. У цій лекції ми змінимо кут зору зі спекулятивного на споглядальний. Ви усвідомите, що давньоруське мистецтво, це не лише «святі образи». На вас чекають шедеври гідні Лувру та Орсе, архітектурні інновації та маніпулятивні сюжети, яким би сьогодні позаздрили не лише переможці Бієнале, але й піарники президента США.
18.11 | 3 ЛЕКЦІЯ.........
Непомітний Ренесанс та всесвіт ікони
У цій лекції продовжимо формувати оновлену оптику сприйняття українських ікони, архітектури та скульптури. Перед вами виникнуть твори мистецтва, а не артефакти з «музею релігії». Ба більше — ви дізнаєтесь, що українським ренесансом виявляться храми та скульптури, які ви навіть не вважали українськими. Так, Ренесанс був не лише в Італії чи Франції, але й на українських землях. Лектор курсу є автором понад десятка лекцій та двох лекторіїв, присвячених мистецтву європейського Відродження. Тому, аби “намацати” його у рідній культурі — ми вийдемо далеко за межі українського мистецтва, занурившись у визначальні нюанси культур Італії, Польщі та Балкан, і спробуємо віднайти українську Мону Лізу.
25.11 | 4 ЛЕКЦІЯ.........
1001 ніч Козака Мамая. Таке несподіване бароко
Ви вже зрозуміли, що хата та вишиванка зникли за горизонтом нашої культурної одіссеї надовго. Втім, на цій зустрічі нас занесе особливо далеко. І якщо українське мистецтво часів гетьманщини викликає сьогодні менше інтересу, ніж радянський модернізм, то це лиш тому, що українське мистецтво тих часів вимагає від нас широти поглядів й глибини знань. На лекції ви зрозумієте, чому козацьке бароко це вибухова суміш несподіваних форм та ідей, а образ Козака Мамая здатен відкрити секретні коди українського дизайну.
02.12 | 5 ЛЕКЦІЯ.........
Стиль модерн в Україні
Для України стиль модерн став стрибком з міщанського колоніалізму на вершини світового авангарду. Вперше з часів Київської Русі, українське мистецтво синхронізувалося зі світовим і стало передовим культурним процесом.

Модерн або ар-нуво, або сецесія. Його звикли сприймати як декоративний стиль, сповнений ефемерних та сентиментальних образів. Однак, для мистецтва таких країн як Україна, Норвегія та Чехія, цей стиль був ніби всепоглинаюча стихія, що охопила широкі кола митців та меценатів. Він став для цих народів вивільняючою силою для творчого потенціалу, який роками пригнічувався у тіні інших культур. Автентичне та модернове, декоративність та психоаналіз, мультикультурність та пошук власного коріння, еротизм та релігійність сплелися в єдине органічне тіло українського модерну.
09.12 | 6 ЛЕКЦІЯ.........
Бойчукізм, ар-деко та альтернативна реальність
На останній лекції курсу поговоримо про бойчукізм. Якщо відволіктись від трагічної долі митців та їх творів, перед нами розгорнеться панорама масштабної культурно-естетичної реформи, на чолі якої знаходилася загадкова та харизматична постать Михайла Бойчука. Ви зрозумієте, що витоки бойчукізму знаходяться далеко за межами української сакральної традиції. Під час заняття пірнемо у нетрі богемного Парижа, злетимо на шпилі хмарочосів ар-деко та загубимось у лабіринтах кубізму. Ви зможете реконструювати «втрачений рай» української культури 20-х. На вас чекають архаїчно-авангардні живописці, графіки, скульптори та дизайнери, автори найбільш «українського» українського мистецтва.

Лектор

Антон Проненко

Художник та дослідник мистецтва і культури, автор освітніх програм та кураторських проєктів у Києві та Львові. У його доробку понад десяток курсів, лекцій, освітніх програм та авторських досліджень, серед яких –
«Український модерн, «Українське мистецтво без шароварів», Олександр Мурашко». Сценарна платформа Terrarium «Вплив живопису на кіно» – 2 лекції «Еротика та оголеність у мистецтві». Культурний Проект – курс «Що я забув у музеї?» та лекції «Втрачені шедеври», «Мистецтво крупним планом».
Локація:
Освітня станція 31В1 – сучасний простір у затишному дворику центра Києва з терасою та камерною атмосферою.
Формат навчання
На вас чекає спільнота однодумців та інтелектуальні розмови. А також додаткові матеріали для самостійного опанування тем.
Мова викладання - українська.
Кількість місць на курсі обмежена. Ми проводимо лекції, дотримуючись усіх рекомендації МОЗ, здійснюємо регулярну санітарну обробку лекційної зали та дезінфекцію всіх контактних поверхонь.

У разі недобору групи, курс буде скасовано та повернено сплачені кошти.
Курс розрахований для будь-якого рівня знань.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04