Навчання
Онлайн-курс
/

Повільне читання сучасних текстів

Література
Сучасна література – не тільки відзеркалення дійсності чи соціальний маніфест. Це складне плетиво з тенденцій та ідей, втілених за допомогою літературних прийомів. Аналізувати новітню літературу ризиковано: канон плинний, постаті змінні, літературні тенденції суперечливі. Але завдяки повільному читанню ви навчитеся бачити у текстах більше за сюжет та систему образів.
6 відеолекцій та 6 семінарів,
початок 28 вересня

Про курс

Аналізуватимемо за допомогою інструментарію професійних критиків: психоаналізу, структуралізму, постколоніальних та гендерних студій.

Ви докладно розглянете шість творів різних жанрів і типів. Навчитеся на практичних заняттях «підривати» текст зсередини і розкладати на крихітні оповідні цеглинки, аби зрозуміти, як хороша література впливає на читача на різних рівнях. Географія – від Латинської Америки до Нової Зеландії і, звісно, України. Час – від кінця 60-х минулого століття і до останніх років.
У цьому курсі ми будемо говорити про літературу, що твориться просто на наших очах.
Як буде викладатися курс
Лекції читатимуться щовівторка о 19:00, практичні заняття проходитимуть щочетверга о 19:00 у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість заняття — 1,5 години
Додаткові матеріали
В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Онлайн-курс,
12 подій

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, кому бракує розмов про книжки у колі таких же бібліофілів
/
Для тих, хто давно цікавиться сучасною літературою або тільки починає долучатися до неї
/
Для тих, хто хоче зрозуміти, як читають та аналізують тексти професійні критики. І бажає сам долучитися до практики повільного читання

Програма курсу

28.09 | 1 ЛЕКЦІЯ........
Адольфо Бйой Касарес «Щоденник війни зі свиньми» (1969)
Латиноамериканська проза вабить європейського читача екзотичністю, тими особливостями, що стали основою магічного реалізму. А що коли поєднати фольклор та один з найпопулярніших на сьогодні жанрів – антиутопію? А ще додати іронії та прихованих посилань на реальні історичні події. Складно? Не те слово. Але саме позірна простота і внутрішня складність – секрет Касареса. 
30.09 | 1 ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ........
На практичному проаналізуємо уривок з роману і спробуємо з’ясувати, як кроскультурне минуле Касареса відбилося в його текстах.
05.10 | 2 ЛЕКЦІЯ.........
Ельфріде Єлінек «Піаністка» (1983)
Ельфріде Єлінек наважилася виголосити нобелівську промову у формі потоку свідомості. У цьому – вся Єлінек – радикальна, емоційна, непоступлива. Її «Піаністка» – болісна й частково автобіографічна оповідь про музику, залежність у стосунках і переступи табу. Цей роман досі збурює численні дискусії, що доводить одне: література і сьогодні нас зачіпає.
07.10 | 2 ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ.........
На практичному проаналізуємо уривок з роману, зокрема з погляду психоаналітичних студій, і спробуємо зрозуміти, чому «Піаністка» стала настільки скандальним текстом.
12.10 | 3 ЛЕКЦІЯ.........
Ден Сіммонс «Терор» (2007)
19 травня 1845 року два кораблі зі 129 членами екіпажу вирушили на пошуки Північно-Західного проходу через Північний Льодовитий океан. Назад не повернувся жоден. Кораблі на момент написання роману «Терор» ще не було знайдено. Сіммонс – не перший автор, кого зацікавила найзагадковіша в історії експедиція в Арктику. Але перший, хто змінив акценти і поставив руба запитання: між людьми більше спільного чи відмінного? на що ми здатні, коли опиняємося самі серед білого безмежжя? і чим насправді стала для нас цивілізація?
14.10 | 3 ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ.........
На практичному проаналізуємо уривок з роману «Терор», зокрема з погляду постколоніальних студій. І доведемо, що в Сіммонса немає жодної випадкової деталі. 
19.10 | 4 ЛЕКЦІЯ.........
Елінор Каттон «Світила» (2013)
Журналісти називають новозеландську письменницю Елінор Каттон «золотою дівчинкою художньої літератури». Наймолодша лауреатка Букерівської премії в історії – свою нагороду Елінор здобула у 28. Авторка одного з найоб’ємніших і найскладніших сучасних необарокових романів, де під маскою детектива ховається багатошарова інтелектуальна проза. «Світила» є викликом для будь-якого читача, однак після лекції ви не боятиметеся складних викликів.
21.10 | 4 ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ.........
На практичному проаналізуємо уривок з роману «Світила» і спробуємо відчитати всі нашарування кодів, які заклала у текст авторка.
26.10 | 5 ЛЕКЦІЯ.........
Софія Андрухович «Амадока» (2020)
Ми так довго чекали великого українського роману – і таки отримали його! Роман Софії Андрухович зібраний з тисячі деталей, ніби найскладніший конструктор, посилений дзеркальними елементами та мінливими образами. Як це зроблено? А головне, як читати такі тексти? Про це й поговоримо.
28.10 | 5 ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ.........
На практичному проаналізуємо уривок з «Амадоки», аби побачити, як у романі втілено теми пам’яті та забування. І як history таки стає herstory.
02.11 | 6 ЛЕКЦІЯ.........
Поезія Луїз Ґлік (1968–2014)
Код «Нобелівська премія». Складна метафорична лірика й університетська література тріумфують. Та кому така література потрібна за межами академічної спільноти і чи потрібна взагалі? І як сучасна поезія дозволяє осмислити кризи і втрати та чому прозової мови для цього не досить?
04.11 | 6 ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ.........
На практичному проаналізуємо кілька віршів Луїз Ґлік і з’ясуємо, як читати поезію сьогодні.

