Традиційно історія образотворчого мистецтва розглядається через зародження, розвиток і взаємодію його трьох головних напрямків: живопису, графіки та скульптури. У цьому курсі ми пропонуємо всю свою увагу зосередити тільки на живописі як домінуючому напрямку мистецтв. Саме такий погляд — поза системою, дозволяє помітити те, що не видно зазвичай, і підкреслити низку особливостей, властивих тільки цьому виду образотворчості.
Одвічне питання, яким задаються ті, хто хоче ближче познайомитися із живописом: як дивитися на картини?
Пабло Пікассо застерігав глядачів найголовніше – від поспішності. На його думку, треба бути терплячим, тягнути час біля картин заради того, щоб емоція встигла народитися.
Щоб навчитися бачити значно більше, ніж зображення на площині, на заняттях ми будемо детально розглядати види і техніки живопису.
Як буде викладатися курс
Офлайн-курс, 10 лекцій
Лекції читатимуться двічі на тиждень, щовівторка та щосуботи в Освітній станції 31В1. Тривалість однієї лекції — дві години з перервою на каву
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації та перелік матеріалів і літератури для самостійного опанування
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Для кого цікавий цей курс?
/
Для тих, хто хоче прослідкувати історію живопису від доісторичних часів до наших днів
/
Для тих, хто виховує в собі тонке відчуття стилю та естетичний смак
/
Для тих, хто хоче опанувати різні способи дивитися на картини та розуміти їх
План курсу
Походження. Види і техніки живопису. Його жанрова система. Домінуюче положення живопису в системі образотворчих мистецтв. Колір — основний засіб виразності живопису.
Як напередодні ХХ ст. людство познайомилося з витоками свого мистецтва. Класичний Схід та Античність як неперевершені взірці для всіх подальших художників, шанувальників мистецтва.
Проторенесанс. Християнське мистецтво — революція чи еволюція? Новації італійського Проторенесансу. Порівняння та переваги Візантії і Джотто.
Живопис Італії доби високого Середньовіччя та раннього Нового часу, їхня роль у подальшому розвитку світового мистецтва.
Гуманізм чи Ренесанс? Чому термін «гуманізм» більш придатний для характеристики живопису Північної Європи. Досягнення художників Нідерландів та Німеччини.
Становлення класичної жанрової системи живопису. Значне збільшення потенційних покупців мистецьких творів.
Народження цілої мережі вищих художніх закладів, глобалізація стилів. Наука про мистецтва, музеї, художня критика відтепер впливають на живопис.
Живопис під впливом літератури та протистояння йому. Наративним сюжетам протистоїть пейзаж, який набуває все більшого значення в різних художніх школах.
Тенденція у праві живопису бути чимось іншим, ніж фотографія. Знайомство з витоками світового мистецтва та їх вплив на появу різноманітних стилів.
Народження кількох нових стилів і жанрів. Вірність традиційним стилям і методам живопису – вада чи досягнення?
Лекторка
Наталія Романова
Викладає історію образотворчого мистецтва у Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, членкиня Національної спілки художників України. Раніше викладала у Національній академії мистецтва і архітектури, тривалий час завідувала фондами образотворчого мистецтва у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Має низку наукових та науково-популярних публікацій, експертувала твори мистецтва (здебільшого іконопис) у карних справах. Відвідала практично всі провідні художні музеї Європи, багато з яких неодноразово, стажувалася на базі деяких з них.
На вас чекає спільнота однодумців та інтелектуальні розмови. А також додаткові матеріали для самостійного опанування тем.
Мова викладання - російська.
Кількість місць на курсі обмежена. Ми проводимо лекції, дотримуючись усіх рекомендації МОЗ, здійснюємо регулярну санітарну обробку лекційної зали та дезінфекцію всіх контактних поверхонь.
У разі недобору групи, курс буде скасовано та повернено сплачені кошти.
Курс розрахований для будь-якого рівня знань.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
Локація:
Освітня станція 31В1 – сучасний простір в центрі Києва з терасою та кав'ярнею, комфортним лекторієм та камерною атмосферою.
Вступна лекція "Мистецтво, як зв'язок між часом і людино".