Навчання
Офлайн-події
/

Оперні вечірки

Музика
Це новий формат подій у Культурному Проекті, що об’єднує людей, закоханих у оперу та театральне мистецтво. Вечірки передбачають спільний перегляд найновіших оперних постановок, відібраних кураторкою проєкту Анною Гадецькою, заохочуючи учасників до прояву власних переживань та міркувань. Під час обговорень оперної вистави експерт скеровує до розмірковувань у тій чи іншій площині та модерує дискусію.
Наступна вечірка відбудеться 26 лютого
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Промокод

Про формат

Ми підібрали для вас найновіші світові оперні прем'єри для спільного перегляду та переживання нового.
Такі, що викликали увагу та резонанс у світовій спільноті – як експертній, так і аматорській: "Die Zauberflöte", "Elektra" та "L'Amour de loin". Взаємодія з цими постановками створює ефект долучення до загальносвітового процесу.

Кожну подію ми починаємо з короткого вступу кураторки, Анни Гдецької, або розмови із запрошеним експертом. Надаємо коротку інформацію про постановку: назва, особливості формату, специфіка постановчої команди та завдання, що ставились за мету постановники, представляємо головних дійових осіб.

Перерва між актами – час для обміну враженнями, фокусуванням на тих із них, що викликали найбільш сильну реакцію.

У фіналі вечірки відбувається спільне обговорення, у якому всі учасники можуть поділитися власним досвідом. А експерт резюмує його та анонсує наступну подію.
Події будуть цікаві всім, хто
Цікавиться сучасними візуальними мистецтвами у його різних проявах: кіно, перформанс, відеоарт, живопис, скульптура тощо
Поціновувачам театру, шанувальникам опери та музичного мистецтва
Бажає бути у тренді світових сучасних мистецьких практик

Чим унікальний формат

Тут пануватиме легка невимушена атмосфера, відкрита до прояву різних емоцій та думок
/
Ідеальний варіант для суботнього вечора, щоб насолодитися оперним шедевром, випити келих вина та поспілкуватися у колі однодумців
/
/
На відміну від циклу лекцій, вечірка не обов'язково має продовження – можливе як відвідування усіх подій за абонементом, так і разове відвідування однієї події
Як будуть проходити вечірки?
Вечірки проходитимуть у Освітній станції 31В1 по суботам о 17:00. Тривалість події – близько 4 годин
Під час перерви (20 хвилин) учасники можуть ділитися враженнями, ставити запитання до експертки та гостя, пригощатися напоями
На завершення події відбудеться обговорення постановки з фінальним резюме експерта щодо накопиченого спільного досвіду
Локація:
Освітня станція 31В1 – сучасний простір в центрі Києва з терасою та кав'ярнею, комфортним лекторієм та камерною атмосферою

Програма подій

Назва події
Вартість
1 січня 2022 року платформа Operavision відкрила можливість перегляду нової версії "Чарівної флейти", здійсненої молодою режисеркою Polly Graham та досвідченим диригентом, директором опери Лондонського королівського музичного коледжу Michael Rosewell'ом. Постановка здійснена на сцені лондонського Royal College of Music Britten Theatre. Що запропонує ця версія, адже "Чарівна флейта" віддавна сприймається як твір, що спонукає рефлексувати над законами світоустрою? Зокрема, взаємодією таких фундаментальних категорій як добро та зло, що від часів написання твору (1791) зазнавали різних варіантів тлумачення, а сьогодні часто осмислюються у контексті нової етики та критики бінарної концепції гендерних ідентичностей.

"Чарівна флейта" щоразу демонструє невичерпність авторського тексту, який здатен вміщувати та відкривати свої лабіринти найдивовижнішим концепціям постановників. Тим цікавіше спостерігати за дослідженнями Polly Graham та Michael Rosewell'а, котрі чергове замислилися над питанням актуалізації даного оперного тексту та обрали основним місцем подій школу та підлітків, що переживають власні перші сексуальні досвіди.
До перегляду спробуємо з'ясувати: чому шкільний простір доволі часто потрапляє у сучасний режисерський фокус та які проблеми можуть виникати у сьогоднішніх підлітків при зустрічі із текстом "Чарівної флейти".

1 ПОДІЯ | 29.01.2022
В.-А. Моцарт. Die Zauberflöte
Литовська сопрано Aušrinė Stundytė стала головною Електрою світової оперної сцени останніх двох років: спочатку Зальцбург із постановкою Варліковського (2020 та 2021), а у грудні 2021 – Гамбург, Черняков та Нагано. Два варіанти однієї із найекспресивніших опер Штрауса, заснованої на кривавій історії знаменитого античного дому Атридів, вимагали граничних можливостей для входження у шалений емоційний світ головної героїні.

Вистава Чернякова спонукає до перегляду з огляду на декілька причин: 1) наявність вкрай збалансованого, чи не ідеального для даного тексту співацького касту; 2) останні постановки Чернякова, що були сприйняті доволі критично у професійній спільноті та викликали занепокоєння у прихильників режисера; 3) робота досвідченого маестро Кента Нагано; 4) власне спосіб інтерпретації даного міту.
До перегляду спробуємо розібратися чому режисери обирають Aušrinė Stundytė, а після – з'ясувати який фільм-референс слугував орієнтиром Чернякову у даній постановці.
2 ПОДІЯ | 26.02.2022
Р. Штраус. Elektra
У 2000 році відбулась прем'єра першої опери Кайі Сааріахо, котра сьогодні є однією з найцікавіших та найуспішніших авторок сучасних музичних драм. Історія виникнення та реалізації цього тексту є прикладом унікальної синергії, викликаної баченням неперевершеного оперного інтенданта Жерара Мортьє. Двадцять років потому цей текст хіба ще виразніше проявив важливість ідей, образів та способу їх художнього оприявнення. З цієї часової відстані беззаперечною є потужна мистецька інтуїція композиторки та лібретиста, котрі говорячи про кохання середньовічного трубадура, збагнули природу даного почуття, властиву сучасній людині.

Чому і за яких обставин дистанція набуває такої екзистенційної значущості та як минуле перетворюється на майбутнє будемо з'ясовувати до перегляду.
3 ПОДІЯ | 26.03.2022
К. Сааріахо. L'Amour de loin

Кураторка

Анна Гадецька

Кандидатка мистецтвознавства, в.о. доцента кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, програмна директорка Open Opera Ukraine.
Вартість абонементу
2100 грн