Навчання
Відеокурс
/

Психологія переконань: як досягнути згоди?


Психологія
Цей курс для тих, хто хоче дізнатися, чому люди вірять в те, у що вірять, як ми створюємо та змінюємо власне бачення дійсності. Ми думаємо, що формуємо уявлення та переконання на підставі фактів та логічних міркувань. Проте, вплив неусвідомлених процесів, звичок, симпатій та соціальних сил залишаються поза увагою. Аналізу цих чинників переконань і присвячено курс.
6 вебінарів у записі
1 800 грн
1 200 грн
Реєстрація на курс 
Історія класичного мистецтва
Ваша електрона адреса
Ваше ім`я
Ваш телефон
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод

Про курс

Що змушує нас вважати щось правдивим? Чому одні ідеї викликають довіру, а інші ні?
Трапляється, що освічені люди вірять у чудернацькі та позанаукові твердження: про пласку Землю, паранормальні явища, теорії змови. Від чого це залежить?

Людські переконання формуються під впливом нашої індивідуальної біології та роботи мозку, виховання та звичок, у тому числі індивідуального та історичного досвіду спільноти, соціального оточення та випадковості.

У цьому курсі ми сфокусуємо увагу на когнітивні механізми становлення переконань, витоки ірраціональності, походження та функціонування моральних норм та цінностей, формування релігійних вірувань та політичних поглядів. Цей курс допоможе розвинуте критичне мислення, та приймати розумні зважені рішення в умовах надлишку та низької якості інформації.

Як викладається курс

Відеокурс,
6 лекцій
Тривалість однієї лекції — півтори години.
Мова викладання – українська.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації з візуальними матеріалами.
Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, хто хоче розібратись, що впливає на становлення наших власних переконань протягом життя
/
Для охочих познайомитись з еволюцією базових переконань про світ та історією становлення суспільних переконань
/
Для тих, хто хоче зрозуміти на підставі чого формуються моральні, соціальні, політичні та релігійні переконання суспільства

Програма курсу

Лекція 1
Розмаїття переконань. Когнітивні механізми становлення переконань
Поняття та функції переконань. Раціоналістична ілюзія Просвітництва про переконання. Нейробіологія переконань людини. Формування переконань протягом життя. Стійкість, трансформація та зміна переконань. Когнітивні механізми становлення переконань: бачення патернів, причинність та інші евристики. Соціальні умови переконань: виховання, конформність та ціннісне сигналізування. Особистість та переконання. Аутентичність переконань. Інтервенції та маніпуляції, покликані вплинути на переконання людей: види та ефективність.
Лекція 2
Явища нормальні та паранормальні
Еволюційні та біологічні засади базових переконань про світ. Інтуїтивна фізика. Інтуїтивна біологія. Інтуїтивна психологія. Дитяча гра як спосіб формування уявлень. Онтологічні категорії сущого. Змішування онтологічних категорій як умова паранормальних вірувань. Механізм “теорії розуму” як спосіб розуміння інших та умова віри у надприродні сутності. Непаранормальні позанаукові вірування: креаціонізм, існування чудернацьких істот, пласка та молода Земля тощо.
Лекція 3
Моральні переконання та норми
Біологічне підґрунтя моралі: еволюція та нейробіологія. Соціальна природа моралі. Історичність та релятивність моральних норм. Мораль як спосіб аргументації Л. Когберга. Теорія моральних засад Дж. Хайдта: мораль об’єднує та роз’єднує. “Моральні племена” Дж. Гріна: мораль у полоні трайбалізму. Еволюція моральних уявлень як елемент морального розвитку людини та суспільства: Дж. Льовінджер та інші теорії розвитку. Гендерні відмінності морального шляху: К. Гілліган.
Лекція 4
Психологія релігійних переконань
Архаїчна релігійність та її місце у свідомості сучасної людини. Антропоморфізм як умова можливості репрезентації релігійних ідей у свідомості. Буденна та доктринальна релігійність. Нейротеологія: “віруючий мозок”, мозкова локалізація релігійних переживань. Дискусія про природність релігійного почуття та релігійної віри. Когнітивне релігієзнавство: мінімальна контрінтуїтивність та мнемонічна перевага релігійних ідей. Релігія та релігійні переконання як система вартісних сигналів.
Лекція 5
Психологія політичних переконань
Нейробіологія політичного вибору: нейроанатомія та нейрофізіологія політичного вибору. Консерватизм та лібералізм – фундаментальні осі політики. Особистість та політичні симпатії. Моральні засади та політика. Страх та соціальна поляризація. Трайбалізм і людська природа. Політична психологія за межами дихотомії консерватизму та лібералізму. Віра в теорії змови як “природне” явище та політична технологія.
Лекція 6
Новий рефлексіонізм: Як зберегти розум посеред нераціональних переконань
Чи повністю хибна раціональна ілюзія Просвітництва? Аналітичне та холістичне мислення, вплив історико-культурного контексту. Логіка та раціональність у переконаннях. Раціональність практична та епістемічна. Когнітивне зусилля та його передумови. Роль соціально-культурного середовища у подоланні ірраціональності. Зрілість та мудрість особистості.

Лектор

Ілля Ягіяєв

Кандидат психологічних наук, магістр релігієзнавства. Асистент кафедри експериментальної та прикладної психології Київського національного університету ім.Тараса Шевченка. Дослідник щастя та психічного здоров’я, політичної поведінки і віри у теорії змови.
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
1 800 грн
Вартість курсу
1 200 грн
Матеріали з журналу