Навчання
Онлайн-курс
/

Українське мистецтво:

Мистецтво
У цьому курсі ви розглянете українське мистецтво під незвичайним кутом. Замість схематичного поділу на «живопис, архітектура, скульптура» лектор пропонує зручну послідовну систему з огляду на особливості української культури та історії.
5 вебінарів, початок 26 липня

скульптура, архітектура, ікона, картина, графіка

Про курс

На перший план будуть винесені такі явища як ікона та картина. Спільні і відмінні риси цих явищ є одними з ключів до розуміння українського мистецтва. Водночас, архітектура, скульптура і графіка також виділені в окремі теми. Це сформує цілісне і структуроване уявлення про українське мистецтво. Дасть можливість зафіксувати для себе галерею яскравих творів та постаті їх авторів.

Кожна лекція – це еволюція українського мистецтва, щоразу в окремому його виді. Ви побачите у новому контексті широко відомі твори і відкриєте для себе маловідомі шедеври. Почуєте не лише про улюблені образи, але й техніку видатних майстрів.
Як буде викладатися курс
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій буде гарантовано зберігатися для вас впродовж року
Доступ до курсу та сертифікат
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з записами лекції ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури та корисних джерел від лектора
Додаткові матеріали та комунікація
Онлайн-курс, 5 лекцій
Лекції читатимуться щовівторка о 19:00, у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість заняття — 2 години

Кому буде цікавий цей курс

Тим, хто хоче побачити відомі твори у новому контексті та відкрити для себе маловідомі шедеври
/
Тим, хто прагне цілісно сприймати, розуміти та знати українське мистецтво
/
Тим, хто хоче розрізняти українське мистецтво за періодами і художньою якістю
/

Програма курсу

26.07 | 1 ЛЕКЦІЯ
Скульптура
Українська скульптура – її прадавні передумови, непростий розвиток в умовах православного суспільства і стрімкий розквіт у період бароко та індустріалізації.
02.08 | 2 ЛЕКЦІЯ
Архітектура
Унікальна траєкторія розвитку української архітектури і в центрі уваги її головна проблема та здобуток. Розвиток і занепад концепції українського храму. Поза тим розглянемо приватну, палацову та публічну міську архітектуру – кут зору, якого часто уникали в контексті колоніальних поглядів.
09.08 | 3 ЛЕКЦІЯ
Ікона
Вид мистецтва, в якому перетинаються усі інші. Саме через особливе місце ікони в українському спадку вона винесена у окрему лекцію.
16.08 | 4 ЛЕКЦІЯ
Картина
Лекція розповідає про монументальне та верстатне українське мистецтво з точки зору сюжету, змалювання зовнішнього світу – історичні події, природа, портрети сучасників, пейзаж, натюрморт та абстракція поєднуються у незвичайну розповідь про українську картину.
23.08 | 5 ЛЕКЦІЯ
Графіка і дизайн
Лекція-екскурс в українську графіку і дизайн – широке поняття, у яке автор курсу поміщає орнамент як явище, малюнки, дорогоцінні мініатюри, акварелі і друкарську тиражну продукцію від ренесансних стародруків до еротичних журналів 90–х років. На цій заключній лекції також не оминемо тему дизайну побуту – текстиль та елементи моди і інтер'єру, мистецтво емалі металу.

Лектор

Антін Проненко

Художник та дослідник мистецтва і культури, автор освітніх програм та кураторських проєктів у Києві та Львові. У його доробку понад десяток курсів, лекцій, освітніх програм та авторських досліджень, серед яких «Український модерн», «Українське мистецтво без шароварів», «Олександр Мурашко», «Еротика та оголеність у мистецтві», «Що я забув у музеї?» та лекції «Втрачені шедеври», «Мистецтво крупним планом».
Формат навчання
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04
Мова викладання - українська.
Доступ до записів лекцій гарантовано протягом року.
Переглядайте лекції, коли вам зручно.
Лекції читатимуться онлайн у форматі вебінарів з експертом.
1 950 грн
Ціна для Ранніх Пташок діє до 22.07.22
2 500 грн
Реєстрація на курс
Ваша електронна адреса
Ваше ім`я
Ваш телефон
З якого ви міста?
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
З якого ви міста?
Поширені питання
Для якого рівня підготовки розрахований цей курс?
Курс сподобається слухачам, які бажають вивчати українське мистецтво.
Як буде відбуватись онлайн-навчання?
Всі лекції відбуваються онлайн у форматі вебінарів. Ми нагадаємо вам про початок навчання за тиждень до курсу. На сайті Культурного Проекту для вас буде створений особистий кабінет. В ньому будуть зберігатись записи вебінарів, які вже відбулись та додаткові матеріали до них. Ви можете переглядати лекції з моменту їх появи та у будь-який зручний для вас час. Доступ до всіх лекцій курсу у кабінеті гарантовано протягом року.
Як буде відбуватись комунікація під час курсу?
Перед початком курсу наш координатор додасть вас у телеграм-групу курсу, тому просимо заздалегідь налаштувати цей додаток на ваших гаджетах. В телеграм-групу ми будемо надсилати додаткові матеріали та корисні посилання від лектора курсу, обговорювати лекції. Також, ви матимите можливість ставити запитання в чаті вебінарної кімнати під час лекції. Ми розберемо найцікавіші питання в прямому ефірі вебінару. Відповіді будуть також записані і доступні в особистому кабінеті.
Як сплатити за курс?
Ви можете оплатити курс за допомогою карт VISA, Mastercard, сервісів Privat24, Apple Pay та Google Pay, у відділенні будь-якого банку України за реквізитами. Якщо ви бажаєте оплатити за курс від організації – ми виставимо рахунок.
Якщо виникнуть організаційні питання щодо курсу, до кого звертатись?
Радо відповімо на ваші запитання та допоможемо за телефоном (095) 493 04 04 або +380 (96) 104 20 56, у месенджерах соцмереж та електронній пошті info@culturalproject.org