Навчання
Офлайн-події
/

Оперні вечірки

Музика
Це новий формат подій у Культурному Проекті, що об’єднує людей, закоханих у оперу та театральне мистецтво. Вечірки передбачають спільний перегляд найновіших оперних постановок, відібраних кураторкою проєкту Анною Гадецькою, заохочуючи учасників до прояву власних переживань та міркувань. Під час обговорень оперної вистави експерт скеровує до розмірковувань у тій чи іншій площині та модерує дискусію.
Перша вечірка відбудеться 30 жовтня
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод

Про формат

Ми підібрали для вас найновіші світові оперні прем'єри для спільного перегляду та переживання нового.
Такі, що викликали увагу та резонанс у світовій спільноті – як експертній, так і аматорській: "Don Giovanni", "Innocence" та "Le nozzi di Figaro". Взаємодія з цими постановками створює ефект долучення до загальносвітового процесу.

Кожну подію ми починаємо з короткого вступу кураторки, Анни Гдецької, або розмови із запрошеним експертом. Надаємо коротку інформацію про постановку: назва, особливості формату, специфіка постановчої команди та завдання, що ставились за мету постановники, представляємо головних дійових осіб.

Перерва між актами – час для обміну враженнями, фокусуванням на тих із них, що викликали найбільш сильну реакцію.

У фіналі вечірки відбувається спільне обговорення, у якому всі учасники можуть поділитися власним досвідом. А експерт резюмує його та анонсує наступну подію.
Події будуть цікаві всім, хто
Цікавиться сучасними візуальними мистецтвами у його різних проявах: кіно, перформанс, відеоарт, живопис, скульптура тощо
Поціновувачам театру, шанувальникам опери та музичного мистецтва
Бажає бути у тренді світових сучасних мистецьких практик

Чим унікальний формат

Тут пануватиме легка невимушена атмосфера, відкрита до прояву різних емоцій та думок
/
Ідеальний варіант для суботнього вечора, щоб насолодитися оперним шедевром, випити келих вина та поспілкуватися у колі однодумців
/
/
На відміну від циклу лекцій, вечірка не обов'язково має продовження – можливе як відвідування усіх подій за абонементом, так і разове відвідування однієї події
Як будуть проходити вечірки?
Вечірки проходитимуть у Освітній станції 31В1 по суботам о 16:00. Тривалість події – близько 4 годин
Під час перерви (20 хвилин) учасники можуть ділитися враженнями, ставити запитання до експертки та гостя, пригощатися напоями
На завершення події відбудеться обговорення постановки з фінальним резюме експерта щодо накопиченого спільного досвіду
Локація:
Освітня станція 31В1 – сучасний простір в центрі Києва з терасою та кав'ярнею, комфортним лекторієм та камерною атмосферою

Програма подій

Назва події
Вартість
Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
Є прем'єри, що уособлюють театральну пульсацію планети. Це не означає, що вони є беззаперечними шедеврами, одразу щось осяжно змінюють або думка про них здатна сформувати чіткі напрямки для рефлексій. Але це точно означає, що фактом своєї появи такі прем'єри змінюють наявну ситуацію і провокують до роздумів. Надихають на пошук того, що не одразу може бути визначене словами та поняттями. Врешті, це точно означає цікавий мистецький досвід.

Такою прем'єрою на цьогорічному Зальцбурзькому фестивалі став "Дон Жуан", втілений тандемом італійського художника, мислителя та режисера Ромео Кастелуччі і диригента Теодора Курентзіса.
Перед переглядом опери поговоримо про просту річ: чим є специфічний оперний формат, чітко визначений Моцартом та його лібретистом Да Понте як dramma giocosa?
30 жовтня
В.-А. Моцарт. Don Giovanni
(Зальцбурзький фестиваль, 2021)
Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
Іноді може видатись, що шедеври визначаються виключно ретроспективно. Нова оперна прем'єра, що відбулась на цьогорічному фестивалі в Екс-ан-Провансі переконує, що шедеври можуть народжуватися тут і зараз, буквально на наших очах (враховуючи стрім прем'єрної трансляції, це не виглядає метафоричним перебільшенням).
Нова постановка засвідчила очевидні, але від того не менш дивовижні речі: опера – це про катарсис (при чому у його найчистішому античному випромінюванні); сучасна опера – це світ, який резонує зі світом сучасної людини максимально потужно, відбиваючи кольори властивих йому колізій, сум'ять та парадоксів; опера – це таки найпотужніша синергія не лише різних видів мистецтв, а й взагалі життєдіяльних практик людини; врешті, опера – це відкритий текст (звісно ж, у кращих традиціях Умберто Еко).

Щоб переконатись, що сучасна музична мова і мови як такі (а їх сім у цьому оперному тексті) не перешкоджають переживанню потужного катарсичного досвіду, перед переглядом поговоримо про те, чому це так.
13 листопада
К. Сааріахо. Innocence
(Екс-ан-Прованс, 2021)
Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
Колись у далекому 1948 році саме ця частинка відомого оперного триптиха Моцарта-Да Понте започаткувала відомий фестиваль мистецтв на батьківщині Сезанна – у чудовому південному Екс-ан-Провансі. Відтоді, варіантів рішення цієї опери було достатньо. Але чи вичерпує це можливості даного тексту? Нинішній фестивальний інтендант – мудрий та наділений стратегічно потужною інтуїцією П'єр Оді – переконує, що ні. Адже запрошена до постановки команда здатна висвітлити цей текст у несподіваній проєкції. Комедія дель арте, граматика голлівудських ґеґів та антологія європейського фемінізму, змішані у цілісному сценічному наративі, дозволяють з інших позицій говорити про ймовірні значення здавалося б вже застарілого тексту.
До перегляду спробуємо з'ясувати: чому певна маніфестивність властива п'єсам Бомарше, не втрачає своєї власне маніфестивної енергії і сьогодні?
11 грудня
В.-А. Моцарт. Le nozze di Figaro
(Екс-ан-Прованс, 2021)

Кураторка

Анна Гадецька

Кандидатка мистецтвознавства, в.о. доцента кафедри теорії та історії культури Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, програмна директорка Open Opera Ukraine.
2 400 грн
Абонемент на 3 події
Архітектурні стилі Києва
Реєстрація на курс
Ваше ім`я
Ваша електрона адреса
Ваш телефон
Можлива зміна дати старту на 21.09.21 та дня проведення занять на вівторки.