Навчання
Онлайн-курс
/

Історія понять:

Філософія
Курс складається з 5 лекцій і присвячений аналізу та порівнянню 5 явищ людського буття у різних культурах та епохах.

Мета курсу – поговорити про ці філософські поняття, спираючись на сучасні дані та об’єднуючи різні дискурси. Як би не відрізнялися між собою етнічні та національні культури, вони завжди мають спільне, на основі чого ми можемо їх порівнювати і вчитися у них.

любов, влада, смерть, праця та гра

5 вебінарів, початок 2 грудня
Курс завершено

Про курс

Що таке кохання – як трактували цей стан, чого очікували, до яких соціальних наслідків він призводив.

Що таке праця – покарання, тягар й прокляття чи благо, служіння й інструмент спасіння.

Що таке влада – за яким принципом виокремлюється соціальна еліта, що від неї очікувати, які функції вона виконує, як відбувається ротація еліт та чим виправдовується, як у різних культурах долається соціальне розшарування.

Що таке смерть – пояснення феномену помирання, смерть у коловороті життєвих циклів, еволюція ритуалів поховання крізь епохи та цивілізації.

Що таке гра – альтернатива реальності, психоделік чи емоційне розвантаження, а також ігровий характер творчості та гейміфікація виробничих процесів.
Феноменолог Ойген Фінк свого часу звернув увагу, що всі явища людського життя пов’язані з пошуком відповідей на «прокляті питання».
Як буде викладатися курс
Лекції читатимуться щочетверга о 19:00, у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість заняття — 1,5 години
Додаткові матеріали
В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Онлайн-курс,
5 лекцій

Для кого корисний курс

/
Для тих, хто хоче ознайомитись з основними культурними поняттями та процесом їх еволюції
/
Для тих, хто хоче поглибити і систематизувати свої знання про культуру, навчитися аналізувати культурні явища і процеси
/
Для тих, хто бажає дослідити вплив культури на суспільство та подивитись на культурологічні явища під новим кутом зору

Програма курсу

Назва події
Вартість
Кохання як вразливість у часи Античності. Бог є любов – в епоху Середньовіччя. Еротизм та інтимність – акценти любовної культури Нового часу. Економічне та емотивно-символічне обгрунтування шлюбу в різних національних традиціях. Фізіологія пристрасті. Мотив любові та бажання в психоаналізі З. Фрейда, К. Г. Юнга. Все одно добро закохає зло?
02.12 | 1 ЛЕКЦІЯ
Любов
«Праця – покарання за гріхопадіння» у біблійному переданні. «Праця зробила з мавпи людину», - вважав Фрідріх Енгельс. «Багатством живиться лише тіло, а душу звеселяє споріднена праця», - повчав Григорій Сковорода. Де істина?

Дозвілля й уникання праці як атрибут аристократичної еліти. Повна технологічна й маркетингова залученість – наратив еліти буржуазної. Праця як молитва і служіння у протестантських теологів. Праця як відчуження від власної природи за К. Марксом. Глобалізація ринку праці. Індустрії майбутнього.
09.12 | 2 ЛЕКЦІЯ
Праця
Фізіологія влади: «мозок раба» та «мозок лідера». Репрезентативна влада: контроль над тілами підлеглих. Практики тортур та публічних страт. Дисциплінарна влада: контроль над вчинками. Зародження клініки, тюрми та психіатрії. Влада інтелектуалів: утопія чи антиутопія?

16.12 | 3 ЛЕКЦІЯ
Влада
Смерть як найдостовірніший горизонт буття. Національні архетипи смерті та життя: як уявлення про переродження пов’язане з кочовим способом життя? Індустріалізація та формування страху смерті: чому згадка про смерть зараз настільки ж непристойна, як у XIX ст. про секс. Танатологічний психоаналіз Ірвінга Ялома.

23.12 | 4 ЛЕКЦІЯ
Смерть
Гра як смисловий надлишок. Гра «буцімто» й «насправді». Ігрові елементи в релігійних ритуалах, судовій практиці, навчанні та любовному флірті. Іронічність, азартність, містичність в ідеологіях бізнесу. Гра як мета й технологія в рекламі, освіті, творчості.

23.12 | 5 ЛЕКЦІЯ
Гра

Лекторка

Лариса Осадча

Культурологиня, кандидатка філософських наук, професорка кафедри культурології та міжкультурних комунікацій Національної академії керівних кадрів культури та мистецтв. Експертка Українського культурного фонду, напрямку «Аналітика культури». Має широке коло наукових інтересів, але насамперед досліджує прояви сучасної культури: культурну й комунікативну пам’ять, соціокультурну модернізацію, сучасні субкультури та культурну політику.
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно.
Доступ до відео курсу гарантовано протягом року.
Мова викладання - українська.
Лекції читатимуться онлайн у форматі вебінарів з експертом.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04
Вартість курсу
1500 грн
Поширені питання