Детальніше

Лекторка

Богдана Романцова

Літературна критикиня, літературознавиця, публіцистка, редакторка видавничих проєктів у видавництві «Темпора». Літературна консультантка агенції «OVO». Авторка оглядів та аналітичних статей про літературу в різних виданнях.
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно.
Доступ до відео курсу гарантовано протягом року.
Мова викладання - українська.
Лекції читатимуться онлайн у форматі вебінарів з експертом.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04
2 700 грн
Ціна курсу "Повільне читання сучасних текстів"
Реєстрація на курс
Ваша електрона адреса
Ваше ім`я
Ваш телефон
It's totally free
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод
Поширені питання
Для якого рівня підготовки розрахований цей курс?
Курс сподобається слухачам, які бажають вивчати літературу від початку, і тим, хто хоче впорядкувати свої знання.
Як буде відбуватись онлайн-навчання?
Всі лекції відбуваються онлайн у форматі вебінарів. Ми нагадаємо вам про початок навчання за тиждень до початку курсу. На сайті Культурного Проекту для вас буде створений особистий кабінет. В ньому будуть зберігатись записи вебінарів, які вже відбулись та додаткові матеріали до них. Ви можете переглядати лекції з моменту їх появи та у будь-який зручний для вас час. Доступ до всіх лекцій курсу у кабінеті гарантовано протягом року.
Як буде відбуватись комунікація під час курсу?
Перед початком курсу наш координатор додасть вас у телеграм-групу курсу, тому просимо заздалегідь налаштувати цей додаток на ваших гаджетах. В телеграм-групу ми будемо надсилати додаткові матеріали та корисні посилання від лектора курсу, обговорювати лекції. Також, ви матимите можливість ставити запитання в чаті вебінарної кімнати під час лекції. Ми розберемо найцікавіші питання в прямому ефірі вебінару. Відповіді будуть також записані і доступні в особистому кабінеті.
Як сплатити за курс?
Ви можете оплатити курс за допомогою карт VISA, Mastercard, сервісів Privat24, Apple Pay та Google Pay.
Якщо виникнуть організаційні питання, щодо курсу, до кого звертатись?
Радо відповімо на ваші запитання та допоможемо за телефоном (095) 493 04 04 або пошті info@culturalproject.org
Матеріали з журналу