Навчання
Онлайн-курс
/

Живі філософи

Філософія
Чим живе сучасна філософія? Наскільки змінилася вона з часів свого виникнення і що хвилює сучасних мислителів? Але передовсім варто з’ясувати, кого тепер вважають філософом.

5 лекцій та 7 героїв: Габермас, Ґумбрехт, Слоттердайк, Батлер, Нуссбаум, Жижек.

Живих філософів не можна позначити тавром остаточної оцінки – бо доки курс розпочнеться, неодмінно з’явиться ще якась новина чи вірусне відео… Будемо говорити про філософів, які говорять з нами про світ тут і тепер. І ми не ставитимемо крапку: далі буде.
5 вебінарів, початок 16 травня
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон

Про курс

Філософи, про яких піде мова в цьому курсі, зажили собі слави класиків ще за життя і дотепер продовжують видавати свої книжки. Сучасні філософи – це не тільки ті, хто реагує на вічні запити, а й ті, хто відгукується на нинішні нагальні проблеми. Їх цікавлять питання ідеології, ґендеру, ідентичності, публічності, мови висловлювання, війни та нового світового порядку.

Наш курс побудований як діалог різних позицій філософів новітнього часу. Спробуймо не лише почути від них пояснення тих викликів, перед якими ми зараз опинилися, а, може, й підважити їхню думку та пошукати власних відповідей.

Ви дізнаєтесь, що відбулося з ними в 2021-2022 роках. В яких термінах описують сучасні філософи пандемію та всі супутні їй складності і трагедії. Які курси викладають в топових університетах світу та які відкриті лекції читають. Чи не отримав часом хтось із наших героїв нової премії або відзнаки, які нові книги і інтерв’ю з ними неодмінно варто прочитати. Яких політиків критикують, які проблеми їх хвилюють найбільше та як вони бачать майбутнє.

А також поміркуєте про далеку перспективу особистого становлення та змін філософських зацікавлень.
Якщо ви думаєте, що ми живемо в часи затухання інтелектуальної думки, а про мислителів варто говорити хіба що в минулому часі,–ви помиляєтесь.
Як буде викладатися курс
Лекції читатимуться щопонеділка о 19:00, у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість заняття — 2 години
Додаткові матеріали
В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації та перелік додаткової літератури
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Онлайн-курс,
5 лекцій

Чим цікавий цей курс?

/
Курс для тих, хто хоче почути коментарі відомих сучасних філософів щодо найактуальніших проблем: СOVID-19, технології, світова політика, загрози і шляхи розвитку цивілізації
/
Ви оновите свої знання з сучасної філософії: більш детально дізнаєтесь про живих філософів, які визнані й відомі у світі
/
На курсі вперше будуть представлені матеріали, яких ще не було в українських публікаціях і дослідженнях: інтерв’ю, монографії, дослідження, статті. Ви дійзнаєтесь про це першими

Програма курсу

16.05 | 1 ЛЕКЦІЯ
Сфера публічності та цинічний розум: Юрґен Габермас
Кохання як вразливість у часи Античності. Бог є любов – в епоху Середньовіччя. Еротизм та інтимність – акценти любовної культури Нового часу. Економічне та емотивно-символічне обгрунтування шлюбу в різних національних традиціях. Фізіологія пристрасті. Мотив любові та бажання в психоаналізі З. Фрейда, К. Г. Юнга. Все одно добро закохає зло?
23.05 | 2 ЛЕКЦІЯ
Про проблеми теоретичної лингвістики: Ноам Чомскі
В лекції дізнаємося про внесок Чомскі в теоретичну лінгвістику, а також про перетворення американського інтелектуала на дисидента. За що філософ критикує Трампа? І найголовніше: що дозволяє Чомскі поєднувати анархізм, сіонізм і консерватизм?
30.05 | 3 ЛЕКЦІЯ
Позиція – «проти»: Петер Слотердайк – проти засилля цинізму, Ганс Ульрих Ґумбрехт – проти засилля інтерпретації
З позиції Слотердайка подивимося на те, як цинізм охоплює всі аспекти нашого життя і де шукати вихід.
Культура значень і культура присутності: як послабити домінування герменевтики в гуманітарних науках і перейти до переживання смислу? У чому краса тіла та спорту?
06.06 | 4 ЛЕКЦІЯ
Від античної трагедії до перфомативності: Марта Нуссбаум і Джудіт Батлер.
Вразливість, роль емоційності у логічному твердженні, межі ідентичності, права тварин і людей, а також – війна, цілі сталого розвитку, опера, COVID, зливи нагород і війни слів. Ці філософи(ні) розкривають широкі горизонти мислення.
13.06 | 5 ЛЕКЦІЯ
Герой маскульту: Славой Жижек
Виявляється, застосовувати філософські теорії можна не лише в наукових цілях, але й з їх допомогою тлумачити явища повсякдення та попкультури.

Ми проводимо цей курс утретє – і про кожного з філософів щоразу дізнаємося щось нове. Неймовірно захопливо дізнаватися про найновіші філософські міркування і події у житті наших героїв. Габермас, Чомскі, Ґумбрехт, Слотердайк, Батлер, Нуссбаум, Жижек. Пряма мова, щойно зараз, вони коментують і переживають те, що і ми з вами…

Нові технології дозволяють нам наблизитися до відомих філософії впритул, ми маємо навіть їхні електронні адреси (з публічних профілів університетських кафедр). Але ми будемо делікатними і уважними… Що нового приніс кожному з наших героїв 2021 рік?
Лектори курсу
Тарас Лютий
Український філософ, письменник, колумніст, музикант. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди.
Людмила Криворучка
Директорка Докторської школи ім. родини Юхименків НаУКМА; завідувачка докторантури, аспірантури; кандидатка філософських наук. Працює дослідницею у наукових проєктах НаУКМА, викладає філософські дисципліни
в НаУКМА з 1999 р.
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
Поширені питання
Для якого рівня підготовки розрахований цей курс?
Курс сподобається слухачам, які бажають вивчати сучасну філософію та актуальних, сучасних філософів.
Як буде відбуватись онлайн-навчання?
Всі лекції відбуваються онлайн у форматі вебінарів. Ми нагадаємо вам про початок навчання за тиждень до початку курсу. На сайті Культурного Проекту для вас буде створений особистий кабінет. В ньому будуть зберігатись записи вебінарів, які вже відбулись та додаткові матеріали до них. Ви можете переглядати лекції з моменту їх появи та у будь-який зручний для вас час. Доступ до всіх лекцій курсу у кабінеті гарантовано протягом року.
Як буде відбуватись комунікація під час курсу?
Перед початком курсу наш координатор додасть вас у телеграм-групу курсу, тому просимо заздалегідь налаштувати цей додаток на ваших гаджетах. В телеграм-групу ми будемо надсилати додаткові матеріали та корисні посилання від лектора курсу, обговорювати лекції. Також, ви матимите можливість ставити запитання в чаті вебінарної кімнати під час лекції. Ми розберемо найцікавіші питання в прямому ефірі вебінару. Відповіді будуть також записані і доступні в особистому кабінеті.
Як сплатити за курс?
Ви можете оплатити курс за допомогою карт VISA, Mastercard, сервісів Privat24, Apple Pay та Google Pay.
Якщо виникнуть організаційні питання щодо курсу, до кого звертатись?
Радо відповімо на ваші запитання та допоможемо за телефоном (095) 493 04 04 або пошті info@culturalproject.org