Навчання
Відеокурс
/

Українська філософія: короткий огляд

Філософія
Цей курс представить вам українську філософію як одну з європейських, познайомить з основними підходами до її визначення та проблемами дослідження.

Ми реконструюємо генеалогію ідеї та поняття української філософії, а також здійснимо короткий огляд філософської думки в історичному, парадигмальному та соціологічному вимірах. Спробуємо актуалізувати окремі ідеї та теорії українських філософів у галузі політичної філософії, філософії історії та філософії науки.
6 вебінарів у записі
4 200 грн

Про курс

Відтак першим завданням курсу буде розгляд історії ідеї національної філософії в Європі та Україні, а також аналіз легітимності та продуктивності поняття національної філософії.

Другим завданням курсу є ознайомлення слухачів із баченням української філософії, сформованим за більш ніж 100 років досліджень. А також із проблемами вивчення її історії та сучасного стану.

Курс не має на меті повний виклад історії української філософії за хронологічним чи персональним принципом. Він формує цілісний погляд на минуле й сучасність української філософської думки. Отже третім завданням курсу є пошук в українській філософській спадщині ідей та теорій, які є актуальними сьогодні і можуть сприяти розумінню власної інтелектуальної історії та розвитку сучасних філософських рефлексій. Зокрема ми звернемося до кількох проблем політичної філософії, філософії історії та філософії науки, які можна назвати наскрізними для модерної української філософії, і проаналізуємо, як їх розглядали на різних етапах цієї історії.
Пропонуємо подивитись на українську філософію, як на одну з європейських чи західних національних традицій.
Як буде викладатися курс
Додаткові матеріали
У комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури, а також тест для перевірки засвоєних знань
Доступ до курсу
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час упродовж 6 місяців
Курс складається з 6 лекцій для самостійного перегляду. Тривалість однієї лекції – до 2 годин.
Відеокурс

Для кого цей курс?

/
Для тих, хто цікавиться філософією і хоче познайомитися з українською філософською спадщиною
/
Для всіх, хто хоче впорядкувати вже набуті знання та познайомитися з сучасним станом досліджень української філософії
/
Для тих, хто цікавиться українською культурою та інтелектуальною історією і хоче дізнатися про українську філософію як її складову

Програма курсу

Лектор

Йосипенко Сергій

Історик філософії, перекладач. Доктор філософських наук (2009), з 2010 року – завідувач відділу історії філософії України Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України.
Формат навчання
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Після покупки абонемента ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Переглядайте лекції, коли і де вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04