Навчання
Онлайн-курс
/

Повільне читання сучасних текстів

Література
Сучасна література – не тільки відзеркалення дійсності чи соціальний маніфест. Це складне плетиво з тенденцій та ідей, втілених за допомогою літературних прийомів. Аналізувати новітню літературу ризиковано: канон плинний, постаті змінні, літературні тенденції суперечливі. Але завдяки повільному читанню ви навчитеся бачити у текстах більше за сюжет та систему образів.
Відеокурс, 6 лекцій
2 700 грн
1 900 грн

Про курс

Аналізуватимемо за допомогою інструментарію професійних критиків: психоаналізу, структуралізму, постколоніальних та гендерних студій.

Ви докладно розглянете шість творів різних жанрів і типів. Географія – від Латинської Америки до Нової Зеландії і, звісно, України. Час – від кінця 60-х минулого століття і до останніх років.
У цьому курсі ми будемо говорити про літературу, що твориться просто на наших очах.
Як буде викладатися курс
Тривалість однієї лекції — одна години.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації з візуальними матеріалами.
Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.
Відеокурс, 6 лекцій

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, кому бракує розмов про книжки у колі таких же бібліофілів
/
Для тих, хто давно цікавиться сучасною літературою або тільки починає долучатися до неї
/
Для тих, хто хоче зрозуміти, як читають та аналізують тексти професійні критики. І бажає сам долучитися до практики повільного читання

Програма курсу

1 ЛЕКЦІЯ........
Адольфо Бйой Касарес «Щоденник війни зі свиньми» (1969)
Латиноамериканська проза вабить європейського читача екзотичністю, тими особливостями, що стали основою магічного реалізму. А що коли поєднати фольклор та один з найпопулярніших на сьогодні жанрів – антиутопію? А ще додати іронії та прихованих посилань на реальні історичні події. Складно? Не те слово. Але саме позірна простота і внутрішня складність – секрет Касареса. 
2 ЛЕКЦІЯ.........
Ельфріде Єлінек «Піаністка» (1983)
Ельфріде Єлінек наважилася виголосити нобелівську промову у формі потоку свідомості. У цьому – вся Єлінек – радикальна, емоційна, непоступлива. Її «Піаністка» – болісна й частково автобіографічна оповідь про музику, залежність у стосунках і переступи табу. Цей роман досі збурює численні дискусії, що доводить одне: література і сьогодні нас зачіпає.
3 ЛЕКЦІЯ.........
Ден Сіммонс «Терор» (2007)
19 травня 1845 року два кораблі зі 129 членами екіпажу вирушили на пошуки Північно-Західного проходу через Північний Льодовитий океан. Назад не повернувся жоден. Кораблі на момент написання роману «Терор» ще не було знайдено. Сіммонс – не перший автор, кого зацікавила найзагадковіша в історії експедиція в Арктику. Але перший, хто змінив акценти і поставив руба запитання: між людьми більше спільного чи відмінного? на що ми здатні, коли опиняємося самі серед білого безмежжя? і чим насправді стала для нас цивілізація?
4 ЛЕКЦІЯ
Елінор Каттон «Світила» (2013)
Журналісти називають новозеландську письменницю Елінор Каттон «золотою дівчинкою художньої літератури». Наймолодша лауреатка Букерівської премії в історії – свою нагороду Елінор здобула у 28. Авторка одного з найоб’ємніших і найскладніших сучасних необарокових романів, де під маскою детектива ховається багатошарова інтелектуальна проза. «Світила» є викликом для будь-якого читача, однак після лекції ви не боятиметеся складних викликів.
5 ЛЕКЦІЯ
Софія Андрухович «Амадока» (2020)
Ми так довго чекали великого українського роману – і таки отримали його! Роман Софії Андрухович зібраний з тисячі деталей, ніби найскладніший конструктор, посилений дзеркальними елементами та мінливими образами. Як це зроблено? А головне, як читати такі тексти? Про це й поговоримо.
6 ЛЕКЦІЯ
Поезія Луїз Ґлік (1968–2014)
Код «Нобелівська премія». Складна метафорична лірика й університетська література тріумфують. Та кому така література потрібна за межами академічної спільноти і чи потрібна взагалі? І як сучасна поезія дозволяє осмислити кризи і втрати та чому прозової мови для цього не досить?

Лекторка

Богдана Романцова

Літературна критикиня, літературознавиця, публіцистка, редакторка видавничих проєктів у видавництві «Темпора». Літературна консультантка агенції «OVO». Авторка оглядів та аналітичних статей про літературу в різних виданнях.
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання - українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
2 700 грн
Вартість курсу
1 900 грн
Реєстрація на курс
Ваша електрона адреса
Ваше ім`я
Ваш телефон
It's totally free
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод