Навчання
Офлайн-курс
/

Подорож середньовічним містом

Культура
Право першої ночі, пояси вірності, розпусні карнавали, вогнища інквізиції — небилиць про середньовіччя можна почути багато. Але яке воно було насправді? Цей курс запрошує познайомитися з середньовічними людьми, зазирнувши і в пишні собори, і в убогі чернечі келії, і в багаті крамниці, і в кімнати звичайних містян.
6 лекцій
Початок 2 листопада
Набір завершено
Click to order

Про курс

Середньовіччя, про яке зазвичай розповідають у курсах історії, — це здебільшого історії про владу: імена і дати, династії і збройні конфлікти.
Проте досліджувати повсякденне життя звичайних людей не менш цікаво, ніж придивлятися до володарів і завоювань. Тим більше, що за кожним королем і кожною битвою теж ховаються буденні деталі, які часто й визначають, чому події відбулися так, а не інакше.

У кузні забракло цвяшка на підкову? Ченці вирішили відмовитися від вина? Знаменосцеві відрубали руку? Кожен із цих епізодів призвів до печальних наслідків, і якщо перший знайомий усім за дитячим віршиком, то про інші ви почуєте під час курсу про середньовічну культуру. А ще дізнаєтеся, чим захоплювалися мешканці середньовічних європейських міст, що вважали приємним, а чого боялися, як відчували, розважались і працювали, довкола чого оберталося їхнє життя.

Утім, заглибитись у Середні віки означає не просто побачити, як велося людям тоді, а й дізнатися, звідки взялися сучасні погляди на світ. Курс про Середньовіччя – це ніби альбом з дитячими фотографіями європейської культури: деякі з них кумедні, інші офіційно серйозні, а якісь змушують червоніти. У кожному разі, їх корисно переглянути, щоб зрозуміти, з чого ми виросли, такі сучасні у прагненні до майбутнього — й одночасно такі середньовічні в уявленнях про теперішнє й минуле.
Як буде проходити курс
Лекції проходитимуть у Освітній станції 31В1 щовівторка о 19:00. Тривалість однієї лекції — 2 години.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації, перелік матеріалів та літератури для самостійного опанування
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Офлайн-курс,
6 лекцій

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, кому цікаво відчути подих історії в повсякденні сучасних міст
/
Для тих, хто слушно підозрює, що ціле тисячоліття європейської історії не могло бути суцільними «темними віками»
/
Для тих, хто хоче краще розуміти, що бачить, під час мандрівок старовинними містами

Програма курсу

Лектори

Галина Глодзь

Літературознавиця, перекладачка, редакторка, авторка книжок «Залюднена планета. Як нас стало сім мільярдів» і «Бустрофедон та інші. Коротка історія читання». Головна редакторка онлайн-часопису «Вербум». Досліджує готику в найрізноманітніших її проявах, цікавиться середньовічною культурою, дбає про впорядкування світу.

Олексій Браславець

Педагог, правознавець, ватиканіст, києвознавець. Викладач канонічного права й соціальної доктрини Церкви. Співавтор путівників з історії Києва та Андріївського узвозу. Пише про діяльність пап, інституцій Святого Престолу й загалом Католицької Церкви в Україні та світі.
Локація:
Освітня станція 31В1 – сучасний простір у затишному дворику центра Києва з терасою та камерною атмосферою.
Формат навчання
На вас чекає спільнота однодумців та інтелектуальні розмови. А також додаткові матеріали для самостійного опанування тем.
Мова викладання - українська.
Кількість місць на курсі обмежена. Ми проводимо лекції, дотримуючись усіх рекомендації МОЗ, здійснюємо регулярну санітарну обробку лекційної зали та дезінфекцію всіх контактних поверхонь.

У разі недобору групи, курс буде скасовано та повернено сплачені кошти.
Курс розрахований для будь-якого рівня знань.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04