Відеокурс, 30 лекцій
Навчання
Відеокурс
/

Подорож до зниклих світів: мистецтво від кам’яної доби до фіналу античності

Мистецтво
Мисливці палеолітичної доби, землероби Стародавнього Сходу, античні скульптори та художники створили підвалини візуальної культури людства, надихаючи митців від Леонардо да Вінчі до Пабло Пікассо і Ай Вейвея.

Сьогодні пам’ятки давніх цивілізацій мовчать під склом музейних вітрин і за парканами архітектурних заповідників. Однак наша мета – змусити ці пам’ятки “заговорити” і дати відповіді на питання про походження мистецтва та вплив давніх цивілізацій на наш світогляд.
4 000 грн

Про курс

Філософи, про яких піде мова в цьому курсі, зажили собі слави класиків ще за життя і дотепер продовжують видавати свої книжки. Сучасні філософи – це не тільки ті, хто реагує на вічні запити, а й ті, хто відгукується на нинішні нагальні проблеми. Їх цікавлять питання ідеології, ґендеру, ідентичності, публічності, мови висловлювання, війни та нового світового порядку.

Наш курс побудований як діалог різних позицій філософів новітнього часу. Спробуймо не лише почути від них пояснення тих викликів, перед якими ми зараз опинилися, а, може, й підважити їхню думку та пошукати власних відповідей.

Ви дізнаєтесь, що відбулося з ними в 2021-2022 роках. В яких термінах описують сучасні філософи пандемію та всі супутні їй складності і трагедії. Які курси викладають в топових університетах світу та які відкриті лекції читають. Чи не отримав часом хтось із наших героїв нової премії або відзнаки, які нові книги і інтерв’ю з ними неодмінно варто прочитати. Яких політиків критикують, які проблеми їх хвилюють найбільше та як вони бачать майбутнє.

А також поміркуєте про далеку перспективу особистого становлення та змін філософських зацікавлень.
Якщо ви думаєте, що ми живемо в часи затухання інтелектуальної думки, а про мислителів варто говорити хіба що в минулому часі,–ви помиляєтесь.

Про курс

Хронологічно курс охоплює період від появи перших мистецьких об’єктів за кам’яної доби до занепаду греко-римської культури. Дізнаємося, за що цькували першовідкривача палеолітичних розписів, як змінювалася оптика дослідників первісного мистецтва і до чого тут шаманізм. З’ясуємо навіщо був побудований Стоунхендж і яким чином землеробство змінило ставлення людини до мистецтва. Познайомимося з найвідомішими пам’ятками Давнього Єгипту й Месопотамії, Індії та Китаю, Греції та Італії. Зрозуміємо зв’язок між еллінським бенкетом, образотворчим мистецтвом та навалою персів.

У кожній лекції приділимо увагу питанню впливу давнього мистецтва на художників модерної доби та сучасності. Відповімо на питання: що спільного між творчістю етрусків і скульптурами Джакометті, чи справді Афродіта Мілоська є найважливішим античним шедевром, чи нас просто привчили так думати французькі професори часів династії Бурбонів?

Завершимо курс модулем про пам’ятки давнього мистецтва в українських музеях. Дізнаємось звідки в нас єгипетські мумії і чим трипільські горщики цікаві дослідникам від Відня до Оксфорда.
Курс складається з 10 тематичних модулів, кожен з яких відкриває окремий регіон або період ранньої історії художньої культури людства.

Як відбувається навчання?

Відеокурс
Курс складається з 10 тематичних модулів для самостійного переглдяду. Ви можете переглядати їх коли і де вам зручно
Додаткові матеріали
У комплекті з відеолекціями ви отримаєте перелік додаткової літератури, а також пройдете тест для перевірки засвоєних знань
Доступ до курсу
Доступ до відеокурсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року

Для кого цей курс?

/
Для тих, хто прагне глибше зрозуміти проблему походження мистецтва і зв’язок між історичними подіями та явищами художньої культури
/
Для тих, хто планує подорож і хоче дізнатися в яких містах і музеях слід шукати пам’ятки, що стали наріжними для сучасної цивілізації
/
Для тих, хто хоче дізнатися як культура Стародавнього світу вплинула на наше візуальне сприйняття

Програма курсу

Лектор

Геннадій Казакевич

Доктор історичних наук, професор кафедри історії мистецтв Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, науковий співробітник Institut für die Wissenschaften vom Menschen (2022), головний редактор журналу «Текст і образ: актуальні проблеми історії мистецтва»
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
+38 (095) 493 04 04
або +38 (096) 104 20 56
1 200 грн
Вартість курсу
4 000 грн