Навчання
/
Відеокурс
6 модулів, 14 лекцій
2 500 грн

Читаємо філософів: Мак'явеллі, Декарт, Русо, Кант, Геґель, Ґумбрехт

Філософія
На прикладі ключових текстів різних філософів розглянемо зв’язок влади, мислення і поступу. У фокусі – модерний поворот від теоцентричної до антропоцентричної картини світу. Розберемо до яких інтелектуальних, політичних та інституційних трансформацій у Європі він спонукав.

Про курс

Мак’явеллі і Декарт, які були майже сучасниками, розташували суб’єкта в осерді як політичного (Мак’явеллі), так і епістемічного (Декарт) досвіду. Влада не божественна, тому треба вчитися утримувати її. Джерелом певності нашого знання є суб’єкт, а не трансцендентний «досвід», який годі висловити.

Поступ не конче поліпшує наші звичаї, а розвитку наук сприяють радше наші недоліки, а не чесноти (Русо). Ба більше, концентрація на теоретичному досвіді може призвести до втрати просторового та тілесного елементів нашого буття у світі (Ґумбрехт).

Чи можна за допомогою брехні чинити добро, та чи можливий добрий вчинок поза конкретною ситуацією (Кант)? Чому філософське мислення не може бути абстрактним, а завжди є конкретним (Геґель)?

Ці провокативні ідеї і питання і будуть розглянуті під час курсу на прикладі філософських текстів згаданих мислителів.
Що поєднує таких, здавалося б, різних філософів як Декарт і Мак’явеллі, Русо і Ґумбрехт, Кант і Геґель?

Як відбувається навчання?

Курс складається з 6 модулів, а загалом з 14 відеолекцій для самостійного опанування. Ви можете переглядати їх, коли і де вам зручно
Відеокурс
У комплекті з відеолекціями ви отримаєте перелік додаткової літератури, а також пройдете тест для перевірки засвоєних знань
Додаткові матеріали
Доступ до відеокурсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року
Доступ до курсу

Чому варто обрати цей курс?

Щоб ґрунтовно ознайомитеся з ідеями та авторами Модерної доби, адже, приміром, можна буде простежити вплив Декарта на сучасну дискусію (Ґумбрехт)
/
Щоб подолати стереотипи щодо філософії завдяки Геґелю та його спростування уявлення про абстрактний характер філософського знання
/
Щоб навчитися читати філософські тексти та тлумачити їх
/

Програма курсу

Лектор

Іван Іващенко

Кандидат філософських наук, викладач Амерікан Юніверсіті Київ. Вчився і стажувався у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, Єнському університеті Фрідріха Шиллера, університеті Мартіна Лютера (Галле, Німеччина) та університеті Піттсбурга (США).
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
1 200 грн
Вартість курсу
2 500 грн