Сучасні трансформації сім'ї та материнства – Культурний Проект
Відбулась: 19.03 о 17:00

Сучасні трансформації сім'ї та материнства

Місце Освітня станція 31в1
вул. Пушкінська 31в1

Тривалість 2 години з перервою

Чи змінилися сьогодні поняття родини, батьківства, материнства та стосунків у сім’ї? В контексті риторики демографічної кризи, ідеалізуються «традиційні сімейні цінності» та ретранслюється міф про можливість повернення до «золотої доби» моногамії та багатодітності. Але як це суголосить із сучасністю? Як суспільні зміни формують актуальні цінності родини та що взагалі відбувається з батьківством в Україні ХХІ століття?

Сучасний світ диктує нові правила життя. Прагнення знайти простір любові та турботи тут і тепер, а також реалізуватись як особистість змінює нормативне бачення сім’ї, підриває уявлення про обов’язковість заміжжя та народження дітей.

Чи є у новітніх тенденціях місце для монобатьківства, незареєстрованих партнерств та родин без нащадків? Як репродуктивні технології розхитують біологічні підвалини батьківства та чому материнство взагалі відокремлюється від інституту шлюбу? Якщо жити та народжувати за власним вибором стало нормою, чи трансформуються ролі матері та батька, чи партнерські стосунки заміщують традиційний розподіл сімейних обов’язків на «жіночі» та «чоловічі»?

Поговоримо про усе це в контексті світової культури та суспільних змін в Україні, а також, дамо відповідь на інтригуюче питання: хто і коли «винайшов» любов?

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

Лектор

Олена Стрельник

Кандидатка соціологічних наук, гендерна дослідниця, докторантка факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, стипендіатка програми Ендрю Карнеґі – гостьова дослідниця Мічиганського університету, США (січень-квітень 2016 р.). Авторка книги «Материнство у фокусі соціології» («Критика», 2017).

Місце проведення

Лекцiя проводиться у Освітня станція 31в1 вул. Пушкінська 31в1

Лекція минула

Зареєструйся та отримуй
більше матеріалів
та інших можливостей! Зареєструватися на сайті