Класична філософія
Лекції та практика філософського мислення
ДУМАЙ ЯК СОКРАТ, ГОВОРИ ЯК ПЛАТОН,
ДІЙ ЯК ВИРІШИШ

Про курс

Чи можна навчитись мислити критично? Звідки приходять ярлики “добра” та “зла”? Як уміти аналізувати власні рішення? Перед вами курс, який про серйозне розповість простою мовою. Якщо ви давно збирались розібратись з філософією та зрозуміти, навіщо вона взагалі сучасній людині, ви знайдете відповіді.

Це курс із 30 лекцій, які розгорнуть перед вами повну картину концепцій і відомих імен. Але ви познайомитесь із філософією не лише як з абстрактною наукою, а як з інструментом аналізу будь-якого питання. Дізнаєтесь, чому Ніцше майже не читав Канта та для чого Гайдеґґер заперечував логіку. Навчитесь аргументувати свою позицію, як це робили давні греки, та спробуєте піддати сумнівам усі істини та правила модерного суспільства.
Наші викладачі-експерти доведуть, що вивчення філософії у дорослому віці є цілком необхідним для розуміння соціальних процесів та створення власної моделі світогляду.
Навіщо вам курс з філософії?

Щоб навчитись аналізувати весь шквал сучасної інформації та робити власні висновки

Щоб бачити світ, суспільство та події з різних точок зору та вміти обрати свою без тиску традицій чи стереотипів

Щоб уміти рефлексувати та поглянути на себе зі сторони

Формат занять

Курс побудований за принципом café philosophique, який передбачає подання фактів у варіативності їхнього тлумачення та інтерпретації різними спікерами. Основні особливості:
Лектори пропонують ряд тез до обговорення
Учасники ставлять запитання, та аргументують власні позиції
Леткори модерують колективне обговорення та надають резюме
Лектори презентують тему та завдання

Практика філософського мислення

До кожної теми лектори надають короткий перелік текстів — есенцію інтелектуального внеску певного філософа.

Учасники залучаються до обговорення і дискусії лекторів між собою, безпосередньо стикаються з відмінностями в підходах, що дає можливість показати складність філософського досвіду, заохочує слухачів до критичного осмислення кожної позиції
Кожна зустріч поділяється на «лекційну», фактологічну частину, та інтерактивний семінар, коли слухачі разом із фахівцями читають та обговорюють уривки з філософських текстів.
Для кого цікавий цей курс?
Для тих, хто хоче навчитися ставити запитання до самого себе та навколишнього світу

Для тих, хто прагне розвивати критичне мислення та способи інтерпретації дійсності

Для тих, хто хоче вміти встановлювати логічні зв’язки між подіями та явищами у сучасному світі
Старт курсу
25 вересня
Тривалість
11 тижнів
Формат
30 вебінарів
Як буде викладатися курс
Лекції проходитимуть двічі на тиждень. Тривалість однієї лекції — дві години.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації та перелік матеріалів та літератури для самостійного опанування
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат.
Онлайн-курс,
30 вебінарів

Програма курсу

29.09.2021 | МОДУЛЬ 1
Як бути переконливим без слів

01.10.2021 | МОДУЛЬ 2
Як бути переконливим без слів

Лектори курсу
Тарас Лютий
Український філософ, письменник, колумніст, музикант. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту».
Людмила Криворучка
Директорка Докторської школи ім. родини Юхименків НаУКМА; завідувачка докторантури, аспірантури; кандидатка філософських наук. Працює дослідницею у наукових проектах НаУКМА, викладає філософські дисципліни в НаУКМА з 1999 р.

9 900 грн.

Повний абонемент

4 000 грн/місяць

Розстрочка

7 600 грн.

Ціна для ранніх пташок, діє до 25 червня.

Click to order
Поширені питання
Відгуки
Ольга Шишман
керівник проектів компанії GlobalLogic
«Лютий, зрозуміло, – це майстер-клас по всьому. Найбільше запам'ятались лекції про марксизм, анархізм, філософію Ніцше та Шопенгауера. Я отримала задоволення від усього курсу. На пальцях можна скоріше назвати лекції, які пройшли повз і залишили мене байдужою»

Ірина Віленська
начальник управління банку
Віктор Оксенюк
Лідер проектів, Києво-Могилянська бізнес-школа
Найбільш цінним в курсі є діалог лекторів, які пропонують власні інтерпретації без категоричного відстоювання однієї позиції. І найсолодше – це думки та нові сенси, які народжуються в аудиторії просто тут і зараз.
«Завжди хотіла вивчати філософію, тому що та філософія, яку нам давали у свій час – це була просто профанація. Мені дуже сподобався Андрій Баумейстер. Він академічний товариш і багато знає про релігію. Дуже добре розповідав про університети, отримала багато нового»
Дар'я Непочатова
Письменниця,
трансформаційний коуч
Самое главное, что я взяла из курса – это тезис о том, что для каждой мысли есть свое место в мире. Мысль может быть маленькой, может отличаться от общего мнения. Мысль может быть дерзкой. Но если она появилась в твоей голове, то она имеет место быть. И самое главное выпустить ее. Не бояться.
Матеріали з журналу