Навчання
Онлайн-курс
/

Читаємо філософів: Мак'явеллі, Декарт, Русо, Кант, Геґель, Ґумбрехт

Філософія
На прикладі ключових текстів різних філософів розглянемо зв’язок влади, мислення і поступу. У фокусі – модерний поворот від теоцентричної до антропоцентричної картини світу. Розберемо до яких інтелектуальних, політичних та інституційних трансформацій у Європі він спонукав.
6 модулів, 6 вебінарів
Старт курсу 3 травня

Про курс

Мак’явеллі і Декарт, які були майже сучасниками, розташували суб’єкта в осерді як політичного (Мак’явеллі), так і епістемічного (Декарт) досвіду. Влада не божественна, тому треба вчитися утримувати її. Джерелом певності нашого знання є суб’єкт, а не трансцендентний «досвід», який годі висловити.

Поступ не конче поліпшує наші звичаї, а розвитку наук сприяють радше наші недоліки, а не чесноти (Русо). Ба більше, концентрація на теоретичному досвіді може призвести до втрати просторового та тілесного елементів нашого буття у світі (Ґумбрехт).

Чи можна за допомогою брехні чинити добро, та чи можливий добрий вчинок поза конкретною ситуацією (Кант)? Чому філософське мислення не може бути абстрактним, а завжди є конкретним (Геґель)?

Ці провокативні ідеї і питання і будемо розглядати під час курсу, читати філософські тексти, тлумачити та обговорювати їх.
Що поєднує таких, здавалося б, різних філософів як Декарт і Мак’явеллі, Русо і Ґумбрехт, Кант і Геґель?
Як буде викладатися курс
6 модулів, 6 вебінарів
Курс складається з відеолекцій для самостійного опанування та шести семінарських занять. Щотижня ми будемо додавати лекції одного модулю до вашого особистого кабінету. А за тиждень проводити вебінар з лектором задля обговорення запропонованих текстів.
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з відеолекціями ви отримаєте перелік літератури для самостійного опанування та подальшого обговорення під час вебінарів.
Додаткові матеріали та комунікація
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій курсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року.
Доступ до курсу та сертифікат

Чому варто обрати цей курс?

Щоб ґрунтовно ознайомитеся з ідеями та авторами Модерної доби, адже, приміром, можна буде простежити вплив Декарта на сучасну дискусію (Ґумбрехт)
/
Щоб подолати стереотипи щодо філософії завдяки Геґелю та його спростування уявлення про абстрактний характер філософського знання
/
Щоб навчитися читати філософські тексти та тлумачити їх
/

Програма курсу

Лектор

Іван Іващенко

Кандидат філософських наук, викладач Українського католицького університету. Вчився і стажувався у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, Єнському університеті Фрідріха Шиллера, університеті Мартіна Лютера (Галле, Німеччина) та університеті Піттсбурга (США).
Формат навчання
Не встигаєте на вебінар – його запис теж буде додано до особистого кабінету
Переглядайте відеолекції, коли і де вам зручно. Доступ до лекцій курсу гарантовано протягом року
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном:
+38 (095) 493 04 04 або +38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс у форматі відеолекцій для самостійного опанування та комунікацією з лектором на вебінарах.
4 200 грн
Ціна курсу
Поширені питання